Dovolenka Kalabria - hotel Serene Village

mia910
21. jún 2015

Ahojte, máte niekto "čerstvé" skúsenosti s týmto hotelom? Zaujímalo by ma ako to tam chodí, vaše rady, názory, postrehy...ďakujem 🙂

obycko
27. jún 2015

My tiez ideme do tohto hotela v auguste. Minuly rok tam boli svokrovci a nevedeli si vynachvalit, tak snad sa nic nezmenilo.

mia910
autor
27. jún 2015

🙂 to som rada, my ideme zajtra, tak snáď bude všetko ok 🙂

obycko
29. jún 2015

@mia910 No ako? Dobre?

danulkaja1
29. jún 2015

@mia910 aj mňa by zaujímalo ako ste spokojní..

mia910
autor
6. júl 2015

Ahojte, dnes sme sa vrátili a bolo fantasticky. Sme maximálne spokojný a určite sa tam vrátime 🙂

danulkaja1
6. júl 2015

@mia910 môźem sa spýtať,mysliš že by to bol hotel vhodný aj pre staršie deti?sú tam aj nejaké tobogány?A večer sa dá aj niekde vyjst? a aká bola strava?ďakujem veľmi pekne

danulkaja1
6. júl 2015

@mia910 a ešte som sa chcela spýtať na more?boli aj vlny?ďakujem

mia910
autor
6. júl 2015

Ahoj, myslím, že hotel je pre všetky vekové kategórie. Sú tam 2 tobogány, dá sa hrať ping pong, tenis, je tam fitnes s kopou strojov - všetko pod strechou vonku, dá sa na pláži cvičiť joga, v bazéne vodný aerobik, večer zumba + nácvik nejakého tanca, všetko v rámci all inclusive. Na pláži sa dá bezplatne požičať vodný bicykel. strava bola fantastická a to raňajky, obed aj večera. Obrovský výber jedál - mali sme plnené pečené prasiatko, ryby, plody mora, cestoviny, šaláty, skrátka všetko. Pri obede a večery je k dispozícii len voda a víno, zakúpiť (mimo all) sa dá cola a iné nápoje. V bare pri bazéne a pri mori sú v ramci all inclusive - voda, pivo, džúsy (multi+ ananas) a tuším aj gin, víno. Za poplatok aj ďalší tvrdý alkohol. Limit na karte, ktorú dostanete pri príchode sa tuším nedá ani vyčerpať. Večer sa ale v podstate nedá ísť nikam, komplex je totiž doslova " v roli" ale nám to nevadilo, chceli sme s deťmi hlavne oddychovať pri vode. V podstate to vykompenzovala neskutočná a veľmi chutná ponuka jedál v jedálni. Večer sa sedí pri bare a v amfiteátri je program pre deti (po taliansky) ktorý je vždy naozaj pútavý a zábavný. Myslím, že pri pláži je aj diskotéka ( nebola som, podrobnosti neviem 🙂 ) More bolo ako ktorý deň, ale žiadne extrémne vlny neboli. Také normálne, v pohode sa dalo plávať, ráno bolo vačšinou pokojné a poobede viac vĺn a občas trochu viac fúkalo (nič hrozné). Voda bola príjemná a nádherne čístá, fakt je že po 7-8 metroch som už nedočiahla na dno. Ale v pohode sa kupali na kraji aj malé deti.

danulkaja1
6. júl 2015

@mia910 ďakujem veľmi lekne za odpoveď a ešte jedna otázka,bola možnosť ísťaj na nejaké výlety?

mia910
autor
6. júl 2015

áno, jeden bol celodenný, myslím od 8.30 - 19.00 Tropea (30€/os.) potom do nedalekej dedinky Le Castella - ten bol nočný od 20.30-00.00 (15€/os) a za historiou do Santa Severina 9.00-13.00 (25€/os). Ešte jedna informácia- po prílete sa platí pobytová daň nad 10 rokov - 1,5€/osoba. Ak chceš, pošli mi na seba mail. kontakt, môžem ti zajtra naskenovať papiere z cestovky a tie čo sme dostali priamo v hoteli s bližšími informáciami.

mia910
autor
6. júl 2015

a ešte na tejto stránke nájdeš virtuálnu prehliadku rezortu a ďalsie info http://www.bluserena.it/en/serene-village/hotel...

obycko
7. júl 2015

@mia910 Prosim ta este otazka. Ako asi daleko bolo more od hotela?

mia910
autor
7. júl 2015

úplne presne sa to ťažko definuje 🙂 záležalo na tom kto bol kde ubytovaný -je to taký vačší komplex. Z úplne poslednej budovy možno 200-300m, od bazéna tak 100m, možno sa to zdá veľa (možno mám zlý odhad 🙂 ) ale je to kúsok, dobre je to vidieť na tej stránke čo som sem dala odkaz - na mape komplexu.. Moja 3ročná dcérka to peši bez problémov zvládala aj viac krát denne. Ide sa totiž cez malý lesík kde sú detské atrakcie a je to taká príjemná prechádzka. Niektorí sa v recenziách na tento hotel sťažovali na tie posledné budovy kde ubytovávajú hostí- teda konkrétne budovu 15. My sme tam bývali, sú tam totiž väčšie izby (tak nám to bolo povedané) ale hlavne je tam ticho a deti môžu kľudne a nerušene spať