M. Perthes - ochorenie kĺbov

kika987
17. feb 2013

ma niekto skusenosti s tymto ochotenim klbov.mojmu syncekovy to zistili pred mesiacom ta by som rada uvitala vase postrehy...

ita111
17. feb 2013

poznam pani ,ktorá by ti vedela poradiť,ak chceš pošlem kontakt 🙂 🙂 🙂

kaja82
22. mar 2013

Rada by som sa pripojila k tejto teme. Mam 5 rocneho synceka a prednedavnom nam diagnostikovali Perthesa. Neviem co nas caka a bojim sa o maleho a preto budem rada ak sa ozvu mamicky, ktore si tym s detickami presli, ci prave prechadzaju....

makeka
15. júl 2013

ahoj,náhodou som objavila tvoj príspevok.aj môjmu synovi zistili perthesa minulý rok v oktobri.tiež to bol pre nás šok nikdy sme nepočuli o takej chorobe.začali sme chodit na ortopédiu na kramáre k dr.Hurajovi.najprv sme chodili skoro každé dva týždne potom raz za mesiac.prvé dva týždne malý nemohol vobec chodit museli sme ho nosit na rukách.potom sme dostali ortézu atlantu ktorú nosil až do apríla tohto roku.chodili sme tri krát do týždňa na rehabilitácie cvičit+ešte cvičit doma čo mu dost pomohlo.ja som využila rodičovskú do 6 rokov dieťaťa a bola soms ním doma lebo mu bolo treba pomáhat s atlantou.dnes sme boli na kontrole v ba sme už skoro celkom zdravý,ešte nás čaká kúpelná liečba.dá sa to zvládnuť ibaže u každého to prebieha inak niekto sa lieči pol roka niekto až tri roky...ale trba poctivo cvičit aby sa neskrátili svaly na nožke.ak dostane dieťa atlantu máš nárok aj na kompenzačné príspevky a na preukaz zťp na autobus.