Inhalátor pre deti

maria898
28. okt 2021

Ahojte chcem sa spytat ci pouzivate inhalator pre deti ked su chore. Doktorka mi odporucala zaobstarat si nejaky vraj to velmi pomaha pri soploch a kasloch. Vobec sa v tom nevyznam a tak budem rada za vase rady a skusenosti.

marlent
28. okt 2021

@maria898 ahoj naj na trhu je omron my mame omron comp air

maria898
autor
28. okt 2021

@marlent a vidiet ze to pomaha?

mata_2012
28. okt 2021

Nas ide na plno uz tri roky, pri klasickom sopliku alebo kasli nevidim ze by nejak pomahal, ale pri laryngytide a bronchytide sme sa vdaka nemu vyhli niekolkokrat nemocnici. Takze asi zalezi aj na chorobach na ktore su deti nachylne.

maria898
autor
28. okt 2021

@mata_2012 no ja hladam riesenie na skolkarske bacile. Od septembra zacal chodit do akolky a odchodim mozno 2 tyzdne. Stale sople a niekedy aj kasel. Teraz uz ma prvykrat aj antibiotika tak som zvedava co bude nasledovat. Mam nastupit do prace a mam strach ako to bude

mata_2012
28. okt 2021

@maria898 neskusali ste preplachovanie nosa konvickou? Osobne s tym skusenost nemam, moji su na nos haklivy a ledva im dam sprej do nosa, no mozno by pomohlo to vyplachovanie bacilov.

uglybetty1234
28. okt 2021

U nas pomaha aj na kasel aj na sopel. Inhalujeme vincentku 3x denne v pripade potreby

uglybetty1234
28. okt 2021

A tiez mame omron. Je to vyborna znacka na kvalitne lekarske pristroje. Nizka kazivost, vysoka spolahlivost.

marlent
28. okt 2021

@maria898 ano urcite to pomaha...sme sa zhodli s muzom ze kupa inhalatoru klimatizacie a umyvacky boli najlepsou invecticiou

nikpa
28. okt 2021

@maria898 inhalator možno uľahčí alebo skráti dobu liečby, no neovplyvní koľkokrát zostane dieťa choré. Takže ak si myslíš, že prinesie domov menej chorôb zo škôlky tak nie. U nás používame od pol roka a hlavne teraz keď nastúpil do škôlky frčí stále ale aj tak je viac doma ako tam. Máme Omron, inhaluje Vincentku alebo keď je viac a dlho chorý tak Yabro.

anesim
28. okt 2021

Konvicka pomoze, kazdy den preplachnut pri navrate zo skolky. A inhalator pri zacinajucich chorobach

maria898
autor
29. okt 2021

@mata_2012 tiez tak uz kvapky si problem, ale pouzivame slanu sprchu ked je soplavy

maria898
autor
29. okt 2021

@anesim bojim sa tej konvicky ci by sa mi netopil lebo u nas je problem akakolvek voda v tvari a nie to este cez nos. Sama by som to sebe neurobila a nie este decku. Hoci chvala je na to velka

maria898
autor
29. okt 2021

@anesim myslis ze by stacila aj ta slana sprcha namiesto konvicky? Neublizi to nejak nosovej sliznici? Myslim taky ten physiomer baby co strieka slanu vodu, hmlu

manee
29. okt 2021

Mám tri deti. Teda školské a skolkarske sopliky veľmi dobre poznám. Liečba 10 dní, plus ešte pár dní na zostavenie. Boli viac doma ako v škôlke. Začali sme komvičkou. Rozdiel bolo vidieť. Len syn a najmladšia konvickovat nevedeli. Tak sme skúsili inhalator Omron. Teraz sopliky liečime štyri dni aj priebeh je ľahší. Ale nie všetkým to vyhovuje...

anesim
29. okt 2021

@maria898 konvicka je uplne v pohode, mladsi synovec zacal ako 2,5 rocny a od 3 rokov preplachuje sam. Ked robis podla navodu tak sa nic nestane, ja som tiez na zaciatku pozerala youtube ako na to.
Ten physiomer si myslim, ze je lepsie ako nic, ale je to male mnozstvo, aby preplachlo dutiny.
Skus ten inhalator , zvlhci sliznicu

marfikchov
29. okt 2021

My sme ho zaobstarali, keď staršiemu synovi pre sople 2x prepichovali uško, hneď z ordinácie som vbehla do lekárne a kúpila. Omron.A neľutujem. Bolo to cca 5 rokov dozadu. Teraz využíva zväčšia mladší, ale hneď pri náznakoch kašľa či sopla zapíname. Skracuje to dobu liečenia a určite zaberá

nataly_bencova
25. nov 2021

@nikpa aj pouzivate tu nosnu ci nosovu 😅 sprchu? Ja ted chcem tiez kupit bo som myslela ze ak budeme tu pouzivat tak sa obmedzi pocet chorob....

gubka71
25. nov 2021

@maria898 máme inhalator Omron..a deti si ho aj samé pýtajú,lebo cítia ako im uvoľňuje sopliky .Teraz majú 10 a 6 rokov,kúpili sme keď mal starší 4 roky.Za mňa určite super investícia, môže ho používať s vlastnou maskou na inhalovanie aj rodič

nikpa
25. nov 2021

@nataly_bencova používame ale akurát tak ja s mužom lebo maly ani za nič to nechce, len to vytiahnem rozbehne sa s revom do izby a nechce vyjsť von 🤦