Hodnoty krvi

lenka2007
7. feb 2017

Dobrý deň
Neviem či to tu patrí ale nevie mi niekto poradiť.
Potreboval aby som poradiť s mojou 8 ročnou dcérou. Máme problém z bruškom vadia jej určité potraviny (parky, hranolky, suché salamy) tak som jej dala spraviť odber krvi a vyšiel takto. Potrebovala by som zistiť či sa mám báť lekárka vravela že je to o.k. ale nezdá sa mi o. 12.12 jej brali krv FE 9,14 nízke TSH 6,945 vysoké NEUT 1,3 nízke LYMPH 3,67 vysoké NEUT 22,3 nízke MONO 11,2 vsoké a LYMPH 63,1 vysoke.
Vtedy mma poslala na vyš. na štítnu žľazu tam povedali že je všetko o.k.
Teraz 3,2 je brala krv a hodnoty ma skoro rovnaké NEUT 2,44 nizke LYMPH 5,59 vyššie, NEUT 2,2 nizke lymph 62,2 vysoké
Mám sa znepokojovať nemalo by sa to upraviť, signalizuje to nejaké ochorenie. Vie mi niekto poradiť.
Inak je strašne bledá, nechutí jej celkovo neprospieva mali sme isť teraz 14.2 na gastro vyšetrenie ale ochorela tak asi z toho nič nebude. Som vďačná za každú radu. Ďakujem

inull5
7. feb 2017

@lenka2007 ahoj,podľa týchto posledných výsledkov ma lymfocytozu- to je prevaha lymfocytov a vyzerá že sa stretla s nejakou virozou.keby bola prevaha neutrofilov tak by mala pravdepodobne bakterialny infekt.škoda že nepíšeš referenčné hodnoty.
Inak lymfocytoza u detí je normálna pretože sa bežne stretávajú s vírusmi.
V tom prvom výsledku ma nízke železo.nepíšeš hodnotu červených krviniek.či je to anémia z nedostatku železa alebo nie.to TSH sa mi zda vysoké ale zasa chyba odber FT4.