Malo vaše dieťa reumatickú horúčku?

nina88
29. nov 2011

Dobry den,potrebujem poradit,dcera mala minuly tyzden anginu,na ktoru jej doktorka predpisala antibiotika. Vzhladom na to,ze sa jej stav rapidne do vecera zlepsil (kedy mala vziat prvu davku), som po konzultacii cez telefon s lekarkou, odlozila podanie antibiotik o 3 dni a mali sme ist na odbery. Z krvi jej nic nezistili,zapalove testy negat.,tak sme antibiotika nedali,mala sa ma dobre,no dnes prisli vysledky z vyteru a ma streptokoka pyogennes, tak mame ist na kontrolny vyter,na ktory vysledok zas budem cakat tyzden,no ja sa velmi bojim,lebo moze dostat reumaticku horucku... prosim co by ste robili?? Malo vase dieta niekedy reumaticku horucku? ako to zistim?? Alebo dostalo sa nikedey vase dieta z anginy bez antibiotik?? Dakujem

marianca
29. nov 2011

No nie som zástancom antibiotík, tiež ich dávam len keď to je nevyhnutné, ale z angíny sme sa nikdy bez ATB nedostali...Možno sú nato nejaké babské rady, ktoré pomáhajú, ale ja som nikdy nemala odvahu skúšať to, keďže u nás pri angíne ide vždy teplota na 40-tky a to už hrozia aj febrilné kŕče...A je fakt, že po podaní prvej dávky ATB sa malému vždy polepší...Zrovna min. týždeň mal angínu a bol to des, nevládal ani chodiť a po podaní ATB, klesla teplota a troška ožil...Takže ešte raz, nedávať ATB mirnix-dirnix, ale keď je treba, tak sa netreba hrať na hrdinu...
inak našla som tuto niečo tak kuk
http://www.zdravie.sk/sz/content/132-27248/reum...
zrejme ju len sleduj a uvidíš...

jolinka
29. nov 2011

no zalezi na tom aka ta angina je... ci virusova alebo bakterialna aj s hnisom, tam by som urcite atb uz brala. nakoniec dr. vam asi povie ci ich treba brat alebo nie?

moja dcera prekonala teraz lahsiu anginu virusovu, dokonca sme o tom nevedeli, myslela som ze ma ako vzdy laryngytidu, ktora za 2 dni prejde, u nej maju laryngitidy lahsi priebeh pretoze kedysi ich prekonavala casto a organizmus si uz rychlo poradi...

teraz pri tej slabsej angine mala len trochu viac zvacsene uzliny a dlhodobejsiu miernu teplotu, takze nakoniec sme atb nebrali.

zvedavamt
29. nov 2011

ked nechcete klasicke antibiotika kôli vedlajším účinkom, tak skúste koloidné striebro. My ho používame vyše roka ,ked je treba a úspešne aj u dcérky,aj u mačiek.
Anginka sa zvykne ukázat, ked to preženieme s cukrom, preto odporúčam aspon do vyliečenia výrazne obmedziť.
Nám pomohlo aj kloktanie teplej vody s umeoctom.
PRAJEM SKORE UZDRAVENIE.
😉