Hnačka u 15-mesačného dieťaťa

jankajanka134
24. aug 2020

Dobrý deň mamičky. Mám 15 mesačného syna váži 9,800 skoro 10 k. Od včera ho preháňa doktorka odporučila probiotiká aj 3x denne. Našla som že infantilným dophilus sú dobre probiotiká chcem sa opýtať použil niekto probiotiká pri liečbe hnačky u ročného syna? Aké ste použili a ako ste dávkovali. Plus prísna diéta dávam mu smectu a na rehydraciu idem začať dávať kulisek. Ďakujem Vám za každú odpoved. (Príčiny neviem možno zúbky možno niečo iné, včera asi stolica 11 x a dnes ráno mal takú hlienovu dva ) dieťa sa hra usmieva place keď ho prebalujem na ritku som mu kúpila v lekárni imazol je vraj lepší ak ide o zapálenú kozu.

anjelicek26
24. aug 2020

Probiotika su dobre na obnovu crevnej mikroflory PO hnacke, ale pokial hnackuje skor smecta, hylak, cierne uhlie, dieta a ked sa trosku znormalizuje, az potom probiotika... nedavala by som prilis vela veci dokopi, ale to je len moj nazor.

sapetka
24. aug 2020

@jankajanka134 tiez by som probiotika nedaval ked ma hnacku. A ked tak iba raz denne. Treba hlavne vela vela pit. Urobit mrkvovy alebo ryzovy odvar. Popuceny banan. Suchar a to je asi vsetko

lavender21
24. aug 2020

Smecta aj hylak sú vhodné až od dvoch rokov. Predtým ako dáš niečo tak malému dieťaťu si vždy prečítaj prívalový leták, či je to vôbec vhodné. U takýchto malých detí sa hnačka rieši probiotikami, ideálne nasadiť aj Enterol. To je tiež probiotický prípravok ale je tam práve kmeň baktérií ktorý pomáha hnačku zastaviť. Dôležitá je diéta, banány, ryžový, alebo mrkvový odvar. Ďalej je dôležitý dostatok tekutín, ideálne po malých množstvách a často. Rehydratačný roztok (kulíšek) môžeš podať tiež.

lavender21
24. aug 2020

@anjelicek26 predtým ako niekomu poradíš nejaké lieky over si prosím či je to pre tak malé dieťa vhodné. Hylak a Smecta sú od dvoch rokov, čierne uhlie dokonca od troch rokov. Probiotiká sú vhodné úplne vždy a hnačku by som bez nich vôbec neriešila.... U starších detí je vhodná kombinácia Smecta a Probiotiká...

anjelicek26
24. aug 2020

@lavender21 nam lekarka vravela, ze smecta je od 9 kil uplne v poriadku, detto cierne uhlie, len dat stvrtku. Co prosim ta je teda vhodne na akutnu hnacku tak maleho dietata? Rada sa poucim, mam taku malu neter.

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@anjelicek26 aj ja som nad tým rozmýšľala že probiotiká mu môže ešte vyvolať stolicu

lavender21
24. aug 2020

@anjelicek26 kvôli stopovému množstvu olova je aktuálne smecta odporúčaná od dvoch rokov, taktiež nie je vhodná pre tehotné, upravovalo sa to nedávno... čierne uhlie je od troch rokov, ale dôvod neviem vypátrať, každopádne držala by som sa toho... U malých detí do dvoch rokov je liečba Enterol, probiotiká, rehydratačný roztok a diéta. Na zadoček po každej stolici bepanten, alebo nejaký iný krém a 2x denne Imazol, ak obyčajný krém nestačí...

lavender21
24. aug 2020

Probiotiká sú prospešné baktérie, aj pri zápche, aj hnačke môžu pomôcť tým, že upravia črevnú mikroflóru... Určite to nie je tak, že spôsobujú alebo podporujú hnačku...

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 áno ďakujem leták si vždy čítam áno aj niekolko krat smecta sa môže dať už do 1 tak to mu dávam uvidím ... dala som mu probiotiká a pije aj keď moc nechce ... ani jest nechce nič😔 myslite že mlieko bezlepkove môže

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 asi už vyrábajú aj pre bábätka lebo tu píšu do 1 jedno vrecko denne od roka 2 denne

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 ďakujem za info

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 ďakujem

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 tak myslite mám dávať 3 x denne ten infantilným dophilus?

simona92101
24. aug 2020

@lavender21 smectu podavali mojej 6m dcerke v nemocnici ked mala kampylobaktera!jednu davku(sacik) sa daval na 2x,riedila sa to s dojcenskou vodou,podavali kazdych 12h.

simona92101
24. aug 2020

@jankajanka134 uvar ryzovy odvar,ak pije UM tak zamiesat s mliekom dokopy a dat vypit. Infant dophilus sa 3x za den nedavkuje,staci raz. Smectu mozem podat kazdych 12h,kup ochuteny,rozdel sacok na 2x,zmiesaj s cajom alebo dojc.vodou.a samozrejme dieta

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@anjelicek26 áno môj má vyše 9 kg dávam mu smecta 3G na zastavenie hnačky, probiotiká zatiaľ raz denne. Roztok na rehydraciu ... trosku jedla banán

lavender21
24. aug 2020

Dievčatá, rozumiem tomu že smecta sa dávala deťom, je možné že staré balenie má ešte dávkovanie pre deti do roka. Každopádne nakoľko sa zistilo že obsahuje stopové množstvo olova, nie je odporúčaná pre tak malé deti. Pozrite si aktuálne informácie: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/sme... sú tam aktuálne informácie, teda smecta je vhodná pre deti od dvoch rokov. Vyrobca si zrejme uvedomil že je to riziko a preto to upravili... samozrejme že ss nájdu doktori, ktorí to nesledujú, alebo rovno ignorujú... čo ss týka Infant Dophilus, dva dni môžeš dávať 3xdenne, potom dva dni dvakrát denne a dobrať v dávkovaní 1 denne.

jankajanka134
autor
24. aug 2020

@lavender21 ďakujem veľmi ❤️❤️❤️