Chĺpky u 3,5 ročnej dcérky

lunas
9. okt 2012

Mamičky prosím vás, zapojte sa do tejto diskusie, ktoré máte tento istý problém. Nedávno som si všimla u dcérky ochlpenie na ramienkach a nožičkách. Má 3,5 roka, od narodenia má trošku na chrbátiku, ale tieto na ramienkách určite nemala. Spomenula som to našej lekárke, tak tá nás objedná na endokrinlógiu a uvidí sa akú má hladinu hormónov. Od 1 roka dcérku natieram locoid krémom, má ekzém. Mohla jej táto kortikoidná masť spôsobi´t spomínané ochlpenie? Nechcem viac do nej tlači´t žiadne hormóny, viete mi poradiť inú alternatívnu liečbu prípadne nejaké bylinky??? Ďakujem za všetky odpovede.

mummy01
9. okt 2012

@lunas no ak si ju tym Locoidom natierala casto tak je to z neho.Mas to aj v pribalovom letaku a mala ta na to upozornit aj lekarka.Locoid sa moze pouzivat iba 2 tyzdne...a ekzem nevylieci,iba potlaca prejavy a aj to s vedlajsimi ucinkami 😒 Urcite ju daj vysetrit,potom budes mudrejsia...

cicimotinka
9. okt 2012

@lunas náš malý je tiež chlpatý... proste od malička mu chĺpky rastú, nožičky, chrbátik... nejako to neriešim a ani to nepovažujem za problém, malý nič hormonálne nebral... takže to nemusí byť následok hormonálnej liečby... nás dr. na endokrinológiu neposlala...

zumbadance
9. okt 2012

@lunas chlpky nie je ziadny problem len aby boli hormony v ok,neboj nemusi to byt mastami na ekzemy ja som sa musela natierat tym ked som bola tehotna 😠 a este doteraz.. 😖