Lucetam 1200 mg - skúsenosti s týmto liekom

slava76
15. feb 2014

Pozná niekto tieto lieky? Máte s ním nejaké skúsenosti? ako vedľajšie účinky, či vám pomohol a tak.. Nám ho predpísala neurologička - 4,5 ročnej kvôli tomu že nám dcérka slabo rozpráva, a ako 7 mesačná bola dlho v narkóze..

janasim
15. feb 2014

Ahoj nootropika sa davaju napr.ludom po mozgovych prihodach,aj moj stvorrocny uzival sirup Nootropil od detskeho neurologa, lebo nerozprava a ma nezrely mozog, momentalne ho vsak neuzivame lebo bol po nom velmi predrazdeny a nemohol spavat, bol nabudeny.

slava76
autor
15. feb 2014

@janasim Ale vy ste používali sirup? to nieje niečo iné ako nám predpísala? my máme dávať tieto lieky ráno, a na noc Magne B6 aby bola kľudná a dobre spala.. ja som jej to este nedávala len dnes ráno a to 1/4 tabletky na skúšku čo to bude robiť..

slava76
autor
15. feb 2014

@janasim a este spozorovali ste nejaku zmenu, čo sa týka vývoja reči?

janasim
15. feb 2014

My sme mali sirup, tiez nootropikum, rec zatial nenaskocila, ma to pomoct k dozrievaniu mozgu.

slava76
autor
17. feb 2014

@janasim a beriete to už dlhšie alebo kratšiu dobu? vy asi potom nebudete rozprávať vôbec alebo ?...lebo my už niečo rozprávame len nezrozumiteľne a ťažko sa jej ta reč rozbieha.. preto sa pýtam...

letasi
17. feb 2014

@slava76 1200mg je strasne silna davka,nam neurologicka predpisala pre malu lucetam 400mg,davala som jej asi 3mes.1/4 tbl.ale nevidela som nejake zmeny akurat bola podrazdena teraz nedavam uz vobec nic...predsa je to cista chemia,radsej davaj kvalitne omega 3 a nejake prirodne nootropikum pohladaj

letasi
17. feb 2014

@slava76 pozeram ze ste z KE,aj my aku neurol.mate?

slava76
autor
17. feb 2014

@letasi Práve hľadám maminy ktoré to brali aby som vedela, lebo vôbec to nepoznám a nemáme s tým skúsenosti a sme už dosť zufali s tej jej reči.. nám kazala dávať po 1/2 , zatial jej dávam len po 1/4 a nevidím zatial nič, že by vplývalo to na ňu abo neviem.. 😝
a vy prečo ste to brali? čo jej dávate teraz? my sme najskôr začali dávať pangamín a teraz od štvrtka máme tieto tak fakt neviem..

slava76
autor
17. feb 2014

@letasi písala som na poštu

letasi
17. feb 2014

@slava76 a kolko ma rokov...moja ma 2roky vety nesklada ziadne max povie idem tam,daj to take jednoduche ale zas slov pozna vela,moja mala ma dmo mame toho viac.... no vidim ze najlepsi je ten rybi olej,lucetam nepomohol v nicom

slava76
autor
17. feb 2014

Tak 2 ročnej asi by som to nedávala ani ja. my máme už 4,5 roka a na v septembri už je predškoláčka. dávame jej odklad ale aj tak , slabota čo hovorí...
v rokoch moja malá nepovedala ani slovko.. až ako 3 ročná začala prvé slová doteraz a ako 4,5 ročná začína vety. ináč nič..

mako5
19. jan 2015

moj syn to uzival kratko a prestala som je to take svinstvo .. mne dokonca jedna sestricka povedala , ze to davaju dementnym starym ludom ... predpisala mi to neurologicka pritom to syn nepotreboval .. zacal rozpravat po 3 rokoch , ale kazde dieta zacina inak rozpravat.. nic sa nestane ked zacne aj neskor ..to len pohodlne ucitelky v skolke mali problem mu rozumiet ..prisiel cas kedy zacal rozpravat az vela 🙂 ked s deckom pojde rodic k lekarke oni hladaju same diagnozy to je ich robota a biznis pre farmaceuiticke firmy ..

lila77
19. jan 2015

mako5 dobre si to povedala vraj psychofarmaka pre deti su najvacsie svinstvo

roman93
31. máj 2015

ja som visokoskolak a lucetam pouzivam pri skuskach prejde ma ospalost ozostri sa videnie je to liek na podporu modzgu je to pirocetamol osobne by som to nikdy neuzival kazdodenne lebo psychofarmaka su hard core ale existuju prirodne veci zazvor zensen len ked treba rychli ucinok ze teraz sa idem v noci drvit historiu alebo sociologiu tak si strelim jednu pilulku a idem spouziacka si fukla raz 2 1200ky naraz jak paralen sice nespala ale nic vazne sa jej nestalo takze je to neskodne ale je to chemicky upraveny vzorec denne by som to nebral namiesto toho kupte zensenove tablety na denne uzivanie dajte im zazvor do caju a ked uz tabletu tohoto tipu tak potom pireabene je lepsie ale drahsie

yukki
31. máj 2015

@slava76 moja to brala teraz, v 8 rokoch, snáď to malo vplyv na prekrvenie mozgu=zlepšenie kognitívnych funkcií (písanie, čítanie..) ale museli sme to vysadiť, lebo správanie v škole a na krúžkoch údajne bolo nezvládateľné, a bolo naozaj poznať, že sa jej zhoršila taká tá...spoločenská pozícia aj v kolektíve...takže môže tam zrejme dojsť k väčšej aktivite aj v správaní...

roman93
31. máj 2015

@yukki no ono to agresivitu ja som tiež pri dennom uživani mal problem s agresivitou tam skus pravy ženšen bude mat rovnaky efekt alebo lepsi a neobplivni spravanie http://zdrava-medicina.sk/lieky-depresia-a-stre...

lucufuk
30. sep 2018

na prekrvenie stačí pohyb 🙂 a najdoležitejšie porekadlo je sme to čo jeme čiže zdravá vyvážená strava denne banany,cesnak,olivovy olej,ryby,orechy,semiačka,čučoriedky bylinné čaje ...zdravý životný štýl každodenní pohyb a kvalitná strava sú základ pre psychicku pohodu a vývoj ako dieťaťa tak dospelého uplne inak sa cíti človek čo konzumuje zdravé jedlá ako človek čo zje denne vela tuku,tažké vyprážané,tučné jedlá,pije tie sračky ako cola,sprite atd a inak sa cíti človek čo športuje zdravo sa stravuje mám to overené na sebe a mojích deťoch... ja som mal ako dieťa strašne zlé stravovacie návyky čo sa mi podpísalo aj na váhe mal som miernu obezitu,tažké dýchanie,unavenosť celé dni,nič sa mi nechcelo.... teraz ako športujem denne a zdravo sa stravujem a učím tomu aj moje deti tak choroby nás obchádzajú chodíme aj na krvne testy 2x do roka a všetko je v podiadku... nevravím že si nedoprajeme raz dva krát do mesiaca pizzu alebo sračky ako vyprážané,hranolky a chujovinky,hlavne sa snažím vysadiť rafinovaný cukor ale deti sú deti sladkosti musia občas... je to paradox s bieleho rafinovaného cukru sa može vytvorit v neskoršom veku rakovina,diabetes a iné choroby a všetci rodičia tým napchávajú svoje deti dennodenne :( ja som si ich naučil od malička tak že najskor jedno kvalitné sacharidy ako ryža zemiaky,zelenina a bielkoviny ryby,kuracie,bravčove až po jedle sladkosť častokrát ani nechcu ale ked nezjedia čo majú nabraté ani sladkosť neuvidia nech sa aj rozdrapia a nepoznám také že fúj brokolica alebo fuj mrkva zjedia všetko kedže ako malé sme ich ládovali často zeleninovím pyré a ovocnými štavami 🙂 čiže ako si naučíte detičky tak máte... zdravie je na prvom mieste 🙂

migvapor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
86sasanka86
21. jan 2021

@slava76 skuste aj dobreho logopeda.Nam pomohla dr po zapale mozg blan

7rebeka11
22. jún 2022

@slava76 môžem sa spýtať takto s odstupom, pomohlo vám to? Nám ho neurologička predpísala, ale nie som veľmi naklonená jej ho dávať. Má 2 roky a nerozpráva