Kolika a zápcha u 2 mesačného bábätka

lucia006
27. dec 2012

ahojte.potrebovala by som poradit..uz neviem ako mam pomoct mojmu syncekovi strasne ho naduva az tak ze ked si pupne pritom velmi place a nevie sam kakat pomaham mu teplomerom a viem ze sa to casto nema ale ma tvrdu stolicu chudacik nevie sam vytlacit,rasovy feniklovy caj davam aj harmancekovy .aj probiotika berie ,espumisan momentalne tiez.a papa francuzke mlieko.predtym mal nutrilon nerobil mu dobre dr povedala nech popri francuzkom davam aj nutrilon comfort na zapchy a koliky ale bojim sa dve mlieka naraz mu davat ?nemate s tym niekto skusenost ?dakujem 🙂

78lenka
27. dec 2012

moj maly mal taky problemod narodenia,nepomohlo nic,žiadne lieky,kvapky...,tiež som davala um.mlieko-vyskusanych viacero,nakoniec na nejaky cas pomohla voda,zacala somrobit mliecko z doj.vody,a tozabralo ,bola to nemocnicna skusenost,ked sme sa ocitli s malym v nemocnici koli kakaniu tam zacal kakat dobre,prisli sme domov a znova zle az strasne,tak som vyskusala vodu-pred tym klasika prevarena z vodovodu.Ato pomohlo.A skus aj ine mliecko ,sunar niekoho prehana,niekoho zapeka.Tak na nejaky cas to pomohlo,ale zaj to ma už ma pomaly 5 rokov a stale ma velky problem.

lalilala
27. dec 2012

@lucia006 vsetkeho vela skodi tetaz nevies co zabera mne kolikovali obaja synovia a dost dlho ;/ zapchy su z umeleho mlieka , nemiesala by som 2 mlieka a nam nutrilon comfort vobec nepomohol prvemu synovi zabral nutrilon alergic digestive care ten je najviac rozstiepeny a najstravitelnejsi a davala som kvaply sabsimplex predaju ti ich v lekarni aj na volno ale uz k tomu nic ine a druhemu synovi nezaberalo vobec nic a ked to trvalo uz 5 mesiacov tak som povedala ze to uz za tym asi nieco bude sli sme na vyter a zistili baktteriu dostal antibiotika a koliky presli

zuzanapd
27. dec 2012

nám pomohol nutrilon anticolics + saab simplex a čajíky +pupík mastička

alenka600
27. dec 2012

@lucia006 Ja som to mala s dcerou, nepomohli caje, kvapky, masaze, nic. Tak tlacila, az dostala pruh a vytlacila si pupok do vonku :( Jedine co zabralo bolo, ze som ju pri tlaceni nenechala lezat, ale podrzala som ju v zvislej polohe nad nocnikom/vedierkom - proste ako ked davas dieta vycikat, chytis pod kolenami a podrzis kym sa nevypiska, nevykaka. Uplne to zabralo, ihned pochopila o co ide, motivovalo ju to, ze sa jej vyrazne ulavilo a mozno do tyzdna bolo po neriesitelnych kolikach.

jerryjanka
27. dec 2012

u nas riešila problem rektalna rurka - aj každy deň ked bolo treba ono to prejde zvyčajne tak okolo 4 mesiaca určite ked budete prikrmovať. niekedy aj skôr a ešte sme davali riedenu slivkovu šťavu od hipp. na každe dieťatko pomaha niečo ine ale ked už fakt nevieš čo dalej tak ta rurka - neboj sa nenauči sa ti na nu ak ťa budu strašiť.

tili
27. dec 2012

Nam na koliku a zápchu pomohol espumisan, zároveň sme ho po každom papaní dávali na bruško odgrgnút a je to dobre aj na črievka aby sa papanie lepšie strávilo, zároveň sme pomáhali kakať cez rektálnu rúrku a aj vetry sa uvoľnili, nie je to nič ťažké len treba rúrku pred použitím stále natrieť detským olejom a nerobiť to na silu ja som našla návod na nete, tiež sme dávali zriedenú slivkovú štavu, a cvičili sme s nôžkami, po štvrtom mesiaci sa stal zázrak a zrazu to zmizlo takže len vydržať. Joj a ináč bez problémov sa teraz vie vykakať vôbec si na rektálnu rurku nezvykol a to sme ju denne použivali dva krát.

ludkazh
27. dec 2012

AHOJ, mala mala nutrilon anti-colic ale vobec nepomohlo......davali sme jej rektalnu rurku ked mala velke bolesti bruska...ked sa nevykakala, tak si aspon poprdkala cez to.....a espumisan nam vobec nezaberal..skor infakol...drzim palceky...a mlieka by som nekonbinovala......

lucia579
27. dec 2012

Ahoj. Nám na koliku zabrala zmena mlieka. Skúsili sme mlieko BABYLOVE z DM-ka a od vtedy máme s kolikou pokoj.

lubiduch
27. dec 2012

je viacero moznosti....
1. najskor skus zmenit mlieko na Nutrilon Allergy care (je mozne ze tvoje babatko ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka kedze je na umelom mlieku, prejavuje sa to bolestami bruska, zvysenim nafukovanim bruska, plac, nepokoj, pripadne vyrazka). toto mlieko je na tento problem najlepsie (este existuje jedno Neocot, ale to je na predpis). Nas maly tuto alergiu ma doteraz (6mes) aj ked ho kojim a ked som potrebovala parkrat prikrmovat, toto umele mlieko mu nerobilo vobec zle
2. ako pisali niektore baby, pomozu aj lieky z lekarne. Sapsimplex alebo biogaia (biogaia su probiotika a vysledok sa ukaze cca do 2 tyzdnov)
3. polohovat, stlacat bruska(pritlacit zohnute nozicky na brusko viackrat, pomerne silny tlak vyvinut)
4. posledna rada, skus vynechat fenykel. niektorym detom pomaha, ale niektorym robi strasne krce v brusku! stara rada ale dnes uz malo znama,

A posledna vec ej ze vobec nemusi mat zapchu tvoje babatko. Mozno ho len boli brusko (skus niektoru radu vyssie). Babatko na UM by najlepsie malo kakat kazdy den, ale nemusi. Ked mu das teplomer do zadocku, jqsne ze sa vykakaka, lebo mu podrazdis svaly konecnika, ale mozno to vobec nie je potrebne,

Drzim palce a Dufam ze niektora z rad pomoze 🙂

lucia006
autor
27. dec 2012

Dakujem v prvom rade za rady.rektalna rurku pouzivam asi tri tyzdne niekedy mu idu vetry cez nu niekedy nie...aj teple na brusko prikladam .saab simplex boli prve kvapky ktore mi poradila dr a nepomohlo ani infacol z toho sa mi stale pozvracal 😒 nutrilon anti colis som mu davala nedobre mu robil horsie bolo ako teraz co papa francuzke tak ja uz neviem bojim sa zase menit mliecko 😢

nikolet_89
27. dec 2012

@lucia006 ahoj aj my sme papali nutrilon comfort a zapekal ju este viac...presli sme na Nutrilon HA, urcite by som tak malemu dietatku mlieko nemiesala...neviem...a nam pomahala, rektalna trubicka, vela mamiciek tvrdi, ze sa nema casto pomahat, ja som malej do 3 mesiacov, kym to bolo najhorsie davala 3x denne a niekedy aj v noci...a teraz mi pekne sama kaka, sem tam raz za 2 mesiace jej este aj teraz dam, ked spapa nieco nove a nevie sa vykakat...a taktiez sme nedavali espumissan...vela detickam nezabera...hned sme davali babycalm je od 2 mesiacov a pomaha ovela viac a k tomu biogaju... mala mi zacala kakat, neskor uz len prdkat, ale bolo jej lepsie a samozrejme masirovat brusko a zvicit z nozickami... 🙂

gabika_tkacikova
27. dec 2012

ahoj, nam zabrala zmena mlieka, Nutrilon som nikdy malemu nedavala - ten som prvy vylucila, zacali sme Bebou no z tej mal strasne koliky, ziadne kvapky nepomahali, iba rektalna rurka, potom sme presli na mliecko Hami a odvtedy pekne kaka 🙂 takze odporucam skusit zmenit mliecko.....

gabika_tkacikova
27. dec 2012

@lucia006 ja som sa tiez bala menit mliecko, nakoniec som sa k tomu donutila a nelutujem......neboj sa toho, ved to by si hned zistila keby nieco nebolo dobre, budete sa radsej trapit kolikami alebo to risknes? 🙂

lucia006
autor
27. dec 2012

no ja mu davam probiotika dhiphulas lebo biogaia je od 3 mes. a kvapky espumisan ale ziadna zmena mozno mu skodi caj alebo fakt to mlieko ,neviem.a neviem ani ktore mlieko ine by som mu mala davat nutrilon a hami som skusala sjedneho mu tazko velmi travilo a zapekalo a s hami mi zvracal .bebu a sunar mi dr neodporucala lebo ze z nich viac zapeka a france lait mam teraz ,pouzivam ho mesiac ...

lucia006
autor
27. dec 2012

no bojim sa dalsie mlieko ,lebo teraz aspon v noci nemame cisrkusi.len dvakrat vstane a napapa sa.nieze mu este pohorsim a nebudeme ani v noci spat ... 😖

vefi89
27. dec 2012

@lucia006 nekojíš vôbec?

gabika_tkacikova
27. dec 2012

@lucia006 a ako dlho si mu davala hami? ci len raz? zvracal ti a uz si mu nedala? lebo niekedy je to bezna reakcia pri zmene mliecka, no po par papaniach by to malo prejst.....a tiez tu niekto pisal o tom mliecku z DM-ka baby love, citala som o nom rozne fora ked som sa rozhodovala aku znacku mam dat svojmu, a nedocitala som sa nic zle........ no kazde babatko je ine, niekomu pomoze to, niekomu ine, takze tazko radit.....daj na svoj instinkt - ak ti ten hovori ze uz nemen mliecko, tak ho nemen 🙂

poisonblu
27. dec 2012

baby, ja kojim a dokrmovala som nutrilonom ha...ale zmenila som ho na babylove 1 a odvtedy ma zapchu...niekedy ani rurka nepomaha...mm potom kupil babylove pre, to je ako dokrm pri kojeni, tak uvidime, ci sa to zlepsi...inak sa vratim k nutrilonu, aj ked je drahu

luba41
27. dec 2012

@poisonblu a nechceš prejsť len na kojenie? Ešte ste na začiatku, s dobrou laktačnou poradkynou to zvládnete 😉

albao
27. dec 2012

@lucia006 nedavaj feniklovy caj. Zial je temer vo vsetkych detskych cajoch, ale sa zistilo, ze niektorym babetkam prave fenikel vadi a shorsuje kakanie a prdiky. Takze ako prve, vyluc fenikel 😉

poisonblu
27. dec 2012

@luba41 dokrmujdm vacsinou raz zanden, na noc...nemam dost mlieka, maly je hladny..beriem ricinus a mam objednanu senovku a benedikt, tak hadam to budd lepsie...napr. v noci vcera som ho nedokrrmovala um, som mu dala odsate

lucia006
autor
27. dec 2012

ja uz vobec nekojim mala som zapal prsnikov 🤐 uz asi menit nebudem mliecko . hami som dve balenia spotrebovala a stale vracal... 😒 asi fakt vylucim fenikel a budem davat len cisto harmancek...nic in neostava 😖

1ivanka1
27. dec 2012

@lucia006 poznam velmi dobre. odplakali sme si prve tri mesiace. a take zapchy ako mala moja dcerka take neprajem nikomu.myslela som, ze sa roztrhne a da ju dokopy len chirurg... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ skusala som hocico, probiotika, kvapky, vyvar z ovsenych vlociek, vodu z uvarenych sliviek, bio gaia, infant dophilus, rozne ine probiotika.......nic nepomahalo.neverila som ze to niekedy skonci a skoncilo to presne po 3 mesiacoch..
byt tebou skusim aj ine mliecka, skus Beba sensitive je na zapchy aj koliky..

lucia006
autor
27. dec 2012

presne tak ako vravis ivanka skusala som uz vseliaco aj ten vyvar svlocieka kvapky probiotika mlieka caje a nic nepomaha 😢 mna tiez kazdy utesuje ,ze on z toho vyrastie ze do 3 mesiacoch to prejde tak mame posledny mesiac pred sebou A verim ,ze to prejde fakt 😕 lebo je to strasne jak pre babo tak pre rodicov :(((( a stou bebou neviem kazdy v mojom okoli ma snou skor zle skusenosti .ty si pouzivala ake ?

opica89
27. dec 2012

ahoj moj malicky mal nieco podobne feniklový a rascový caj vraj nie je dobrý lebo babatko ma este vacsie krce z toho vraj! tak skus davat len harmancekový? a je kojený alebo nie? lebo ak ano tak nemusi kakat nas mal rekord 17 dni a to som sa už aj ja bala co s tým malickym je a potom mal kaku aj za usami 🙂 aa babo asi musi len y tých kolik vyrast. a ak by ho bolelo brusko tak skus na rozpalenu panvicu dat rascu a ked bude vyskakovat rasca tak nahrievaj nad nou plienku a priloy malemu na brusko ale daj poyor aby si ho nepopalila

vefi89
27. dec 2012

@poisonblu pokiaľ kojíš, kúp si psyllium prach, a zarábaj si ráno a večer za 1PL do vody, alebo jogurtu. pomôže to aj malému 😉
@lucia006 na bylinky pozor- čiže aj bylinkové čaje.. niekedy môžu účinkovať úplne opačne, ako potrebuješ. a nakoniec, je to droga, a ani tie čaje by sa nemali podávať každý deň!

lukra
27. dec 2012

@vefi89 ahoj, to psyllium na co pomaha?

soniatko
27. dec 2012

ahoj...my sme si tym tiez presli...musela som dcerke kazdy den pomahat kakat s rektalnou rurkou...vyskusali sme rozne mlieka..zacali sme Nutrilonom, z toho vracala...z francuzskeho mala bolesti bruska...z Beby ju zapekalo a tiez bolesti, az nam raz poslala Bebu sestra z Talianska a z nej sa krasne sama vykakala....ej, bolo ze to u nas doma radosti...sestra teraz nema moznost nam tu Bebu doniest, pride az v aprili...tak nam ju vozi svagor z Rakuska....no a odvtedy akokeby sme mali doma ine dieta...mala je spokojna a zlata...a to som tiez skusala aj Espumisan, aj Saab simplex a cajiky, vyvar z vlociek...
inak fenikel sa vraj neodporuca davat babatkam, ktore vracaju, lebo budu po nom este viac...

luba41
27. dec 2012

@poisonblu myslím, že to nie je tým, že máš málo mlieka.Vieš, teraz je to jedna fľaša večer, potom dve a... potom koniec dojčenia . Poznám to, presne som takto isto aj ja pochybovala a dopadlo to tak ako píšem / pri prvých dvoch deťoch/ Ale pri tretej som si dala sakra pozor. Ak nepoznáš ešte prečítaj si toto - http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko... a skús dobrú laktačnú poradkynu 😉

poisonblu
27. dec 2012

@luba41 maly je uz z nemocnice nauceny na flasu, navyse mal zltacku, takze kojit ho bolo dost trazke, lebo vela spal....ked som odsavala, tak z 2 prsnikov som vytiahjla 100 ml, co sa mi zda malo, kedze maly z flase stiahne niekedy aj 120....v niektore dni sa mi podari nedat mu umele, ked sinodsajem, ale tak ci tak ho musim dokrmit, inak mi place...