Krvácanie u 6-ročnej

15. aug 2023

ahojte..dcerka 6 rokov ma od vceera podrazdenu cikulku..dost sa tam skrabe..natieram jej to mastami a teraz som si vsimla ze tam ma trosku krv..co to moze byt?..moze to byt od poskrabania?...mam strach..lebo skrabe sa tam neustale..

judit47
15. aug 2023

1. Zisti preco sa skrabe-stipe svrbi ju to? Nema vytok? Neboli ju pri cikani
2.riesenie podla odpovede vyssie
3.ledze zeny maju vsetko pri sebe tak ta krv moze byt od poskrabania,ale aj vytok alebo aj z mocovej rury to takto nezistime.

Posad si porozpravaj sa s nou a nech popise co kde ako je a pripadne ukaze

sirka9
15. aug 2023

Tak smer lekár. To svrbenie môže byť z viacerých veci, neskriabe sa pre nič za nič a voľnopredajné maste nie sú zrovna alternatíva keď nevieš čo je za tym

autor
15. aug 2023

@judit47 pri cikani sa nestazuje na bolest..len to ze ju to svrbi a stipe..

judit47
15. aug 2023

Svrbi ju to lebo ma mozno mykozu ak to rozskrabala tak ju to stipe aj utieranim ak vsetkym jedine lekar pomoze

simca06022011
15. aug 2023

smer dr, moze mat zapal, moze mat hocico.. a ty budes doma skusat... lekarka vysetri mozno moc, mozno sa vezmu nejake stery a moze mat naozaj aj mykozu, je leto..

deti95060810
15. aug 2023

štípe? skús aviril.... možno to má tam zaparené...
ešte by pomohol obklad v studenej vode...

kp7333
15. aug 2023

Pozri nohavicky, ci na nich nebadas podozrivy vytok. Moze ist o gyn. infekciu. Ak to ma len podrazdene, skus umyt jemnym mydlom a natriet kremom (Bepanten, Ialugen...)

adri266
15. aug 2023

Rano zobrat prvy moc a smer lekar. Nezabudni ju aj osprchovat pred cikanim.

autor
15. aug 2023

vie toto riesit aj pediater ci nas bude posielat hore dole?

autor
15. aug 2023

lebo povedala teraz ze ju stipe aj pri cikani

adri266
15. aug 2023

Lekar skontroluje moc a podla vysledkov bud predpise lieky, alebo posle aj na ine vysetrenia. Ak to bude gyn. povodu, tak detsky gynekolog.
Inak, kludne to moze byt aj reakcia na nejaky prasok do prania, ci avivaz. Nepouzivas trebars parfemy do prania?

autor
15. aug 2023

@adri266 pouzivam..ale pred cca mesiacom sme boli na dovolenke a kazdy den tam bola v bazene..nemohla odtial doniest?.a ešte tyzdeen predtym bola na atb

adri266
15. aug 2023

Juj, to bolo treba napisat, mozno ma mykozu z ATB. DAvala si probiotika? Teoreticky aj z bazena to moze byt. Aj ked mesiac je dlha doba. Kazdopadne, rano hned moc a uvidite.
A tie oleje by som vysadila nateraz, minimalne na spodne pradlo nie.

autor
15. aug 2023

@adri266 davala som aj probiotika..mna len ta krv vydesila..bolo to taka ruzova skor po utreti na papieri..dufam ze to je len z toho ze sa skrabala tam..

adri266
15. aug 2023

Krvacat moze aj z mocovych ciest, ja som mala zapal mocoveho mechura a isla mi krv. Zvysenu teplotu nema?

autor
15. aug 2023

@adri266 nie

adri266
15. aug 2023

Neboj, bude dobre.🍀
Pre pokoj duse skus napisat do skupiny zdravotnikov, poloz to ako anonymnu otazku, ci by nevedeli takto narychlo nieco doporucit.

kittykat22
15. aug 2023

Pozri ci maju u vas v lekarni saforelle - je to na detsku intimnu hygienu. Skus bezny bepanthen - ten hoji rany.

tosomja
15. aug 2023

Treba ísť k obvodnej. Ona vám dá lístok prípadne, keď bude potrebné. A kľudne tak malej aj pri umývaní pozri, či to má čisté, poriadne umyté, utreté. Možno ste boli v bazéne, nechala dlho na sebe mokré plavky. Atď.

simca06022011
15. aug 2023

tak bude mat niekde skrabanec, chodte k dr. Len juporiadne popozeraj, moze mat napr. aj hlisty (to cisto len ako priklad davam)a svrbiet ju to od konecnika... atd... lebo to svrbenie je problem, nie trochu krvi, ked sa skrabe.. ved skus sa poskrabat a tiez si to rozskabes velmi rychlo do krvi, kedze ta sliznica a jemna koza okolo je tenucka. A este pri niektorych mykozach sa robia na pyskoch take cervene ako keby praskliny ...
skus pozriet ak sa necha..

autor
15. aug 2023

@simca06022011 hned zajtra letim k dr s nou..

autor
15. aug 2023

@adri266 a to bol jediný príznak krv ?

adri266
15. aug 2023

Ak myslis zapal mocoveho mechura, mala som aj bolesti pri moceni, nutkanie na WC, aj zvysenu teplotu.

anavixy
15. aug 2023

V prvom rade sa jej tam treba normalne pozriet a zistit o co ide. Ma vytok? Je hrudkovity, priesvitny, zlty..? Ak nema vytok, vidim zapareninu? Vidim cervene pysyky, posvovy vchod? Vidim zdroj krvacania, teda skrabanec? Ak nic z tohoto nevidim, potom pomyslam na mocovu infekciu. Samozrejme, ze stipe pri cikani ked ma rozskriabanu pokozku. Cim si ju natierala doteraz? Treba zvolit vhodnu mast podla toho aky ma problem.. ak teda idete k pediatrovi, tak aspon berte rovno moc. Moc vies skontrolovat papierikom aj doma, ale opakujem, pozri sa jej tam najprv a potom ries co vidis. Lebo pri mocovom infekte hned krv volnym okom nemusis vidiet a tiez sa neprejavuje svrbenim vonkajsich pohlavnych organov.

autor
15. aug 2023

@anavixy výtok som si nevšimla má tam dole začervenanie a svrbí ju to následne stipe..stipe aj keď cika tá krv neviem z čoho bola ale bolo jej len trošičku..má dlhšie nechtíky tak možno si tam niečo spôsobila..lebo skrabe sa tak že si dá dole aj gaťky. ( Nie cez nohavice )..ale nebadam že by mala s mocovymi cestami dačo ..nemá teplotu ani nechodí často cikať ani sa nestzuje na bolesť len že štipka..

dorinecka45
15. aug 2023

Uecite k doktorke najskor obvodnej, i ak silne mykozy mozu mat dievcatka aj z cukrovky.pozor na to.pytaj aj vysetrenie glukozy

anavixy
15. aug 2023

Tak clotrimazolom natierat (pripadne take tie babske recepty abo biely jogurt apod) kym pojdete k lekarke, ktora snad urobi vyter alebo to nejako rozumne zhodnoti podla skusenosti 🙂 cukrovka je vyborny postreh, sice by boli aj ine priznaky, ale niekedy si to clovek ani nevsimne, tak urcite nepodcenit obzvlast ak by to bolo opakovane.

macekovam
15. aug 2023

ak mas imazol tak jej to natri.. ak nemas zbehni do lekazne

autor
15. aug 2023

@anavixy ach cukrovky máme veľa v rodine

anavixy
15. aug 2023

Nestresuj sa dopredu, to je len jeden z moznych priznakov, resp. moznych suvisiacich problemov, vobec to nemusi mat noc spolocne u nej. Su aj vyznamnejsie priznaky, skus si pohladat ked-tak, snad ta to okuludni a nie naopak 🍀