Má dcérka alergiu alebo vírus?

ivette1223
19. sep 2022

Ahojte. Začnem tak od začiatku, uz si neviem rady,snad mi poradíte 😒
Moja dcéra 3 ročná, pred vyse tyzdnom a pol, štvrtok (8/9) mala syrovo-smotanove cestoviny, poobede bola malatna sťažovala sa na bolest brucha-nezvracala, ani nič.
Nasledne piatok (9/9) zvracala poobede 2x. Na obed mala tiež syrovo-smotanove cestoviny.
Sobotu bola malatna, v nedeľu v poriadku. V nedelu vecer 2x hnackovala.
Pondelok, utorok bola v poriadku, hrala sa všetko v pohode, vecer zjedla jogurt, vnoci sa stazovala na bolest bruska ale nekakala, nevracala nic...tak stredu isla do škôlky.
Stredu v skolke mala na obed mlieko, a večer dostala jogurt, nasledne vnoci 3x zvracala.
Stvrtok, piatok bola zas malatna, tak piatok rano sme boli u doktorky, povedala ze je to virus, dostala probiotika (floraliv). Sobotu rano chytila zas nadchu tak nadcha jej trva doteraz.inak zaludocne problemy nemala od stredy, medzitym stolica normálna..
Dnes je pondelok, vcera si dala za 3 lyzicky jogurtu na obed, dnes hnackovala do obeda 1x.
Prosim vas, môže mat toto súvis este stale s virozou, alebo tu sa uz moze jednať o alergiu na mliečne výrobky? Totižtoja uz ani neviem co robim zle, uz druhy týždeň chorá, kazde 4 dni bud zvracia alebo hnackuje

lucka_ke
19. sep 2022

ak takto reaguje na mlieko dala by som urobiť testy na laktózu a mliečnu bielkovinu, toto vyzerá ako reakcia na mlieko/výrobky

saskia_98
19. sep 2022

@ivette1223 tak sa u syna prejavila Alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Vysaď jej mliečne a uvidiš či jej to pomôže, keď hej, pýtaj sa na gastro. Inak mne kazala detska gastro davat probiotika pearls (vyzeraju ako perličky) aby špunta bruško nebolelo a upravila sa mikroflora či čo. S vašou pediatričkou si nekonzultovala že malej je zle ?

ivette1223
autor
19. sep 2022

@saskia_98 ano boli sme u doktorky piatok, ze co je vo veci a povedala ze to moze byt vírus, ze ma byt na diete, co aj bola, do dnes bola normalna a dneska zas ju prehnalo... Tak ja teraz neviem vobec, este aj nadchu ktomu má 😒

saskia_98
19. sep 2022

@ivette1223 nadchu aj syn mal. Vysaď jej mliečne a uvidiš čo to spraví. Držim palce 🙂

ivette1223
autor
19. sep 2022

@saskia_98 a môže sa takto alergia objavit aj po 24hodinach? Lebo tak mi to vyšlo za ten včerajšok 🙄

saskia_98
19. sep 2022

@ivette1223 u syna to bolo zo zaciatku v pohode. Potom postupne pribudla laktoza, proste ho bolelo bruško, soplil. Ja som ju vysadila no a boli sme u dr, spravila testy a povedala že ma aj laktozu aj bielkovinu kravskeho mlieka. Ono to všetko začalo postupne. A nič mu nie je dokym mu nedam niečo mliečne. Preto som ti napisala aby si skusila vysadit mliecne veci a uvidis co to spravi. Ci ju bude bolieť bruško aj ďalej alebo nie.

agnes28
19. sep 2022

@ivette1223 podľa mňa by ste mali vysadit mliečne výrobky. Ak to bola crevna viroza, treba držať diétu niekolko dní, bezmliecnu - to je základ

ivette1223
autor
19. sep 2022

@agnes28 moze to byt teda aj tak ze mala črevnú virózu a tym ze dostala mliečne (ked uz som si myslela ze je ok) ze jej to zaludok zas "rozbilo"?

ivette1223
autor
19. sep 2022

@saskia_98 ono v podstate do tohto septembra nebola chorlava, sople raz rocne, brusna viroza tiez iba raz za 3r... Teraz v septembri sa to nejak kopí a nie a nie to prejst. Ja teda vyradim všetko mliečne a snáď to nebude alergia lebo toho sa bojím najviac, doma este ok ale co v škôlke? 😭 Neviem ani ako to funguje a zrovma teraz mi nástupila a vkuse je doma ☹️ ďakujem inak za rady ♥️

saskia_98
19. sep 2022

@ivette1223 v škôlke neviem, ja môjmu varim zvlašť celkovo ale tak doma jej nasaď dietu, kup probiotika. Neboj pomoze jej to, nemusi byt hned alergia. 😉

ivette1223
autor
19. sep 2022

@saskia_98 ďakujem krasne ♥️♥️♥️♥️

agnes28
19. sep 2022

@ivette1223 áno, môže byť. To trávenie sa musí dať dokopy, crievka potrebujú čas. Nepamätám si či davate probiotika, keď nie, nebolo by zlé ich nasadiť

ivette1223
autor
19. sep 2022

@agnes28 ano davam, snáď teda velmi dufam ze je problem iba tu, dakujem za rady ♥️

mikadooo
19. sep 2022

@ivette1223 ahoj, moja dcéra má občas po chorobe akoby dočasnú intoleranciu alebo čo to je. Jednoducho, keď zje niečo mliečne, má kŕče v bruchu. Nevracia, len ju tak do 5-10 minút rozbolí brucho, Potom si obyčajne ide ľahnúť, kým to neprejde. Tieto stavy trvajú tak týždeň dva po chorobe, potom zrazu už je to ok. Dcéra má ale už 11 a začalo to cca až v nejakých 6-7 rokoch, presne si nepamätám. A ani to nie je po každej chorobe. Každopádne, keď to príde, tak už vieme, že mliečne veci na chvíľu treba vysadiť a v škole tiež už si vie poradiť sama. Môže ísť samozrejme aj o vážnejší problém u tvojej dcérky, len píšem, aby si vedela, že aj takéto niečo existuje 🤷.

ivette1223
autor
19. sep 2022

@mikadooo ďakujem, nieco podobneho mi dnes poobede povedala aj lekárnička, že teda mám počkať týždeň aj dva s mliečnymi vyrobkami, že žalúdok môže byť ešte rozvrateny. Dufam ze to je iba toto...