Mám ísť s dcérkou znovu na pohotovosť?

10. júl 2023

Ahojte , chcem sa poradiť … s malou som bola v nedeľu na pohotovosti , zapal priedušiek .. od soboty ma teploty , aj v noci , sople stále , nechce jesť ani piť , nasilu jej všetko dávam len aby niečo prejedla ked ma antibiotiká .. piť vypije možno pól litra , ani liter caju za cely deň , to je malo nie ? Od horúčky mi tabletku nezje , jedine sirup a ten mi v noci tiež nechce .. čo mám robiť ? Ist znova na pohotovosť ? Dnes hovorila večer že ju na hrudníku boli .. bojím sa o ňu normálne

e1i
10. júl 2023

Vek? Cipok?

autor
10. júl 2023

@e1i 6rokov mala v apríli , keď jej dám tabletku aj rozdrvenu , vyzvracia to

loliki
10. júl 2023

Sirup Nurofen od 6 rokov. Ovocie, ovocné šťavy. Ak je chorá, nechutí jej jesť. Zbytočne nútiš. Keď zaberú ATB, bude lepšie.

autor
10. júl 2023

@loliki ten som sa snažila kúpiť , jedine ten zje ale ma výpadok , nedá sa teraz zohnať

autor
10. júl 2023

@loliki zle sa jej dýcha , nespím , sedím na posteli pri nej

loliki
10. júl 2023

A ATB brala koľkokrát? V nedelu si bola na pohotovosti, tj včera. Ráno či večer?

e1i
10. júl 2023

Tak podaj cipok ked lieky vyzvracia

autor
10. júl 2023

@loliki ano len keby aspoň pila , nechce ani piť , nasilu ani liter vody nevypije za cely deň , a to hucim do nej od rana do večera

autor
10. júl 2023

@loliki včera o 11 na obed , dnes večer som jej dala tretiu dávku , dr jej dal cefzil , lebo na amoksiklav ma v karte napísané ze je alergická , a ten cefzil brala aj posledný júnový týždeň a začiatok júla , tak vravel ze si neni istý či toe antibiotiká záberu ked ich mala s takou krátkou pauzou tie iste

autor
10. júl 2023

@e1i čipky momentálne doma nemám , spi zatiaľ len je cela horúca , zle sa jej spi lebo nemôže nosom dýchať

loliki
10. júl 2023

Bolí ju aj hrdlo? Zápal mandlí? Možno sa jej ťažko prehlta. Skús mokré zábaly na ruky a nohy. Dať 2 vankúše, ak aj kašle, nech sa jej ľahšie odkašle. Sinupret, sprej do nosa.

e1i
10. júl 2023

Aku ma teplotu. Ak nema studene koncatiny vies zrazit aj zabalom

autor
10. júl 2023

@loliki hrdlo ju neboli , vravela aj naša obvodná že ma stále toe mandle zväčšené , preto mame ist aj na to krčné dať skontrolovať tie nosné , vankúš ma pod hlavou , je vyššie , do nosa mám dávať uniflox , ambrobene nám dal dr .. a ten cefzil

autor
10. júl 2023

@loliki dr v nedeľu povedal že ma nález na prieduskach … zapal priedušiek ma

autor
10. júl 2023

@e1i 39

loliki
10. júl 2023

39 je dobrá-ideálna teplota. To môžeš kludne spať. ATB zaberajú. Buď v pohode. Ja som zažila s dcérou aj 40,1.

autor
10. júl 2023

@loliki a keď malo pije počas celého dňa ? Ako že antibiotiká zaberajú , od soboty ma stále takéto teploty

loliki
10. júl 2023

3 dni treba vydržať. To nie je na stlačenie gombíka. Telo musí aj zabojovať. Potiť sa. Keď bude smädná, povie ti. 🙂

autor
10. júl 2023

@loliki dr mi povedal že tekutiny treba nútiť , že musí piť

loliki
10. júl 2023

Ale v noci musí spať. 🙂 Dobrú noc.

autor
10. júl 2023

@loliki však dcérka spi , len ja nie 😏, dobrú noc

inom75
11. júl 2023

Moj syn, ked bol maly, tak pil pri horuckach zo striekacky. Kupila som take vacsie a kazdu chvilu mu dala. Ked vladal, tak sam si natiahol do nej caj a vypil. Tiez z pohara nechcel.

elenita
11. júl 2023

Dnes rano kludne zavolaj Vasej pediatricke a porad sa s nou. Za mna je normalne, ze dieta je pri chorobe spave a nechuti mu jest, ale zasa matka vie vycitit, co uz je nie je ok - moze byt aj dehydrovana...tak by som sa poradila s pediatrickou. Drzim palce, nech to rychlo prejde.

autor
11. júl 2023

@elenita naša dr ma dva tyzdne dovolenku

luliu
11. júl 2023

Niekto ju zastupuje, toto sa rieši s pediatrom, nie na pohotovosti

hendikep
11. júl 2023

podla mna liter je v pohode, ak neni malatna a nema suchu kozu .. ved ked dieta nechce pit odporuca sa davat po lyzickach kazdych 15min - myslis ze v takych pripadoch kolko tie deti vypiju, a staci to . Neboj sa polepsi sa jej, skore uzdravenie 🙂

mircalla
11. júl 2023

Preco na pohotovost? Pediatricka. Na pohotovost sa chodi po ordinacnych hodinach a cez vikend. Musi mat zastupujucu, ked ma dovolenku. Takze nie pohotovost, ale zastupujuca pediatricka

alexnina777
11. júl 2023

Ten zápal priedušiek vyliečite s Atb, určite nezabudni kvalitné probiotika k tomu dávať..ale to čo píšeš opakujúce zápaly a zlé dýchanie nosom..k tomu unifloxu pridaj do nosa aj hypertonickú morskú vodu, veľmi pomáha na prečistenie aj upravuje sliznice..ty si písala že má stafylokoka? toto je problém dlhodobý, ja som sa radila u Andreja Medveda , napíš
mu na FB má skupinu Andrej Medveď- moja cesta ku zdraviu, tam sa pridaj do skupiny..radí ludom s takýmito problémami.. ja som si vďaka jeho radám pomohla deťom a sú dlhodobo zdraví..moja dcéra mala astmu, zlatého stafylokoka a nonstop chorá bývala..treba upraviť aj stravu, pretože imunita vzniká v čreve..

pimpa12
11. júl 2023

Pozri to čo píšeš sú bežné prejavy zápalu priedušiek. Je to nepríjemná infekcia a zotavovať sa z nej môže aj 3 týždne. A aj bolesť na hrudníku je často prítomná.Nerozumiem prečo dával lekár tie isté antibiotiká po sebe. Robili jej crp? Ak áno aké mala vysoké? Dôležité je aby bola v kľude. Sleduj jej moč, ak by bol príliš tmavý - treba jej doplniť tekutiny. Pol litra je ok. Môžeš si overiť aj podľa jej váhy koľko by mala denne vypiť. Sú na to kalkulačky na internete. Jesť ju nenut. Ideálne uvar silný slepačí vývar a nech pije cez slamku len tú stavu.Nech pije cez tenucku slamku. Kúp v lekárni bylinky na inhalovanie s protizapalovym účinkom. A denne ju nimi aspoň 2 x naparuj. Ak by jej teploty neustupili do 24 hodín, konzultuj to so zastupujucim lekárom.

autor
11. júl 2023

@pimpa12 CRP jej na pohotovosti nebral , ani naša dr , u našej som bola vo štvrtok pozrela jej do hrdla a akurát povedala že ma mandle zväčšené , a na pohotovosti jej pozeral do hrdla a hneď povedal že ma na prieduskach nález