Kanavi a vigantol

nikkyniks
8. aug 2014

Ahojte, malý má 4 mesiace ...pri prepúšťaní z nemocnice mi nikto nevravel, žeby to mal užívať ... pozerám do papierov, lebo robím poriadky v šuflíkoch a na prepúšťacej správe píše, že by to mal užívať, no mne to nepovedala ani detská lekárka, ani nikto, že to má brať ... ako, máte s tým niektorá skúsenosť, či je to nutné užívať ??? Ďakujem 🙂

lalinko2010
8. aug 2014

@nikkyniks ahoj a recept ti nedali? detská lekárka pri prehliadke keď ste prišli domov? jedine zavolať lekárke. tak sa dozvieš odpoveď.

senta_sofia
8. aug 2014

@nikkyniks kanavit sa tusim uziva len prve 2 mesiace, takze to je pase a vigantol vraj do 2 rokov, zavisi od lekara, je to vlastne vitamin D3, uziva sa na prevenciu krivice, osobne som podavanie tychto liekov dost flakala, takze si myslim, ze tvoje dieta v pohode prezije bez nich 😉

macka23
8. aug 2014

@nikkyniks vigantol je vit. D, ten sa dava cca do 2rokov 1-2kv denne do mlieka , podla uvazenia lekara.Kanavit je vit. K, ktory sa nenachadza v materskom mlieku a preto sa dava len pocas dojcenia. U nas 1kv 1x do tyzdna do 1 mesiaca a potom 1kv 1x za mesiac pokial nepridas UM alebo nezacnes prikrmy.

marbalulka
8. aug 2014

@nikkyniks myslis kanavit. ten sa uziva az 3 mesiace, ale poznam doktorov, co uz v mensim davkach radia az do pol roka. kanavit sa dava iba dojcenym detom lebo je uz zahrnuty v UM. vit. D3 je velmi potrebny, s tym by som to neflakala, urcite dieta bez toho v pohode, a bez ujmy na zdravi neprezije. ak ano, je to iba stastie, ale niekto s tym moze mat problem, aj ked ho poctivo uziva. a my v rodine s tym mame problem, ze aj 5 rocne deti s tym maju problem, tak zaklad v detstve musis dat. doktorka ti to mala povedat

nikkyniks
autor
8. aug 2014

Tak ja ho kojím, ale viem ho 2x na deň prikrmovať, on sa narodil a mal cez 4 kilá, tak je väčší papkáč ... ale to ma zarazilo, že to nemám ... asi zbehnem v pondelok k lekárke,nech mi to predpíše ... ak sa to ešte dá podchytiť,dúfam, že s tým nebudem mať väčší problém ... teda malinký ... ďakujem Vám 🙂

maca242
8. aug 2014

Nam predpisala vigantol, co uzivame, ale ziadny kanavit. Asi tam spravim peievan pri najblizsej poradni, maly ma 10t.

ushuaia
8. aug 2014

@nikkyniks Kanavit sa dava kojenym detickam, Vitamin D urcite neflakaj je na prevenciu krivice, dnes sa odporuca az do 3 rokov zivota...

liz_lemon
8. aug 2014

@nikkyniks Vigantol nedavaj, kup si v lekarni D od Jamieson, je to kvalitnejsie

katarinamarkova
8. aug 2014

@nikkyniks https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/skusenosti-s-vigantolom/

ano standrtne by mali lekari tieto blbosti pri prvej poradni predpisat.
- len tak zo srandy sa skus ako ja spytat lekarky na co davat umele vitaminy zdravym detom, co su normalne kojene, neskor krasne prikrmovane, prechadzkovane na slniecku.....mozno dostanes podobnu odpoved ako ja: v podstate ked su zdrave netreba.

miku1
8. aug 2014

@nikkyniks To ti mala povedať detská lekárka. Kanavit brali moje dcéry do 6 mesiacov, každý mesiac brali taký počet kvapiek, koľko vážili. Vigantol je vitamín D, ten brali mimo leta, tuším sa má brať do 2 rokov.

niki101988
8. aug 2014

@maca242 Kanavit nemusia užívať paušálne všetky deti takže prievan robiť netreba. Pokiaľ to nemáš v prepúšťacej správe tak netreba nič riešiť

maca242
8. aug 2014

@niki101988 Nic tam o tom nepisu, vdaka za info 😊 Len som sa v prvy moment zlakla, ze je to nieco, co treba uzivat poctivo ako vigantol.

inffinity
8. aug 2014

@nikkyniks vigantol je dulezitejsi uzivat v zime nez v lete takze vubec nemusis plasit. Ja sem male nedavala ani jedny kapky a je tu..

monca1982
8. aug 2014

To je divné, že si nedostala od pediatra pri prvej kontrole recept a poučenie o tom, ako tieto vitamíny užívať. Vymeniť lekára treba asi. 😒

trgypadl
9. aug 2014

@nikkyniks ahoj.v kazdej nemocnici,v kazdom kraji je to asi individualne.niekde sa kanavit picha hned po porode a to je prva aj posledna davka,ak na dalsie podavanie nie su indikacie.a na ten vigantol sa opytaj priamo u lekarky dietatka,ten by sa mal uzivat denne

liieeeenka
18. aug 2014

Pri intramuskulárnom podaní, t.j. injekčne do svalu, sa Kanavit už opakovane nepodáva, ak s av pôrodnici podal perorálne, t.j. do úst, tak sa podáva opakovane raz mesačne do 6 mesiacov.

mika61
20. aug 2014

Máme trápenie s plačom po podávaní Kanavi, máte niekto skúsenosť? Ďakujem.