Mandľa tlačí na ušká

marzii35
17. jan 2024

Ahojte tie ktoré ste boli vyberat nosnú mandlu môžte mi napísať vlastnú skúsenosť? 5rocny syn ma stale plný nos, veľmi zle dýcha, zle rozpráva lebo cez ústa, chrápe atd. Ideme na výber az o 2 mesiace no slabšie počuje , krčná vravela ze mu tlačí na uška na papieri mam krivku C. Prosím vas co to znamená? Nejako mi k tomu nic viac nepovedala len že treba ju dať preč

misana84
17. jan 2024

Aj my mame ten problém, že keď je chorá Tsk sa zväčší a boli ju uško. Preto ideme vyberať. Aj logopedička mi odporúčala, žeby mala problém v škole… robí sa to v narkoze tak by nemala mat traumu

misana84
17. jan 2024

Mandla sa zväčší a neodteka mok v uchu a boli, menej počuje… určite vybrať aby vám neohluchol

marzii35
autor
17. jan 2024

@misana84 😔 a myslite ze to mam nejako surit alebo 2 mesiace to počká? Skôr sme termin nedostali a uz z toho mam strach

misana84
17. jan 2024

@marzii35 už ako je sj my sme dostali o 2 mesiace ale na orl chodíme snáď 2 krát do mesiaca lebo ju boli ucho keď je nachladena.., tiež na blbe krivky ale boli včera tak má to celkom Ok… to kolíše

alison11
18. jan 2024

@marzii35 Mojim synom tiež boli odstránené nosné mandle a neľutujeme,odvtedy sú menej chorľavý a aj čo sa týka uší je to lepšie.Staršiemu robieva skôr zle voda v ušiach tak si musí dávať pozor pri sprchovaní sa aby mu nenatieklo do uší.

jaskolka
18. jan 2024

@marzii35 C krivka je ľudovo povedané, podtlak v uchu. Ucho nie je správne prevzdusnovane,Eustachova trubica kvôli zväčšenej mandli nefunguje správne a o chvíľu tam môže byť zase tekutina.
Keď syn je často chorý, zle počuje, zle dýcha, chrápe, jednoznačne ju treba dat preč. Objednaní ste do nemocnice, na orl zákrok,je to jednoduchy krátky zákrok s krátkou anestézou, a je možné, ze všetky problémy sa tak vyriešia.
To neznamená, ze už nikdy nebude chorý, pravdaže.

marzii35
autor
18. jan 2024

@jaskolka ďakujem krásne za vysvetlenie 🙏🙏

bu1bu
18. jan 2024

Kam idete vyberať?

marzii35
autor
18. jan 2024

@bu1bu Humenné

bu1bu
18. jan 2024

Napíšem ti IP.

misana84
19. jan 2024

@marzii35 aj my ideme do Humenného

anna284
20. jan 2024

ahoj my sme tiež na Tom rovnako
od novembra čakáme na termín (6.2)
hrozí trvalé poškodenie sluchu
dokonca dva týždne do zadu ešte horšie počuje
nevníma má keď som pár krokov od nej
musím kričať aby ma počula 🥹
strašne sa bojím že do vtedy bude horšie
no podľa lekárov " musíme vydržať" 🥹

anna284
9. feb 2024

aj my sme mali tento problém s dcérkou
no boli sme v stredu na zákrok
zdá sa mi že počuje lepšie ale chrape strašne, ešte viac no čítala som že to je ešte skoro riešiť

marzii35
autor
10. feb 2024

@anna284 napises mi ako to prebiehalo do spravy prosím? Mam z toho zakroku strach kedze on ma paniku iba vidi injekciu

jaskolka
10. feb 2024

@marzii35 dieťa je počas zákroku v celkovej anestézii, nebude vidieť vôbec nič,. Trvá to 15-20minut, možno aj s prípravou je dieťa na sále pol hodiny.
Robí sa to pod mikroskopom,je to krátky zákrok, odstráni sa mandla, odsaju uši, pripadne (ak je to potrebné) dá sa do ucha ventilačna trubicka, stipula. Je to malinka akoby gombicka s otvorom, nič netrci z ucha 😊. Je to kvôli odvetravaniu, dieťa potom sa musí vyhýbať tomu, aby do ucha vošla voda. Ale nerobí sa to vždy, to píšem len ako informáciu, a povie ti to možno aj operater pred zákrokom, keďže budeš podpisovať informovaný súhlas.
Netreba sa toho báť, deti to znasaju všeobecne veľmi dobre.

marzii35
autor
10. feb 2024

@jaskolka a po zobudeni? Neboli to?

anna284
10. feb 2024

@marzii35 moja mala bolesti akurát trošku hrdla ale pol dňa prespala

marzii35
autor
10. feb 2024

@anna284 občas čítam že deti po zobudeni Strasne vrieskaju tak preto sa pytam

anna284
10. feb 2024

@marzii35 to sú tie stavy po narkóze
moja bola nervózna a uplakaná no nesmie plakať po zákroku tak som ju ukľudňovala

lucia23611
10. feb 2024

@marzii35
Dobrý deň, moju dcéru operovali v novembri. Najprv dostala sirup aby bola ,,v dobrej nálade" a potom ju zobrali ma sálu. Kanylu pichali až na sále, keď už bola mimo. A áno,po prebudení na sále vrieskala veľmi, trvalo hodinu kým ju muž upokojil. Následne veľa času prespala. Po operácii asi 2 týždne veľmi škaredo rozprávala, ako keby z nosa,často jej nebolo rozumieť. Už keď sa všetko zahojilo, a zvykla si na novú situáciu postupne začala pekne rozprávať. Jej vyberali nosné mandle,nakoľko jej upchali celý nos,a odsávali vodu z uší. Sedela som vedľa nej,a pokiaľ som nekričila nepočula ma. Dcéru operovali ráno o pol 8mej a večer o 5tej prepúšťali. Už v deň operácie keď prišla domov sme si všimli že dobre počuje,šepkali sme a reagovala.
V deň operácie bola už poobede ,,fit" aj jedla, pila. Ma druhý deň akoby sa nič nestalo

jaskolka
10. feb 2024

@marzii35 dostane od bolesti lieky, a pri zobudzani môže byť trochu uplakane, co môže súvisieť aj s narkózou. No co sme mali pacientov, tak veľakrát už vecer dieťa bolo úplne v pohode, príroda to tak dáko zariadila, ze detský organizmus sa veľmi rýchlo zotavi.