Hnačkovali vám deti po antibiotikách?

brumik3
4. mar 2014

minuly tyzden bral maly antibiotika (cefzil), od piatku ho prehanalo raz denne,vcera sme boli pri dr. zacali sme davat probiotika,ale dnes ho prehnalo 5 krat... mate s tym niektora skusenosti alebo nejake zarucene recepty?? vopred dakujem

luba28
4. mar 2014

pocas brania ATB ste mali davat probiotika,..je to normalne a prejde to pomaly,....

janinah
4. mar 2014

áno,treba pridať Hylak kv.

simca06022011
4. mar 2014

iba brat probiotika.. prejde to... treba ich zacat brat hned ked sa beru ATB.... nic ine zarucene nie je a upravuje sa to dost rychlo, ale za den to nebude

cerez
4. mar 2014

Tak ako radia dievčatá, nasadiť probiotiká. Najlepšie je ich už užívať súčasne s ATB.

ivetkab.
4. mar 2014

@brumik3 môj malý zoberie panadol a hneď ho preháňa. A probiotiká nám nezaberajú, alebo neviem no, nestíhajú upravovať črevnú flóru ... 😀

lili_mia
4. mar 2014

Ale dávaj mu ich s časovým rozostupom dvoch hodín pred alebo po tom ako mu dáš atb podľa rozpisu, inak sa to minie účinku a budeš mu ich dávať zbytočne. Najlepšie by bolo, ak má 8 hodinový odstup, tak po 4 hodinách, v 12 hodinovom odstupe niekedy po 6 hodinách.

pianina
4. mar 2014

Je to normalne,ATB zabijaju dobre aj zle bakerie.Takze tie dobre musis doplnit vo forme probiotik 🙂

happygirl
4. mar 2014

Hneď počas brania ATB dávať aj probiotiká, to je automatická "nepísaná" zásada, aj keď to často doktori na to neupozornia... a tak, ako už píslal aj lili_mia : treba dávať s cca 2-3 hod. odstupom pred podaním ATB (aspoň mne tak bolo radené lekármi aj v lekárni)...ale isto nie zároveň podávať probiotiká s ATB... pre deti ideálny Nutrolin buď sirupček alebo ako tabletky (moje deti ich volajú "džúsikové" tabletky, chutia im 😀 ) ale mojim chutí aj kyslý Hylak dokonca aj na rozrobenú hnusnú Smectu povie mladšia mňam 😕 😀

saska.t
4. mar 2014

ATB nicia crevnu mikrofloru,takze je normalne,ze dieta prehana,naprava aj s probiotikami moze trvat aj 3 tyzdne...

stepanka274
4. mar 2014

aj moju malú prehnalo po probiotikách ešte viac, ale bolo to asi aj tým, že na začiatku choroby, ked telu je najhoršie tak dieťa zväčša toho v žalúdku veľa nemá takže preto tá tekutá reakcia v záchode, upravilo sa to hneď asi o dva dni, probiotiká neprestať brať! skoré uzdravenie! 🙂

evickapooh
4. mar 2014

@cerez sucasne nikdy nedavaj probiotika s ATB/..tak ani nemusis davat probiotika ked to davas spolu s ATB tak su to len zbytocne vyhodene peniaze ... ved preto davas probiotika lebo je ich malo/menej ...v dosledku pouzivania ATB//...ako to pise hore pianina ATB zabijaju aj dobre bacily -probiotika...a preto sa rozmnozuju zle bacily v crevnej flore ..... @ivetkab ak maly ma po panadole hnacky tak sa necuduj ze vam nezaberaju probiotika,panadol neposobi negativine na crevnu floru.maly je asi alergicky na paracetamol -ucinna laTka panadolu,alebo je alergicky na nejaku pomocnu zlozku v lieku... skus radsej paralen sirup...ak aj od toho bude mat hnacku tak je alergicky pravdepodobne na paracetamol...tak to nepouzivajte, zbytocne nedrazdite creva...a prejdite na nurofen @brumik - teraz berte ATB aspon 2 tyzdne a nabuduce ked budete brat nejake ATB taKsi kup hned aj probiotika ... ja osobne odporucam cmulacie tabl;etky od SWISS...su kvalitne!!! a nezabudnite dodrzat odstup 2 hod pred a 4 hodiny po ATB ...atvb sa rozkladaju pomalsie preto treba dlhsia pauza po ATB,a este nieco ATB davaj s jedlom respektive pred jedlom..nie na lacno... ak mate atb ktore treba brat kazdych 8 hodin tak samozrejme v noci nemusi jest

tamaram283
20. mar 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

urcite nasadit probiotika.. ale mozno troska zalezi na tom ake... my sme mali tiez takuto reakciu pri antibiotikach .. ze moju dceru prehanalo atd.. potom sme zmenili probiotika a nasadili probiotika Actibax.. a uz "prehanky" skoncili.. takze je mozne ze to je aj tym.... neviem akeho velkeho mas syna.. ale viem ze tieto probiotika su pre babatka vo fomre kvapiek... a pre vacsie deti fo forme klasickych tablietiek s prichutou cokolady.. 🙂 tak sa skus poradit s doktorkou alebo v lekarni 🙂 skore uzdravenie 🙂

mamadana2
20. mar 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

my mame tiez vyborne skusenosti prave s tym "lentilkovym" Actibaxom.. ziadne prehananie.. praveze rychlejsie zotavenie a podpora imunity 🙂 odporucam skusit