Meranie teploty 5-ročnému dieťaťu

alenamihal
29. mar 2023

Kde je najlepsie merat teplotu u deti ? Meram na celo 38,1 odmeram na spankoch tak aj o 1stupen viac...ked dam pod pazuchu je medzi cislami brrrr...celo nie az tak teple ako spanky,.tie su az moc horuce....

zorkahorka
29. mar 2023

Nooo. Ja meeiam pid jednou pazuchou, pid druhou a tiez rozdiel aj stupen... riadim sa dietatom. Ak ma pod hednou pazuchou 38 a jeho nic neboli, je pokojny, lieky nedavam.

zuzuliennka1
29. mar 2023

@alenamihal pod pazuchou, informacne a riadim sa pocitom, vidim, ako sa citi, ako (ne)reaguje na podnety,.. podla toho bud dam lieky alebo nie

katkine_terapie
29. mar 2023

Ak chces mat uplne istotu aku ma teplotu, odmeraj v zadocku a odcitaj 0,5 stupna.

nika898
29. mar 2023

@alenamihal môj 5 si už v 4 rokoch dal normálne odmerať teplotu klasickým teplomerom pod pazuchou. To je najpresnejšie. Tam by mi vždy dobre odmeralo. Digitálny mi tak ako píšeš na čele ina teplota a na spankoch vyššia. Čiže za mna u takto veľkých deti už klasicky teplomer pod pazuchu. Tie 3 minútky sedíme spolu na gauči a rukou mu držím jeho ručičku aby teplomer nespadol, tak ako merala dakedy teplotu mne moja mama.

beata_k
29. mar 2023

@alenamihal U 5 rocneho pod pazou. Digitalny to zmera za par sekund.

patka06
29. mar 2023

Pod pazuchou, najpresnejší na meranie je klasický lekársky teplomer,

nikpa
29. mar 2023

@alenamihal pod pažou klasickým ortuťovym teplomerom. Síce to trvá ale viem, že je presný a nemusím premeriavat ďalších 5x kade tade po tele.

annm81
29. mar 2023

Meriam vždy ortuťovým teplomerom pod pazuchou. Pustím k tomu rozprávku, alebo čítam knihu, takže nie je problém, že neobsedí.

gabika128
29. mar 2023

@alenamihal tie digitálne merajú veru rôzne na rôznych častiach, robím si väčšinou priemer, plus môj odhad ak rukou, plus stav dieťaťa. Na spánkoch vždy nameria najviac, ale napríklad keď sama na sebe meriam, vždy mám teplotu 36,8 🤷‍♀️ tak isto keď sa človek trošku potí, tak ten digitálny bezdotykový meria inak, musí byť suchá koža. Pod pazuchou nemeriam, odkedy sme rozbili klasické ortutove teplomery a tie nove merajú aj pol hodinu....

alenamihal
autor
29. mar 2023

AJ ked sme boli hospitalizovany,tak sestricky mali tiez z toho chaos ake ma vykyvy telesnej teploty...sustredim sa asi len na pod pazuchu,co syn nema problem,tiez si sam meria...kedze on ma PFAPA,tak s tymi horuckami je to komplikovane...vdaka za rady

saxana000
29. mar 2023

V usku

jesenzima
29. mar 2023

Meriam pod pazuchou aj 5 ročnú aj 2 ročného ...

lilka121
30. okt 2023

@katkine_terapie ahoj aj 5 rocnemu dietatu este v konecniku?Ja som teraz tiez na pochybach,novy teplomwr digitalny,pod pazuchov menej v konecniku teplota vysoka🤔

ankare
30. okt 2023

@alenamihal mám 3r. dieťa, meriam pod pazuchou ortutovym. Ten je najspoľahlivejši. Skoré uzdravenie!

elanor
30. okt 2023

do ust, pod jazyk a -0,4st.