Som zlá matka?

22. apr 2022

Ahojte ..po dnešnom zážitku si pripadám ako najhoršia matka na svete.ide o to že som bola s dcérkou 5 ročnou u zubára keďže na na spodnej stoličke mliečnej dosť veľký kaz...toto bola naša prvá návšteva keďže sme menili zubára predtým sme mali mladú zubarku ktorá išla na materskú. Keď som prvýkrát objavila kaz bol ešte malý..len taky fliacik volala som hneď zubarke že či môžme prísť že má malá kaz na zube ale bolo mi odpovedane že mliečne zuby ona nevrta že to treba len čistiť..tak som ju poslúchla a čistili sme ako o dušu ( malá si rada umýva zúbky) lenže kaz sa zväčšil medzitým odišla zubárka na matersku a zobral nás nový starší zubár..dnes sme tam prvýkrát boli sa ukázať a keď zbadal ten kaz na stoličke spustil na mňa taku prednášku o detských zuboch a ako to že som dopustila že má už v tomto veku kaz a podobne že som odtiaľ išla normálne s plačom zacal mi opisovať že teraz už len vytrhnúť a bude ju asi treba uspať do nemocnice a keby som to nezanedbala mohla som ju ušetriť tohto a a hneď chcel vidieť moje zuby ze koľko mám ja kazov. No normálne som sa cítila ako najhoršia matka ani som sa nemohla mu argumentovať že však si zuby umývame poctivo a sladkostí má len sem tam 😥

meluela
22. apr 2022

ja som uz dostala sprdnutie aj na urgente za to, ze som robila presne to, co mi odporucala prechadzajuca smena .. nic si z toho nerob, zubar vidi hlavne zuby, klasicka deformacia povolanim, su aj dolezitejsie veci. samozrejme prevencia je fajn a do buducna dodrziavajte co sa da, ale netreba si nad tym lamat hlavu, vela robi aj genetika pri zuboch

autor
22. apr 2022

Stále si len išiel svoje že on toto nechápe že také malé dieťa a taký kaz..ešte aj sestričke predomnou zahlásil že to je tak keď dnešní rodičia kašľu na deti..ako to má tak urazilo akoby som bola nejaká krkavcia mater a dal mi ešte prednášku o čistení zubov tak mu hovorím že ja viem ako treba čistiť už nám ukazovala doktorka..tak len odvrkol že asi neviem keď je tam kaz.🙈🙈 No strašne som sa cítila

zdenkastanka
22. apr 2022

Typická spalnova tema😂👌🏼
Nie si zlá matka, to isto nie.a inak som nevedela ze kazy sa daju vyčistiť...nemyslela to vycistit akoze nejaky menej invazivny zákrok?

autor
22. apr 2022

@zdenkastanka neviem prečo to hodilo to tejto skupiny 🙈🙈😁

autor
22. apr 2022

Ja som čakala že jej to bude vŕtať alebo niečo a miesto toho takýto zdzub fakt s plačom som odital isla

zdenkastanka
22. apr 2022

Haha, som myslela ze to ty vyberas nazov skupiny 😂

autor
22. apr 2022

@zdenkastanka nie to samé hodí

angel993
22. apr 2022

Na mliečnych zúbkoch sa kaz šíri veľmi rýchlo. Zo zubára si nič nerob, ale teda hneď by som hľadala iného. Veď aj pre dcérku to musel byť hrozný zážitok.

poopsie
22. apr 2022

Moja malá ma strašne pokazený zub, boli sme u super zubára a ten nám to vysvetlil - súkromný zubár na priamu platbu.. Dcéra ma zub mrtvy a proste odhnije si.. Vôbec ju neboli, načo ju trápiť, nieje prvá ani posledná, podstatné je aby mala trvalé zuby zdravé.. Nájdi ineho zubára

autor
22. apr 2022

@angel993 k nej bol milý a zlatý ale ku mne sa správal jak keby som bola nejaká socka čo sa nestará o dieťa

autor
22. apr 2022

@poopsie ani moju neboli vraj teda sa aspoň nesťažuje

lucinka1988
22. apr 2022

hned by som si vypýtala kartu s tým, že si vyprosím, aby ktokoľvek hodnotil mňa ako matku..Na to má právo len moje dieťa, keď vyrastie, aby to zhodnotilo, určite nie zubár ani nikto iný..Až sa mi zdvihol tlak z neho 🙈Viac krát by som k nemu na Tvojom mieste nešla a hlavne si u toho nič nerob

autor
22. apr 2022

@lucinka1988 nejdem už určite..hľadáme nového

judar
22. apr 2022

Najdi si ineho zubara asi najlepsie sukromneho sice zacvalnes viac ale vyhnes sa aspon blbym poznamkam....moja sestra pri tom zazivala nieco podobne, ptrstala chodit obvodnej zubarke kedze dostala z nej depresie...a vies z coho? Presne z takychto podobnych reci ze jej rovno pri oprave kazu rozpravala ze ma v ustach hnoj, ze jej usta vyzeraju ako kopa kravskeho hnoja...raz jej dokonca vrtala zub a hanila jej kaz ze ho ma ako zrucaninu hradu, smykla sa zo samlu a rozrezala jej peru....odvtedy u nej nebola

scila
22. apr 2022

To je divný zubár, to keby videl zuby mojich detí tak na mňa pošle sociálku.
Okrem x iných kazov má syn dieru na pol zuba, ktorý zubár ani nezablomboval, že by mohol opuchnúť, čistíme ho medzizubnou kefkou a kým nebolí ho neplánuje trhať, keďže ten mliečny zub drží miesto, aby mal kam narásť trvalý zub.

ariannazara
22. apr 2022

Nevedela si ho poriesit? Mne keby toto povedal tak by pamätal 🤣 také by som mu dala žeby videl. Takých mudriasov mam najradšej 🖕

angel993
22. apr 2022

Ale dcérka určite počula čo ti hovoril, tak som to myslela.
Môjmu bratovi s DS ťahali 2x mliečne zuby v detstve a nikdy nemal narkózu. Iba bol na zubnej chirurgii vytiahnuť.

luccija
22. apr 2022

Prečo ju chce uspať?dcérka nespolupracuje?
Moja dcéra malý kaz zubárka povedala, že ho nebude opravovať, že na mliečnych zuboch plomby nedržia, načo za chvíľu jej vypadne, a nebude ju zbytočne stresovať.Ako na potvoru zub vydržal dlho ona ho mala na očnom zube tesne pod dasnom a ďalší zubár mi tiež dal prednášku, že už má aj trvalý zub a baktérie sa prenášajú, choroby srdca no tragédia z minikazu.

danieli
22. apr 2022

Mam podobny zazitok😂dnes uz to mame ako vtipnu prihodu, syn chodil od 2 rokov na dentalnu hygienu, stastne spokojne dieta zvyknute na zubarske kreslo, mal cca 4 roky ked som mu hladala zubara, objednali sme sa do detskej zubnej ambulancie, prisli na rad a pani doktorka mi rozkazala sadnut na kreslo a syna na kolena, chcela som jej vysvetlit, ze on je zvyknuty, ale sla si svoje, nuz dobre, zubky mu pozrela, ale syn citil jej naladenie a tak jej neveril a ustocka neotvaral uplne na rozkaz, nuz ale mal 4 roky a nemal este diplom z harwardu, takze ho nasledne oznacila za nespolupracujuce dieta, dala mi graf, aby som zaznacovala co a kedy je a pije, prikazala cistit zuby pri telke lebo tam su deti kludne…vyprevadzala nas so slovami nech zajdem k psychologicke lebo takto jej syn v ambulancii rozbije krystal…ano skutocne ma v ambulancii na stenach krystalove doplnky…rovno pod ambulanciou je cukraren, kto uhadne kam viedli nase prve kroky po tejto skvelej preventivke? Syna nakoniec zobral zubar pre dospelych, ktory deti bezne neberie, ale so synom si sadli a dcera takisto

matullienka
22. apr 2022

Staršia mala v piatich rokoch už na 3 stoličkách plomby naša keď som súhlasila opravila aj mliečne. Do jedného jej dokonca dali takú ružovú farebnú tak sa z toho tešila, zubár asi nepočul o genetike, niekedy keď by si tie zuby drhla aj 5 x denne tak sa ten kaz spraví. Mne príde ako chudák, ktorý si na druhých potrebuje kompenzovať vlastnú neschopnosť. Držím palce aby ste našli dobrého a hlavné milého druhého zubára

autor
22. apr 2022

Super takže nie som jediná matka ktorej dieťa má na Mliečnom.zube.kaz..,🙏

matullienka
22. apr 2022

Čo si? Ukáž mi jedno, ktorému všetky mliečne keď vypadli boli zdravé. Čo si také dieťa je skôr rarita. Inak neviem čo sa zavzdušnoval keď má 5 rokov o chvíľu mu zúbky začnú padať aj samé. Dcére prvý vypadol keď mala 5,5 roka

heln
22. apr 2022

ja by som asi o pol roka menila zubara znova.....
povedat na kaz na mliecnom zube ze ho bude treba vytrhnut s uspatim v nemocnici nemoze povedat normalny clovek....

dzina007
22. apr 2022

moj 7 rocny tiez dnes prisiel domov od zubarky ze sme to zanedbali a ze ma medzizubny kaz a uz sa to neoplati opravovat. ale zatial sa s tym nechcem zmierit a hladam zubara ineho ktory sa na to pozrie ci to nepojde vyvrtat a zaplombovat. Nestotoznujem sa s nazorom ze mliecne zuby netreba zachranovat a len cakat kym zacnu boliet a vytrhnut ked stolicky maju vydrzat do 11 rokov. To vytrhnutie mi pride ako - zaruceny pacient na zubny strojcek s krivymi zubami lebo mliecne nepustili tie zuby rast tam kam mali. :-/

zorkahorka
22. apr 2022

Boze, to je chmuĺo! Nic ine sa na to povedat neda 🙈

marianarem
22. apr 2022

To ma zubar nejaku osobnu traumu, mozno onho sa mama nestarala. Mna takto deptal gynekolog, pri kazdom vysetreni nieco: ci chcem mat rakovinu, ze nieco tak strasne este nikdy nevidel, ze keby som chcela deti, tak existuje aj umele oplodnenie...Pritom som nikdy nemala ziadny vazny problem. Ani neviem, preco som vlastne od nehi neodisla po prvom takomto vyroku.

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
23. apr 2022

Potom ze maju deti a aj dospeli strach zo zubarov... Za seba poviem, ja som si nasla novu zubarku, ktora nema nikdy blbe reci. Berie aktualny stav a riesi. A ja sa tiez citim lepsie a nebojim sa ani nehanbim tam chodit. Ta predtym ma stale z niecoho obvinovala, zuby som si surovala pomaly 5x denne a stale malo, hlavne ze nova mi po nej uz dve plomby musela opravit 🤷

mondolina
23. apr 2022

súhlasím s doktorom s tým, že kaz nepatrí na mliečne zuby, baktérie z kazu môžu prejsť aj na trvalý zub. Môj syn mal na mliečnych zúbkoch asi 2 farebné plomby. a nevypadli.
tak máloktorý zubár sa chce babrať s deťmi, ktoré málokedy spolupracujú.
a všetko sa dá povedať a vysvetliť aj slušne.

jana_eyre_2
23. apr 2022

Proste arogantny doktor, nič si z toho nerob.. moje deti mali kazy, okrem najmladšieho čo má odvapnene predné zuby, starší mali asi 2-3kazy.. no bože, tak sa opravili, ani raz ma nesprdla zubárka.. pekne mi vysvetlila ako tomu lepšie predchádzať.. zrovna včera som bola s dcérou.. kaz sa jej urobil pod plombou, ktorú jej robila ona.. mala z toho zápal, musela brat aj ATB.. musela jej urobiť ešte väčšiu dierku, lebo fistula nemizla, ťažko sa to čistilo.. sama mi povedala že kazy na mliečnych zuboch sú strašné rýchle. (Boli sme vo februári na preventívke a nevidela ani jeden kaz)

Úprimne ja vôbec nerozumiem tejto mode vyžadovať od všetkých byť vo všetkých smeroch dokonalý.. dokonalo čistiť zuby, dokonalo vychovávať, dokonalo sa ukazovať a kto urobí aj malú chybu, tak mu to dajú pocítiť.akoby prinajmensom niekoho zbil..

Dúfam že zubára zmenis.. je fajn že na dieťa bol milý ale dieťa vníma aj to ako sa správal k tebe a ako si reagovala ty.. keby neboli kazy, nemá peniaze.. 🤔