Meranie telesnej teploty u dieťaťa

simonika159
24. aug 2022

Ahojte prosím potrebujem radu, vždy som žila vo viere že malému dieťaťu je najlepšie merať teplotu v rekte, ale máme problem, mojmu 18mesacnemu ked odmeram teplotu v podpazuší a potom v rekte je tam 1,5° rozdiel, napriklad v podpazusi 36,7° a v rekte 38,2° (po odratani pol stupna 37,7°) aj tak je to velky rozdiel 1° pri horuckach zohrava velku rolu, ktore meranie je spravne? Je to už velke dieťa tak môžem sa radšej riadiť teplotou v podpazusi? Pride mi nerealne ze by mal stale take vysoke teploty.

nikpa
24. aug 2022

@simonika159 a aký máš teplomer? Ja mám klasický ortuťovy a odmeria teplotu aj keď premeriavam ako ty, s minimálnym rozdielom.

lenka2710
24. aug 2022

@simonika159 mne to tiež tak meralo, ale len jeden teplomer, keď som skúsila ostatne, mam asi 5 😅 tak mi nameralo už s minimálnym rozdielom, inak to tiež robilo aj viac ako o jeden stupeň 🤷‍♀️

simonika159
autor
24. aug 2022

@nikpa digitálny microlife, žila som v domnienke že meria presne, aj mne aj mužovi aj dcere akurat synovi takyto rozdiel… medzi podpazuším a rektom

simonika159
autor
24. aug 2022

@lenka2710 mám digitálny microlife s mäkkou špičkou s ktorym sa moze merat aj v rekte aj v podpazusi, nam ostatnym clenom rodiny merá presne 😕

alexandra2468
24. aug 2022

@simonika159 a zvysku rodiny ste tiez merali aj v podpazusi aj v rekte a bolo to bez rozdielu (po odcitani 0.5C)?

viestta
24. aug 2022

@simonika159 také mé dieťa ešte nevie poriadne podržať teplomer. Takže nerob z toho závery.

lenka2710
24. aug 2022

@simonika159 áno, presne ten, s ohybnou špičkou mi to robil! Ale ako vyzerá malý, vyzerá byt chorý alebo ma príznaky choroby??

pecka
24. aug 2022

@simonika159 riadila by som sa teplotou nameranou v konečníku, pretože pod pazuchou stačí že trošku slabšie drží teplomer a nemusí byť nameraná správna teplota.
No a taktiež samozrejme, vyskúšala by som pre porovnanie kúpiť aj iný teplomer.

drake122
24. aug 2022

V tomto veku určite spolahlivejšie je konečník, avšak je vhodné vymeniť aj daný teplomer. Klasický ortuťový je spoľahlivejší...

simonika159
autor
24. aug 2022

@alexandra2468 tak to presne nie k tomu som sa nwodvazila 😂 ale merala som s nim nam v podpazusi a potom aj s inymi som merala nam v podpazusi a bola presne taka ista hodnota

simonika159
autor
24. aug 2022

@viestta vzdy mu podrzim aj teplomer aj ruku, cca 10 sekund rychlo meria…

simonika159
autor
24. aug 2022

@lenka2710 nieje chory taketo teploty ma uz pol roka, vysetreni mame za sebou dost, záver od doktorky zw proste asi taku telesnu teplotu má, vyššiu, ze proste niekto taku má, ale toho 1,5° mi pride dost rozdiel…

drake122
24. aug 2022

@simonika159 V tom prípade je riešením ho netrápiť tým, že mu strkáš teplomer do zadku, a nefilozofovať nad teplotnými rozdielmi bezdôvodne. Meraj mu teplotu, ak sa zdá, že je chorý.

simonika159
autor
24. aug 2022

@drake122 ideme na očkovanie preto ho par dni pred premeriavam aspon rano-večer …
Skusim teda vymenit teplomer

majla87
24. aug 2022

@simonika159 tak evidentne ten teplomer je OK a meria dobre. To skor sposob merania- pod pazuchou 18m dietatu merat je nepresne. Meraj v konecniku.

simonika159
autor
24. aug 2022

@majla87 asi ano, ja som len chcela vediet skusenosti inych ci sa uz niekto stretol s takym rozdielom, skusim zaobstarat este jeden teplomer predsa tento mame uz dlho, alebo mozno vymenit baterky… ze su slabe tak zle meria…

majla87
24. aug 2022

@simonika159 pozri, to nedava zmysel, ze inym funguje a synovi nie. To nie je ani baterkami ani chybnym teplomerom, ale chybnym meranim. Pod pazuchou takemu malemu dietatu jednoducho neodmerias dobre.

nikpa
24. aug 2022

@simonika159 skús si zohnať ten ortuťovy, fakt je najlepší. Ale v tvojom prípade by som verila tomu, čo je v zadku, pod pažou merať takému malému je podľa mňa len orientačné. Také dieťa sa trepe, zdvíha pažu...

simonika159
autor
24. aug 2022

@nikpa orturovy uz asi nezozeniem, liehovy mame doma, ale osobne si neviem predstavit pri mojom nezbednikovi ako by som ho udrzala 5 min v klude s teplomerom v zadku uz tych 10 sekund je boj, ma taku silu ze mi vyskoci z neho vzdy, nohami rukami si pomaham aby som ho udrzala 😅😅

nikpa
24. aug 2022

@simonika159 minule niekto na FB tie ortuťove predával. Poznám to, ako je ťažko ich udržať ale zatiaľ sme vždy mali ,,šťastie,, že tá teplota ich tak odrovnala, že sa ani nebránili 🤷

fiafia
24. aug 2022

@simonika159 jednoznačne rektalne. Tam je to stopercentne.js keď si potrebujem byť istá zameriam tam. Mám doma dosť teplomerov aj drahých no sú podľa mňa vysoko orientačné 🤦