Máme angínu. Čo smie a čo nie?

cistko
20. jún 2008

☹ zacalo to miernymi teplotami, 37,2-37,4 a ja som si myslela ze sa trepe dalsi zubok. Ale vcera vecer sa teplota vysplhala az na 39,5 celu noc sme sa trapili a hned rano ako teplota klesla som sla k lekarke-pre istotu som si hovorila. Bola som si ista ze su to len zubky, ved aj hnacky dve boli....sople ziadne, po kasli ani stopy, babatko papalo, pilo smialo sa, len vcera vecer uz bolo mrzute ked sa dvihala teplota...aj lekarka si myslela ze to zubok sarapati, uz ho vidiet, dava mu max.dva dni. No pre istotu spravila kuk aj do hrdla a bum-hrdlo cervene mandla biela 😖 tak mame prve antibiotika. Ale mna by zaujimali "domace rady" tych mamiciek ktore tym uz presli a urcite sa ich najde viac. Homeopatika?Chodit von? Nechodit? Kupat? Nekupat?Pit cajik? Vodu? Stavy?Obliekat teplo? Neteplo?Dakujem velmi pekne 😵

titkovamiriam
20. jún 2008

najlepsie je pit vodu a ked nieje zvyknuty tak cajik a hlavne vela pri teplotach.Z antibiotikami urcite nie na slnko a z teplotou ani von.S kupanim by som si dala pauzu,ked tak osprchovat a hned do tepla.
Obliekat primerane,urcite sa bude potit.
Homeopatika neporadim este v zivote sme doma ziadne nemali.

Nech ste skoro zdravi-pozor na niektore ant.sa nesmie kysele,tak pozor na citrusi , vitaminy a stavy. 😔

cistko
autor
20. jún 2008

dakujem🙂

bibinka
20. jún 2008

skús mu dať piť repíkový čajík, vyhojí mu hrdielko. a ak ti už čo-to papká, tak suchší rohlík- vyškriabe mu hnis z mandličky. a dávaj mu to čo má rád. Ak kojíš, nie je nič lepšie ako kojenie,lebo ak ti bude odmietať iné jedlo, kľudne ho môžeš pár dní len kojiť. Ty vtedy jedz výživnejšiu a tučnejšiu stravu a multivitamíny.

vonku s teplotou určite nie, pri vysokej teplote sa mne osobne osvedčila letná sprcha, potom rýchlo vyutierať a až potom dávať čípok. ale záleží na tebe. No ak má hnačku, čípok nedávaj, lebo sa to rozkaká, radšej sirupček.A plus nejaké probiotiká-nutrolin sirup alebo rozpustné tabletky alebo čo si vyberieš v lekárni.
obliekať tak ako vždy, ani málo ani veľa.
Prajem maličkému skoré uzdravenie. 🙂

cistko
autor
20. jún 2008

Dakujem bibinka🙂

Repikovy cajik? Mam sypany repik, ale mne samej taky caj nechuti, zda sa mi prilis horky....tvoje deticky ho pili bez problemu???
Kojit nekojim, sme na UM a papa vsetko co moze🙂takze s rohlikom super rada, dakujem🙂 inak doteraz papal pekne vseto co dostal to zjedola ale teraz pri obede som si vsimla ze tak nepekne prehlta, urcite ho to boli. Sice neplakal, neodmietal mi jedlo ale dlho trvalo kym to spapal a "nabral odvahu" prehltnut a skoro kazdy treti krat ho nadvihlo:(
Naco sa davaju a su dobre tie prebiotika? Takto si to mam pytat v lekarni?
A co sa tyka obliekania,naozaj ako vzdy? Lebo v tomto teple by som mu dala urcite len body s kratkym rukavom a trojstvrtove nohavice na spanie-nespi vonku ale pri otvorenom balkone v kociariku, slnko tam nesvieti je tam prijemny "chladok" no kedze mal zase zvysenu teplotu tak som mu dala tenke teplacky, body s kratky rukavom a tenku mikinu na to, zdalo sa mi malo ho nechat v kratkom.....aj ked v noci ked mal tych 39,5 sme museli vyzliect overal a dostal len body s dlhym rukavom a kratkymi nozickami lebo mu bolo strasne horuco aj to spal skoro cely cas odkryty len ked tvrdsie zaspal prikryla som mu nozicky ale len s dekou.....

roasha
20. jún 2008

cistko,pri horuckach oblecenie len nejake lahucke,najlepsie bavlnene,zakryt len lahuckou prikryvkou,vela vetrat.neviem,ci ti lekarka nedala aj diazepam,ak mas problem zrazat teplotku./podava sa s paracetamolom,teplotu zrazi do pol hodinky./
na anginy je najlepsi salviovy cajik,drobcekovy staci aj slabucky vyluh,lebo salvia je horka,ale jemny vyluh s cukrom je v pohode.
nutrolin je potrebne podavat pri kazdych antibiotikach,zabrani hnackam/atb su na brusko ako smirgel/. 😝
nedavno som citala clanok o liecbe anginy v Rusku,a pozerala som ako puk,oni to vraj liecia malinovym lekvarom,alebo sirupom.a je to vraj ucinna liecba bez atb. 😅 🙂

cistko
autor
20. jún 2008

skoda salviovy cajik teraz doma nemam ale zajtra kupim a skusim - joj babatko sa tak trapi uz spinka ale stale sa budi, nemoze hlbsie zaspat a ked sa preberie vidiet ako tazko prehlta, ako ho to bol ☹ tak rada by som mu pomohla a neviem ako:/
lekarnik v lekarni dal nutrilon sirup ale povedal ze pokial nebude hnackovat tak nedavat...takze este som ho nedala lebo sice dnes kakal uz tri krat ale nie hnackovito...
o malinovom sirupe som tiez vela pocula.... 😅

roasha
20. jún 2008

cistko,nutrolin davam normalne vzdy pri kazdych atb,necakam na hnacky.kludne daj. 😉
neboj sa,na anginu zaberaju atb rychlo,uz zajtra mu bude lepsie.prajem vam pokojnu noc./bez horucky/ale ak predsa,mozes striedat paracetamol s brufenom,tam moze byt aj kratsia doba prestavok ako 6h,ja som zvykla malej aj po 4h.rychlo sa vyliecte. ☹ 🙂

cistko
autor
20. jún 2008

roasha nemam paracentol ani som o nim nic nepocula 😢 az dnes ked som si dala do vyhladavaca teploty tak som sa docitala....nemam ani brufen, mam len sirup nurofen a kvapky nurofen tam pisu ze sa mozu davat v rozmedzi 4-6 no ja davam ak treba tak v 6 hodinovych intervaloch ale dufam, ze uz nebudem musiet, ze take vysoke teploty uz nebudu..
biedacik tak sa trapil kym zaspal, bolo na nom vidiet ako ho to boli pri prehltani:/uz dostal prvu davku atb ale nutrolin som este nedala...preco teda lekarnik vravel ze ak hnacky nepridu v ziadnom pripade nedavat? 😕

roasha
20. jún 2008

paracetamol-panadol,paralen.....,brufen-nurofen..... 😉
v lekarni urcite nepovedali v ziadnom pripade nedavat 😕 ,nutrolin su vitB,a laktobacily,obnovujuce crevnu mikrofloru,t.j.-pokial mu ich budes podavat,vyhnes sa zbytocnym hnackam.podava sa aj pri posilneni imunit.systemu. 😉 🙂

cistko
autor
21. jún 2008

joj zase som o nieco mudrejsia 😀 😀 😀 takze viem o co mam zvacsit nasu domacu lekarnicku 😅
probiotika dnes nasadim, v lekarni bol manzel a ked som mu rano hovorila co si napisala ci si je isty ze lekar povedal v ziadnom pripade tak sa nevynadroval 😀 😀 chlap 😉
dnes kupim salviovy cajik poobede a teraz mu luhujem ten repik, som zvedava ci ho bude chciet, noc bola nakoniec v pohode, krasne spinkal do rana do siestej, ani teplotu nemal zvysenu az teraz mu vybehla ako sa "pojasil" trosku tak som mu dala zase nurofen a spinka babatko, joj dufam ze este dnesok prebojujeme a zajtra to uz bude obre...
Trosku vsak zacal pokaslievat,je to tiez priznak anginy alebo uz mu ten hlienik steka na priedusky? 😖

robo312
14. jún 2012

Dobrí deň .. mám 12 rokov ,..chcel som sa spýtať či možem ísť von s angínou nemám teplotu nič cítim sa dobre len keď glgám tak ma to trochu bolí

dorotee
6. dec 2014

Na anginu pouzivam pre malu lyzicku medu trikrat denne na dezinfekciu ustnej dutiny a vnutornej sliznice. Potom cesnakova polievka na likvidovanie bacilu (lepsie jako antibiotika). Bryndzova natierka s pecivom krasne vycisti crevnu mikroflóru - lepsie ako probiotika. Teplotu nezrazam, organizmus vybojuje zdravie. Az ked je teplota nad 39C vtedy zrazam. Vela caju s citronom. Antibiotika by som detom nedala. Je to horsie, nez mnohi vedia, Ak by to bolo nevyhnutne, tak maximalne penicilin. Ak je hnisava angina, vytriem hrdielko vatickou namočenou v propolise. Do 48 hodin dieta nemá anginu. Mam viac deti a to su moje osobne skusenosti.