Som v 37. týždni a z výteru mi bol zistený streptokok. Ako veľmi je ohrozené dieťatko?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

som v 37. týždni a z výteru mi bol zistený streptokok. Môj lekár mi predpísal Dalacin. Po výsledok mi bol manžel a bola tam len sestrička, ktorá povedala, že ho tam mám len trochu.

Bude nutné podanie antibiotík pri pôrode?

Čo ak som alergická na penicilín?

Ako je ohrozené dieťatko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

liečba streptokoka v tehotenstve sa neodporúča. Často sa streptokok objaví znovu. Je súčasťou vaginálnej flóry cca u 25 % žien.

Pri zistení streptokoka v tehotenstve by mala žena dostať nitrožilné antibiotiká pri pôrode, aby bolo chránené bábätko. Žena samotná streptokokom nijako ohrozená nie je.
V prípade alergie Penicilín sa volí iný druh antibiotik.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com