Kaz u 5 ročného dieťaťa

22. mar 2022

Ahojte mamičky chcem sa opýtať na vás názor lebo neviem či som ja už idiot alebo čo..mám 5 ročnú slečnu a pred pár mesiacmi som si všimla že sa jej na spodnej stoličke urobil maličky kaz.tak som ju na druhý deň zobrala k zubárovi kde má zubár potom čo jej zúbok pozrel doslova vysmial že čo tam chcem že to je mliečny zub a čo jej s tým má spraviť. Tak sme to nechali tak lenže kaz samozrejme rástol aj keď sme drhli zúbky o dušu..išli sme teda po mesiaci zase zase tá istá odpoveď plus mala už bola vystresovaná z neho tak tam spustila cirkus poslal nás preč nech sa vrátime keď sa mala uklidni ale aj tak jej s tým zubom nič robiť nejde..teraz sa jej kaz už riadne zväčšil má ho cez pol zuba tak som sa nahnevala malú som vzala k inému zubárovi ten má zvozil že kaz je už veľký že to už len počkať kým začne bolieť a zúbok von..tak ja už nechapem..keď bol kaz maličky nejde sa..s tým nič robiť keď je veľký tak mál sa ošetriť vtedy keď bol malý 🙈

anjelicek26
22. mar 2022

Samozrejme sa opravuju aj male kazy a aj detske zuby, zubari to maju ale zle platene, preto sa im do toho nechce... skus zmenit zubara.

majah212
22. mar 2022

Zmeniť zubára každý kaz sa opravuje dcérke robila zubárka malinky kaz na stoličke aby sa nerozšíril otázka pár “sekúnd” nájdi si zubára ktorý sa venuje deťom , je to investícia do ich budúcnosti v rámci zubov

syslik81
22. mar 2022

nam kaz len vycistili a zaplatali niecim nebola to vyslovene blomba .. povedal ze ak sa bude zvacsovat mame sa vratit . kazdopadne by som skusila ineho zubara ... z mliecneho moze prejst k trvalemu a to bz ste nechceli ... ja som hned dala zablombovat re istotu ostatne zuby

autor
22. mar 2022

Ja som u zmenila a tento nový na mňa hneď vybehol že to sa malo riešit keď bol kaz malý .reku chceli sme.

tilonka
22. mar 2022

S mliecnymi zubami je to tak, kym je maly kaz, da sa este zachranit, maly kaz sa vyvtra a moze sa este dat aj blomba. Ak sa to zanedba, kaz rastie a od urcitej velkosti sa uz blomba neda dat, ani sa neodporuca velky kaz vyvrtat. Ak je to mozne, uz sa len caka, ked zacne zub boliet a ide von. Ak zubar neosetruje detom male kaze, treba zobrat nohy na plecia a utekat prec.
Novy zubar sa k tomu vyjadril dobre.

autor
22. mar 2022

@tilonka áno presne toto mi nový zubár povedal..ja som ale laik a keď mi ten starý povedal že netreba vŕtať tak som nemala dôvod sa s ním hádať..verila som mu

tilonka
22. mar 2022

Uz to zobrat z tej lepsej stranky, ze je to len jeden zub a na ostatne si uz date pozor

ruzasipova
22. mar 2022

Opravuju sa aj male kazy na mliecnych zubkoch. A taktiez aj dentalna hygiena sa robi takymto detom.

autor
22. mar 2022

@tilonka ano len na to mrzí pripadám si akoby som ja niečo zanedbala

diamond007
22. mar 2022

Tebe povie zubár že neopraví malej zub a ty si spokojná? Ja by som teda hneď zisťovala viac informácií. Ale už sa stalo, nerieš a vyries daný problém aký už máte. Učíme sa celý život.
A počúvať lekárov / zubárov na slovo sa NIKDY nevypláca 🙂

tilonka
22. mar 2022

Nezanedbali, nevedeli ste. Dolezite, ze vam na tom zalezalo a hladali ste riesenia

autor
22. mar 2022

@diamond007 bol to zubár ktorého mi odporúčali ďalšie tri mamičky že v našom meste asi naj odborník..a dôkladne mi vysvetľoval prečo jej s tým nejde nič robiť ..a že máme prísť ak by bolelo .ja som samozrejme nečakala hneď ako som videla že zas kaz narástol išli sme opäť..s tým že treba jej to vyvrtat vtedz ale mala začala plakať s tým že on na to nemá čas máme prísť keď bude kľudná a nebude sa bat ale čo stihol rýchlo pozrieť povedal že aj tak tam toho veľa nespraví.. stým zubom .

autor
22. mar 2022

@diamond007 následne som sa objednala k tomuto novému v deň keď sme mali prísť volá sestrička že pán doktor má covid a ťažký priebeh máme prísť o dva týždne..tak sme prišli teraz kaz už veľky a dozvedeli sme sa že sa to malo riešit keď je kaz malý a hneď sa pýtal že ktorý zubár nám to odmietol vtedz ošetriť tak som povedala meno a on že "ahaa.. chápem"..asi ho pozná

sojorez
22. mar 2022

Kazy aj na mliecnych zuboch sa opravuju. Teraz som riesila so 6 rocnym synom, zubarka vyvrtala, zaplombovala. Nevidim rozdiel v osetreni mliecneho a trvaleho zuba, ci je kaz maly alebo velky. Nas zubar ma v cenniku i endodonticke osetrenie mliecneho zuba, takze evidentne i cistenie kanalikov sa robi pri mliecnych zuboch. Nelieceny kaz moze poskodit zarodky trvalych zubov. Cakat, kym zub zacne boliet a dat ho trhat tiez nie je riesenie,ten mliecny zub drzi miesto trvalemu zubu a mozu sa zuby poposuvat. Proste najst ineho zubara, ktory nevymysla pri osetreni zuba.

oomina
22. mar 2022

Ono povedala by som, že nie každý zubár ošetruje malé deti, ktoré nie sú schopné až takej spolupráce, no to ich vôbec neospravedlňuje. Ak je niečo potrebné spraviť, tak by sa to spraviť malo, či u dospeláka alebo u dieťaťa

ewka9
22. mar 2022

Určite skúste nájsť iného zubára, ja chodím so synom ku súkromníkovi a vyvrtal mu už viacero kazov aj keď ide o mliečne zúbky, trvá na tom že je potrebné ich opraviť 🍀

ivka27101
22. mar 2022

Pracovala som u zubára a kazy sa opravujú aj na mliečnych zuboch. Zmenila by som aj tohto nového zubára, ktorý chce čakať kým zub bude bolieť a pôjde von. Mliečne zuby je dobré ponechať kým samé nevypadnu.

autor
22. mar 2022

Neviem ja som už z toho zúfalá čo mám robiť..