Mohli moje deti dostať ovčie kiahne?

15. feb 2023

Ráno mi písala kamoška, že jej syn má kiahne. V sobotu sme boli u nich, deti sa spolu hrali. Deti ani ja sme kiahne ešte nemali. Asi už bol vtedy infekčný. Máme zaplatenú dovču za teplom od dvadsiateho. Mám sa báť? Zrušiť?

veronikaszabova
15. feb 2023

Podla mna mozes zrusit - je mala pravdepodobnost, ze ani jeden z vas ich nedostane. V sobotu uz bol isto infekcny.

belllinka
15. feb 2023

inkubačbá doba sú 2-3 týždne, kým to prepukne, už dávno budete doma, ja by som nič nerušila

autor
15. feb 2023

@veronikaszabova kedy by sa mali prejaviť príznaky?

martinka13
15. feb 2023

Šanca je veľmi vysoká. Moje obe deti dostali po kontakte s takým dieťaťom. Je to tak na 85%

azurova99
15. feb 2023

zalezi od ich imunity mozu dostat nemusia, brat mal ked bol maly, ja so sestrou sme nedostali sestra dosala v 24 rokoch a ja v 27 ked som mala polrocnu dceru, ta ich odomna nechytila

optame
15. feb 2023

Moje deti dostali kiahne 10dni od kontaktu.

maryetta
15. feb 2023

Moj syn mal(i) kiahne v triede aj v druzine a nedostal.

autor
15. feb 2023

@azurova99 ja som tiež nedostala keď brať mal. Mám známeho ktorý sa kvôli kiahniam čo dostal od detí skončil v nemocnici. Panikárim

azurova99
15. feb 2023

moj oco ma 56 a este kiahne nemal a nechytil ani od nas ked sme my mali ako dospele

siska25
15. feb 2023

Najviac infekcne dieta je 2 dni pred vysypom. Ak ich dostal dnes ( v stredu), tak este v sobotu nemusel byt ten chlapec infekcny. Tak mi ti bolo vysvetlene. Mozno sa mylim.

veronikaszabova
15. feb 2023

Starsi syn mal prve kiahne od kontaktu na 9ty den.
Mladsi neviem kolko od kontaktu - nevieme, kde sa nakazil.

autor
15. feb 2023

@siska25 chlapec mal teploty od pod.nebol v šk. Výsip včera.

belllinka
15. feb 2023

infekčný bol 1-2 dni pred výsypom

blumie
15. feb 2023

Moja mladsia dostala na 17ty den po starsej. Dokedy mate moznost storna? Ja by som to riskla asi a nerusila.

janage
15. feb 2023

Polož si otázku, že ak to niekto z vás dostane(môže a nemusí) na dovolenke a poprípade sa to prejaví postupne, ak by sa objavili komplikácie zdravotné (jedno z mojich detí malo) aká je starostlivosť v danej krajine, ako to bude s cestou domov atď, atď.
Si ochotná to riskovať? U nás ochoreli obe deti a muž postupne. Najprv dieťa, potom manžel a potom ďalšie dieťa.

janage
15. feb 2023

Niekto má 3 vyrážky a nič, iný skončí na antivirotikach či v nemocnici. Ako dlho budete na dovolenke? Ak sa objavia kiahne tam tesne pred odchodom?
Tu sa píše, že človek je infekcny 24 až 48 hodín pred prvými príznakmi (nie výsevom) a tiež že prvým príznakom môže byť horúčka. Skús pozrieť
https://lekar.sk/clanok/ovcie-kiahne

janage
15. feb 2023

Hlavne toto by som prediskutovala s lekárom detí a svojim. Lebo iné je ak kiahne dostane atopik v akútnej fáze ekzému , iné bežné inak úplne fit dieťa, iné dospelý (tam zvykne byt horší priebeh)

autor
17. feb 2023

Ďakujem žienky, nastúpili horúčky,postupne sa vybodkovávane😢

lulu2014
18. feb 2023

😔 prajem skore uzdravenie. Aj my tym este prechadzame.

ifka888
8. jún 2023

prosim Vas, vam to zacalo na 8 den po kontakte?