Hlien v stolici 3 ročnej dcérky

emka13
4. feb 2013

moja 3 ročná dcérka má už asi mesiac hlien v stolici. Okolie mi vraví že je to z dlhšie pretvávajúcich soplíkov ktoré prehĺta. Lenže už asi týždeň nesoplíkuje a hlien vidím takmer v každej stolici. Máva ju tak 2x za deň. Je popretkávaný v stolici ale pláva aj mimo nej. Nemá s tým niekto skúsenosť? Chystáme sa vyšetriť stolicu, ale každá rada ma poteší. ďakujem moc 🙂

sisaha
4. feb 2013

@emka13 chvilu asi trva nez sa telo hlienov zbavi... 😉. Nasad aj probiotika..

emka13
autor
4. feb 2013

berieme hlivu ustricovú a tá myslím obsahuje aj probio, dúfam že to nieje nič vážne ☹

srdiecko9
4. feb 2013

@emka13 tiez sme to mali asi pred mesiacom. Dcera vtedy nemala ziadne sopliky, ale akurat sme mali tazke vecerne zaspavanie v tej dobe. Plakavala aj ked som ju na rukach uspavala, tak som si myslela, zeby to mohla mat aj z toho placu. Ked sa vratilo nase zaspavanie do normalu, hlien v stolici aj tak bol. Tak som nasadila malej probiotika a po tyzdni mala peknu stolicu bez hlienu. A co je zvlastne, nedavno mala naozaj vela soplikov a vobec hlien v stolici nemavala. Takze ja si myslim, ze mala nejaky crevny diskomfort a mozno aj ten vecerny plac s tym suvisel vtedy. Nastasie nam tie probiotika krasne zabrali. Skus jej ich nasadit, davaj jej ich ale aspon mesiac. Vzorku stolice doktorke kludne odnes a uvidis. Drzim palce, aby sa to dcerke cim skor upravilo 🙂

emka13
autor
4. feb 2013

Ďakujem krásne. Poradím sa s doktorkou. Lebo asi v novembri mala črevné problémy..ťažké hnačky a zvracanie, ale hlieniky som si vtedy nevšimla. A aké probiotiká poradíte? keď brala atb tak som jej dávala Nutrolin B. ak sú probio aj v tej hlive mám dávať ešte ďalšie? aby som to zasa neprekombinovala a zbytočne by ešte niečo neuškodilo. Niekedy mám fakt pocit že čím viac sa snažím tým sa to viac dokašle ☹

bamb27
4. feb 2013

@emka13 urcite by som radsej dala probiotika, hlien v stolici inak zvykne byt pri alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka,,, ale myslim ze to bude fakt len tym mnozsvom soplikov ktore este mozu niekde v dutinach stale byt a potrebuju von ale aj este nejake pozostatky po tej crevnej viroze a atb,,, crevna flora sa z takeho niecoho moze dostavat aj pol roka ...neviem teda aky pripravok s hlivou uzivate, ale s probiotikami som nenasla,,, fakt najprv napravit crevnu floru a potom riesit ine pripravky,,, ked je stale zahlienena, aj ked vnutorne ze to nevidis, nebolo by od veci aj odmliecnit ju na chvilku, mlieko je vyrazny zahlienovac tak ci tak

srdiecko9
4. feb 2013

@emka13 no ja som davala infans dophilus..taka ruzova krabicka, ale ked tak v lekarni poradia. Neviem, tu hlivu som nikdy nedavala, takze to nepoznam. V kazdom pripade, urcite by som zasla k lekarke aj so stolicou, ak by mala aj ine tazkosti..ako nechut do jedla, hnacky alebo by chudla. Ked ine tazkosti nema, len ten hlien, myslim, ze probiotika by mohli zabrat. Ja som bola s dcerou nedavno na gastoenterologii, ale kvoli niecomu inemu a tam som to tej lekarke aj spomenula, ze to mala. Lekarka mi povedala, ze ked to preslo po probiotikach, tak to nic vazne nebolo.

emka13
autor
4. feb 2013

to sme presne vraveli s manželom že mlieko vysadiť. ale ona si stále pýta mliečko do fľašky či ráno či večer. aj jogurty zbožňuje. ale asi to musíme zaviesť, musíme byť prísnejší a jednoducho nepovoliť, je to predsa len pre jej dobro. tá hliva je rady IMUNIT, ale ako práve čítam tak asi neobsahuje probiotiká..a stále som si myslela že áno 🙂 Ďakujem za upozornenie.

srdiecko9
4. feb 2013

@emka13 moja tiez strasne lubi mliecko aj jogurty zboznuje. Ja jej ich davam, aj ked je zahlienena a nikdy sa nezbavujeme hlienov dlho. Inak deti pri alergii zvyknu same odmietat mliecne vyrobky. Ved nasad probiotika a ked tak potom uvidis, ci budu problemy pretrvavat. A tiez co povie vasa dr. Inak bielkovina kravskeho mlieka je obsiahnuta vo viacerych potravinach..nie len v mlieku a jogurtoch.

bamb27
4. feb 2013

@srdiecko9 @emka13 infants dophilus su take najkvalitnejsie a najcistejsie, bez zbytocnych pridavnych latok,,, tiez odporucam,,, a pri abmk dieta moze ale nemusi odmietat samo mliecne vyrobky, urcite probiotika, snad pomozu ked doteraz nebol problem, ja si myslim ze ta novembrova choroba trosku narobila sarapatu v crievku a to sa este nestihlo uplne zregenerovat a teda moze aj precitlivenejsie na mlieko reagovat,,, vyter nikdy nie je odveci pri podobnom probleme, ale predpokladam ze bude cisty a tie probio zaberu,,, 😉

sisaklenkova
2. jan 2014

@emka13 ahoj, u mojej dcerky som spozorovala hlien v stolili 1x asi tak rok dozadu.. potom sa to objavilo fakt len sporadicky, co ja viem mozno 1x za 2-3mesiace.. Ako nastupila do skolky (teraz v septembri), mame vacsi problem, dcerke sa stalo aj niekolko krat za den, ze si pukla a mala mokro v nohavickach a bolo vidiet aj hlien, ktory tak zvlastne zapachal.. a najnovsie sme na tom tak, ze sme boli v nemocnici s bolavym a nafuknutym bruskom v novembri a teraz v pondelok sme sa odtial vratili 2x, mala ma stale problemy, potvrdila sa u nej potravinova alergia, takze sme nasadili bezlepkovu dietu, do skolky jej musim nosit od desiaty, cez obed po olovrant komplet vsetko, ale stav sa vobec nezlepsuje, prave naopak ☹ dnes som volala gastro dr., tak nas ide zajtra objednat do BB na sono creva, uz sme z toho s manzelom psychicky na dne, mala nam aj schudla a je uplne vymenena, z veseleho dievcatka je zadumane dievcatko, ktore je stale unavene a nema chut do jedla ako kedysi, len tak podobka a necha tak.. takze ja by som sa uz urcite nedala 2x odbyt, za to, ze dieta pribera, neznamena to, ze je 100% zdrave, v nasom pripade teda urcite, teraz mam vycitky, ze som netrvala na tom, aby sme na to gastro isli trebars rok dozadu, ktovie.. takze som zvedava, ako to vsetko dopadne, co nam na sone povedia, pretoze tieto problemy podla mna nie su sposobene len tou alergiou.. cas ukaze.. a teraz pre zmenu cakame, ci sa vykaka, naposledy kakala v pondelok .-(

miska212
31. júl 2014

@sisaklenkova uz sa to malej zlepsilo? Prisli dr.na nieco? Aj u mojho maleho sa objavilo to iste, ako popisujes.. zaciname kolotoc vysetreni ☹

andreasiskova3
31. júl 2014

@sisaklenkova ahoj, my sme mali rovnake problemy ako vy, hrozne obdobie nechcem na to ani pomyslit.maly sa mi stracal pred ocami a ja som mu nevedela pomoct. Bola dlha cesta k zisteniu preco ale nakoniec zistili celiakiu. Vtedy mal 2, 5 roka. Odvtedy je na prisnej bezl.diete a je z nscho riadny štramak 🙂. Asi tak do dvoch mesiacov od zaciatku dietovania sa jeho organizmus dal dokopy. Urcite to ani u vasej dcerky nebude dlho trvat a bude zas to usmievave dievcatko. Len musi riadne dodrziavat dietu. Teraxz je toho tolko ze neni priblem cokolvek kupit ci uvarit alebo upiect. Nezufajte bude dobre urcite. Drzim palce.

andreasiskova3
31. júl 2014

@sisaklenkova keby nieco potrbujete napiste ip .my uz mame 10 rocne skusenosti 🙂

andreasiskova3
31. júl 2014

@emka13 my sme tiez mali hlieny v stolici zistili celiakiu. Treba vsetky vysetrenia pre istotu. Drzim palce.

miskaxx
21. sep 2016

@andreasiskova3 my sme na tom tiez uz mesiac.tvrdili ze to potrva kym sa da zaludok dokopy nasadili sme mlieko s5 a sme tam kde predtym.idu z neho same hlieny.

andreasiskova3
21. sep 2016

@miskaxx tak bez mlieka, skúste kozie, ja dávam dcére, lebo kravské jej nerobí dobre

miskaxx
21. sep 2016

@andreasiskova3 aj vy ste to mali hlien taky ako sopel a strasne to smrdelo?

andreasiskova3
21. sep 2016

@miskaxx tiež sme mali, vraj to sa odlupuje zo sliznice

miskaxx
21. sep 2016

@andreasiskova3 a ako to preliecim diera mi nezabera nejako.a po takej dobe by mu zacala vadit laktoza az?ake vysetrenia ste podstupili?nam zobrali zatial len stolicu na odber a vysledky maju byt v piatok

andreasiskova3
22. sep 2016

@miskaxx Starší má bez.dietu, mlieko môže, mladší má bezl.dietu ale mlieko nemôže vôbec stále , má aj alergiu na kravské a dcérka síce celiakia nemá, ale má na kravské mlieko. My sme boli na gastre , len krv brali, podľa toho zistili že chlapci celiakiu majú a dcéra to mlieko. Chlapci potom šli aj na biopsiu. Mladší má diétu už vyše roka, ale mlieko sa mu pripravili , a stále mal problémy, aj napriek diéte ho bolelo brucho a nechutilo mu jesť. Vysadili sme mlieko a všetko je ok. Chutí mu, brucho ho nebolí aj konečne trošku pribral. Takže sme trvalo úplne bez mlieka.

miskaxx
22. sep 2016

@andreasiskova3 a ani ziadne mliecne vyrobky nemoze?

andreasiskova3
22. sep 2016

Synovi začalo vadiť mlieko až po 10 rokoch a skoro po roku bezl.diety stále nebol v poriadku. Najskôr nám kázala bezlaktozove mlieko, že ono kým sa tá sliznica dá dokopy neprijíma mlieko. No ale neupravoval sa, a mlieko mu aj napriek diéte stále vychádzalo pozitívne. Už nás poslala na psychológiu, čo ho stále bolelo brucho, že to nebude z celiakie, že to bude zo školy alebo z čoho. Ale on sa učí dobre, nemá žiadne problémy v škole, tak som tam nešla, reku skúsime teda celkom bez mlieka trvalo a veru aha , zrazu je všetko v poriadku. Stolicu som si už nevšimala po odberoch krvi kde mu zistili celiakiu, takže v tom ti už neviem poradiť. On mával hlienovú stolicu roky dozadu a aj som s ním bola na krv niekoľko krát, ale lepok mu vždy vychádzal negatívny, aj keď ja si myslím, že celiakiu má už viac rokov, len niekedy to v krvi neukáže iba na biopsiu, a u nás ti biopsiu robia iba na základe pozitívnej krvi. Takže vlastne až cca v 10 rokoch , keď sme boli znova preventívne na krv na gastre mu vyšli pozitívne. Myslím, že to je vek, kedy sa organizmus mení , začína pomaly puberta, tak to vyskočilo. Chodievala som s ním preventívne raz do roka na krv, keď som bola na kontrole so starším.

andreasiskova3
22. sep 2016

@miskaxx nemal by nič, ale raz ,a čas mu dovolím jogurt. 2-3 x do mesiaca. On mi kozie mlieko nechce piť, ani žiadne iné náhrady takže je úplne bez mlieka.

andreasiskova3
22. sep 2016

@miskaxx Keď bol maličký a starší už mal bezl.dietu , tak Davidko vždy hovoril, že by tiež chcel mať bezl. diétu ako jeho brat. Všetko ako brat nie? Hlupáčik malý, netušil čo hovorí. Chudák a splnilo sa mu to.

miskaxx
22. sep 2016

@andreasiskova3 fi tak nas caka rad vysetreni.ja som z toho uz teraz riadne vycerpena

andreasiskova3
22. sep 2016

@miskaxx hlavne aby sa zistilo, čo pomôže.potom bude dobre 🙂