Kašeľ u 3-ročného dieťaťa

patricka
8. apr 2023

Ahojte uz som zifala zufala, môj syn má 3t kašeľ hnusný kasle až ho nadrapuje, každý týždeň som s nim u dr...hrdlo ciste, dýchanie ciste, nos čistý, stery ciste...vybral 3 sirupy, a tetaz na sviatky mu dala antibiotika lebo ze uz nevie co a nim 😔 neviete poradiť nieco účinné?

danielahamar
8. apr 2023

Isoprinosine ste skúšali? Výter má negatívny?

patricka
autor
8. apr 2023

@danielahamar ano výter ma negativny, ten nám dr nepredpisala

mimi3008
8. apr 2023

@patricka Alergia je vylucena?

patricka
autor
8. apr 2023

@mimi3008 tam nás neposlala...len mu dala sirup aerius...fenistyl nepomaha ani dithiaden

mimi3008
8. apr 2023

No tak treba spravit najprv vseobecne odbery s alergologickym panelom u pediatricky a ak sa nimi potvrdi moznost alergie, tak smer imunoalergolog. Moj syn je alergik, tiez najskor dostal len Aerius, ten ale samotny nezabral, az ked sa pridali dalsie veci do liecby, sa to o kusok zlepsilo. No na to, ze je kvazi zalieceny a este nechodi do kolektivu, je aj tak na moj vkus chory pricasto. Buduci tuzden nas caka kontrola, uvidime, ako sa tam s nimi dalej dohodneme

mimi3008
8. apr 2023

Je v rodine pozitivna alergicka anamneza?

euka210
8. apr 2023

@patricka robila aj crp, ci len tak buchla atb?

patricka
autor
8. apr 2023

@mimi3008 v utorok pojdem s nim zas k dr a opýtam sa teda nato, ano mame alergiu ja mam dokonca astmu.

patricka
autor
8. apr 2023

@euka210 len tak dala antibiotika, že idú sviatky, cele zle, antibiotika mal v januári a teraz zas.

mimi3008
8. apr 2023

@patricka No tak vidis. U nas tiez tak, ja som alergik. Napriek tomu, ze bol dojceny 20 mesiacov a prikrmovany hypoalergennym UM prvy pol rok zivota, ho to proste zial dobehlo

dzulli1980
8. apr 2023

Treba urobiť CRP, zobrať krv, či nemá pľúcne chlamýdie ... aerius je slabý ... ak bude CRP nízke a chlamýdie sa vylúčia, treba ísť na pľúcne, na alergológiu ... tiež idem s dcérou skrz takýto kašeľ koncom apríla na pľúcne, v máji na alergológiu ... ja dávam Paxeladine + Zyrtec ... aj u nás v rodine je predispozícia na astmu ... takže smer pneumológ, alergológ.
@patricka

euka210
9. apr 2023

@patricka treba zistit pricinu, nie dat Atb, ktore len oslabia imunitu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ci mal predtym virozu...ci nema predispoziciu, ze moze mat alergiu...treba vylucovacou metodou. Nasa dr.hovori, ze dieta po viroze moze aj 3t este kaslat, ale nie ze hrozny dusivy kasel.
Synovci maju casto hrozny kasel ked su nachladeni...moji mali taky hrozny len teraz ked chytili hroznu chripku, co sa nam tu vo febr.sirila.
Aerius je dobry na alergiu, synovci to beru ked kaslu.

daniella08
9. apr 2023

Môj syn sa vyše pol roka trápil s kašľom, v noci ho dusilo až zvracal. Večne len sirupy, kvapky na kašeľ... Až som sa raz nahnevala a vyslovene si vyhádala papier na alergológiu. Tam mu zistili okrem iného alergiu na roztoče. Tak som s roztočmi zahájila vojnu, periem, dezinfikujem... Plus čistička vzduchu a denne Aerius a dieťa už vyše roka nekašle. Takže určite začnite s alergológiou.

kattky
9. apr 2023

@patricka moj syn 5r tiez mal vsetko vzdy negativne a teraz v aprili uz rok je co kaslal stale. Vybrat kopec sirupov, boly sme na alergologii a tam tiez nic neukazalo. Vypytala som listok na plucne a tam tiez nic ibaze sa jej nepozdava jrho nos tak poslala nas na ORL. Tam mu zistily zapalene prinosove dutiny plus mandlu zvacsenu na 3 krize. Vzaly sme hned prvy volny termin na vybratie. Teraz v pondelok mu vyberaly mandle a nekasle odvtedy, tak uvidime ako to bude s nim dalej.

patricka
autor
9. apr 2023

@kattky on ma tiež zvacsenu nosnú mandlu ale dr zatiaľ nevravela ze treba dat vybrať tak uvidíme co povie v utorok...ideme zas k dr

kattky
9. apr 2023

@patricka ja by som tiez isla najprv k alergologovi a ak tam by sa vsetko vylucilo, tak by som tu mandlu pozorovala priebezne. Syn mal v auguste mandlu na 1 az 2 stupen zvacsenu a teraz sme boli v januari znova, lebo uz sme spaly az s vedrom pri postely, lebo ked zacal kaslat tal sa az dovracal. No a pozrely mu v januari mandlu a uz ju mal na 3 krize. Dr povedala ze ak mame uz skoro rok problem, tak ze nemame uz co riesit ...

patricka
autor
9. apr 2023

@kattky no ved ano, aj on led začne kašľať až ho nadrapuje, nechápem to...doteraz bol v poriadku a posledne tri týždňa hroza...

kattky
10. apr 2023

@patricka kazdipadne to netreba len tak nechat. Teraz uz aj stromy kvitnu a travy tak moze to byt aj alergia, ale moze byt to aj mandla ... treba prist na pricinu