Skúsenosti s Vigantolom

radqa
5. aug 2014

Mile Maminky chcela by som sa Vas popytat ake mate skusenosti s kvapkami Vigantol? Nebolelo bruško vase deti? Dakujem

luckalucka83
5. aug 2014

@radqa
Ja som daval vigantol asi 4 dni, plac preveliky, nespokojna bola, potom som vysadila na 4 dni, plakala omnoho menej aj spokojnejsia bola,
kupila som potom d vitamin od Jamieson a lepsie ho znasa

radqa
autor
5. aug 2014

@luckalucka83 A ten je na predpis? ci volnopredajny? Mame lekarku na dovolenke pride za dva tyzdne ale ja uz jej ho davat nebudem ked jej ho dam neskutocne place pri tlaceni a mam pocit ze ju s toho strasne brusko boli

zuzik311
5. aug 2014

@radqa voľno predajný cena cca 9eur

belllinka
5. aug 2014

@radqa Kup bud Vitamin D od Jamieson (kvapky) alebo D od Swanson.

katarinamarkova
5. aug 2014

@radqa maly po kojeni ako miminko casto vracal, bolelo ho brusko......to vraj chlapci mavaju.....vysadila som tuto sprostost co lekari automaticky miminkam predpisuju. papal krasne, brusko nebolelo.....pri dalsich dvoch som ani nezacala davat! spytala som sa lekarky, preco mam do zdraveho miminka pchat nieco co ma tolko vedlajsich ucinkov??
reakcia? - ved ked su zdrve, nemusite.....
zaver? - biznis? ano!

radqa
autor
5. aug 2014

@katarinamarkova no prave ze aj ja pozorujem to bolenie nruska a len ked davam kvapky,... takze od dnes nedavam a som zvedava ... ved jej nebudem robit takto zle ked sa to da riesit aj inak

evittam
5. aug 2014

@radqa Presne ako píše Katka - načo to pchať do detí keď majú dosť vitamínov z tvojho mliečka a potom už zo stravy. Ja to tiež nedávam, ani tie druhé-už neviem ako sa volajú. Dala mi doktorka dvoje - vigantol - každý deň a tie druhé raz za mesiac. BIZNIS!

lucy125
5. aug 2014

Ja som malemu-nekojenemu dávala Vigantol cca 2r. v lete sme mali pauzu.Od aprila tohto roku už nemusime dávat a nikdy malemu nič nebolo,ani bruško nebolelo nič,ja nemám zle skusenosti.

me_to_you
5. aug 2014

ja tiez nemam negativnu skusenost s vigantolom; mala ho dostava pravidelne 1x za den zima jesen jar - ked je slnka malo, a v lete som ho vysadila, lebo slnko pecie a aj ked je mala s klobukom atd tak to Decko proste dostane do seba
nezatracovala by som to na celej ciare (samozrejme ak nie su take problemy s bruskom a placlivostou..), v rodine mam lekarov a ti vigantol, resp dodavanie Dvitaminu odporucaju a teda oni z toho biznis nemaju 🙂

podla mna teraz kludne uplne vysad vigantol na tie dva tyzdne, a potom sa porad s lekarkou, ked zistis ze to je z neho..musi sa najst alternativa

jana_eyre
5. aug 2014

mojho syna ako babo bolievalo brucho dost, ale nikdy to nebol suvis s vigantolom, pretoze som mu ho davala rano a jeho bolebruch bol vecer.. dceru z toho brucho tiez neboli a u nej to davam velmi pravidelne.. ani som este od nikoho nepocula, ze by s tym mal zle skusenosti - no ale vsetko je mozne, kedze kazde babo je ine.. 🙂

jurcaga
5. aug 2014

@katarinamarkova biznis je to len ciastocne. v materskom mlieku ho nie je dostatok, a ked si vy googlis, je velmi dolezity pre nerv. sustavu, kosti, atd. ale mozes ho dietatu doplnit, ak ho troska "poopalujes" na slniecku - bez ochr. kremu. horsie je to vtedy, ked je slniecka malo, resp. v zime, ked vystavujeme slnku len tvar.
myslim, ze vhodna alternativa je aj rybi olej 🙂

jurcaga
5. aug 2014

pisem o vit. D

charluc
5. aug 2014

zle !! ☹ vysadila som ho,lebo to co robil nam bolo hrozne,prestala som ho davat a bolo o.k.

evittam
6. aug 2014

Nechápem na čo to dávate aj nekojeným deťom - veď je v UM akurát! Ale nechcem poučovať , to vôbec 🙂 . U mňa to je a vždy bude len zbytočná chémia. A ďalšia vec je že telo tieto a ani iné umelé vitamíny a minerály nevie spracovať a väčšinou ich vylúči. 🙂

luciacv
6. aug 2014

Tak, treba pogoogliť, ak už nie pozrieť literatúru. Lebo keď sa začali D-čko a K-čko podávať, nebol primárnym dôvodom biznis, ale dlhodobé pozorovania detí a neskôr dospelých, ako sa im vyvíjali jednotlivé orgány a sústavy. V inej diskusii o bedrových kĺboch bábätiek jedna mamka argumentovala tým, že oni žijú v zahraničí a atam sa nič také nerobí a jej syn má už 18 a je ok. Ale keď som po tom pátrala, ukázalo sa, že zanedbané kĺbiky v dojčenskom veku vedú k problémom s kĺbami v 40. - 50. roku života. S týmito vit. je to podobné a je to na dlho. Skoro ako keď teraz uvažuješ, či založíš malému životku, stavebko alebo sporenie, aby ste v 18-tke mali na školu a p. Ak je problém len 4 dni, môže to byť aj mamkina strava? (Ak dojčí). Alebo iný dôvod? Možno zmena prostredia, návšteva? A ešte k evittam: veru, pri UM nie je odveci prekonzultovať množstvo prijatých vit., ale myslím, že v pohode stačí, keď sa doki vráti zz dovči a dovtedy vysadiť.

tutky
6. aug 2014

aj moja mala bola po vigantole nespokojna ja som ho prestala davat a nasa doktorka nam predpisala tu klasicku tobolku co sa vytlaci pri starsich som davala len tu tobolku a mame od vtedy pokoj raz za tri mesiace vytlacis do pusy a je to,vlastne neviem preco sa uz nedavaju tie ale vigantol 🙂 🙂 🙂 🙂

simca06022011
6. aug 2014

Z vigantolu tazko, dava sa par kvapiek, pochybujem ze vitamin sposobi nejake taketo problemy. Jednoznacne Dcko treba davat, davala by som aj dlhsie... kto nechce vigantol, tak si moze kupit Jamieson Dcko. Nekojenym detom sa dava Dcko, nedava sa K... Dalej podotknem, ze nasa stravas (hlavne tie super ovocia a zeleniny, maso na tom tie nie je lepsie) ma vitaminov minimum... cize odovolavat sa na to je smiesne 🙂) Nepcham dieta liekmi, ale Dcko a Cko dostane aj teraz na jesen-zima, a odkedy nespekulujem a davam jej to, je chora minimalne. A to mala aj UM do 2r...

evittam
6. aug 2014

TAk treba vedieť aké ovocie,zeleninu a mäso kupujem a od koho a až potom môžem tvrdiť že nemá vitamíny a minerály. A stále budem tvrdiť a stáť si za tým, že tie umelé sú aj tak k ničomu.....
Ja nedávam vitamíny žiadne -teda umelé a 6 a pol ročný syn bol chorý možno 2-3krát, a dcérka vôbec.