Máte dieťa s jednou obličkou?

simik238
6. apr 2020

Ahojte zienky, som v 25tt a práve zistili že nášmu malinkemu lava oblička nepracuje tak ako by mala A že je nejak nižšie 😒😒 po narodení sa bude sledovať a ak bude pracovať na menej ako 20% tak mu ju budú musieť vybrať 😢😢 máte s týmto skúsenosť 😒😢😢? Dakujem za každú odpoved

janetinka27
6. apr 2020

@simik238 moja babka sa tak narodila,mala jednu oblicku nevyvinutu.porodila 4 deti,bola pracovita,mali statok,kopec roboty.dozila sa krasnych 82 rokov ♥️ drzte sa 😘

lucinka1988
6. apr 2020

@simik238 s týmto konkrétne nie, ale moj manžel sa narodil s jednou obličkou, už ma 42rokov s keby mu to v detstve pri náhodnej kontrole nezistili, doteraz by to nevedel a nijako ho to neobmedzuje ani nezasahuje do kvality života. Neboj sa, bude dobre..

nikpa
6. apr 2020

@simik238 jedna moja oblička tiež nepracuje 100% a teraz v dospelosti nemám žiadny problém. Porodila som, vediem plnohodnotny život. V detstve som bývala častejšie v nemocnici kvôli tomu ale po puberte sa to zlepšilo az natoľko, že teraz naozaj nebadam na sebe nic vážne. Chodím 2krat do roka s tym na kontrolu ale to je všetko. Dúfam, ze budete podobný alebo aj lepší prípad. Veľa šťastia 💛☺️

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktochytavzite
6. apr 2020

@simik238 mojej sestre ked mala asi 20r zistili zeněs jednu oblicku a to aj tak ked o 5'12 ju operovali kvoli bolestiam v bruchuna gynde a to vtedy zistili ze nema ani vajcivod ukonceny v maternici ale kdesi v brusnej dutine a v pohode vsetko zvlada aj dceru ma,druha kamaratka ma polycistucke oblicky,tiez prisna dieta a nvm co no ona nic z toho nedodrziava,ma dve deti a zatail zdrava

simik238
autor
6. apr 2020

Dakujem Vám 🙏🙂 trosku ste má upokojili ale aj tak sa trápim 😒 snáď bude všetko ok

lindusss2016
6. apr 2020

@simik238 a to ti kto takto definitivne povedal, ze mu ju vyberu ak nefunguje na 20%? Aj keby nefungovala vobec, vyberu ju len tom pripade, ak robi nejake problemy pokial viem. Mojmu malemu zial po narodeni odchadzala oblicka, kym zistili pricinu, fungovala mu uz len na 16% a napriek tomu ho operovali, aby tu oblicku zachranili, takze nerozumiem, preco by ju tvojmu vyberali

lenocka12345
6. apr 2020

@simik238 mne nefungujú ako majú , jedna na 45 druhá pod 40% , bol to boj , ale žijem a mám sa dobre . Chceli mi ju vybrať , odmietli sme, bola to vrodená "vada" , len sa o nej nevedelo

lindusss2016
6. apr 2020

@lenocka12345 akym vysetrenim ti tie percenta zistili? Lebo mojmu malemu robili scintigrafiu a tam sa pocitaju percenta 50 na jednu a 50 na druhu. Ja len kvoli tomu pisem, ze ak by si mala 40 a 45 z 50, tak to znie lepsie ako zo 100 🙂 v kazdom pripade je hlavne, ze to nepocitujes a si ok

lenocka12345
6. apr 2020

@lindusss2016 to bolo dávno veľmi , nejakých 30 rokov dozadu , samorejme som to myslela každá zo 100% :D

lindusss2016
6. apr 2020

@lenocka12345 aha, uf, no to uz znie ozaj horsie. Nevies, co si mala za vrdoenu vadu? Moj maly mal megaureter

lenocka12345
6. apr 2020

@lindusss2016 jasné že viem , žijem s tým stále 🙂 Bartterov syndróm

lindusss2016
6. apr 2020

@lenocka12345 aha, to som ani nepocula este 🤔

lenocka12345
6. apr 2020

@lindusss2016 keď som bola mladšia mali sme to len dvaja na celom Slovensku 🙂

simik238
autor
6. apr 2020

@lindusss2016 lekár to takto povedal. Ja neviem nemáme s týmto skúsenosť preto som napísala sem

lindusss2016
6. apr 2020

@simik238 neboj sa, dopredu nic nie je iste. Je dobre, ze o tom vedia uz teraz a podchytis to od zaciatku. Jednu ma zdravu, vsetko bude v poriadku 😘

gabrielapatrik
6. apr 2020

@simik238 keď mi oo pôrode sestrička povedala, že lekárka chce so mnou hovoriť, tušila som, že je zle. Oznámila mi, že syn má iba jendu obličku. Zrútila som sa a strašne plakala a dnes viem, že je to úplne normálne a bežné. Chodime raz za rok na kontrolu, v ničom nie je obmedzený, je zdravý statný 13 ročný chalan. Držím palce, hlavu hore, všetko bude o. K. ❤️

kojocka
9. apr 2020

Aj moja mala sa narodila s jednou funkčnou obličkou.... Druhá je malinka a nefunguje.... A ešte k tej funkčnej mali sme na nej hydronefrozu 4 už sme mesiac po plastike.... A zatiaľ všetko ok...tiež som bola z toho zrutena a nevedela čo bude....

simik238
autor
9. apr 2020

@kojocka prajem Vám veľa zdravicka 🍀

tatiana_84
9. apr 2020

@simik238 moja sestra sa tiez narodila s jednou oblickou zakrpatenou a nepracuje jej. Nevyberali jej ju, ma 25 rokov a vobec ziadne dalsie problemy, zije uplne normalny plnohodnotny zivot. Chodi kazdy rok na kontroly, inak o tomto probleme vobec ani nevie.