Ovčie kiahne

veronikaaa97
26. jún 2022

Dobrý deň, potrebujem poradiť.
Mám ročnú dcérku, ktorá má 2 sesternice (jedna z nich navštevuje škôlku) druha ešte nie.
Tá staršia (4r) dostala kiahne pred 3 týždňami, už je aj vyliečená, deň pred tým ako sa vyhadzala sme boli s ňou. Dcérka nič. Dievčatko už je aj vyliečené.
Minulý štvrtok dostala aj druhá z nich kiahne. V pondelok sme boli spolu. Detičky sa spolu hrali, chytali sa, pusinkovali. Vtedy nemala žiadne príznaky, ani pupence no pravdepodobne už bola infekčná. Dnes som dcérka našla 2 vyrážky na telíčku, ale vôbec niesu podobne kiahniam, skôr by som to opísala ako vysyp z jedla (včera zjedla arasidove chrumky.) Mám ale strach že či to niesu predsa kiahne.
Dr. mi povedala že ona by kiahne ale dostať nemala keďže je kojená a cezomňa dostáva protilátky. Neviete je to tak ?

lilke
26. jún 2022

Dcéra bola kojena, mala 7 mesiacov, a predsa kiahne dostala.

veronikaaa97
autor
26. jún 2022

@lilke a priebeh bol aký ?

kacena4
26. jún 2022

moja mala kiahne v 3m plne kojena. never takym blbostiam kludne ich moze dostat.

palicka
26. jún 2022

@veronikaaa97 Boze, nerieš a buď rada, že ich odbije, kým je mala. Nie vždy, ale teda väčšinou, čím menšie deti, tým ľahší priebeh. V puberte a dospelosti je to už iný masaker!

saxana000
26. jún 2022

Este 2 tyzdne je inkubacna doba..na tvojom mieste by som bola radsej ak by ich dostala.cim skor.ja som chytila teraz od malej 5r a bolo to na umretie.. Ak sa bojis mozes ju dat zaockovat

matkahelka
26. jún 2022

@veronikaaa97 neverim, ze toto povedala pediatricka, zle ste sa museli pochopit. je to hlupost! aj moja dcera bola dojcena a kiahne dostala aj kvantum deti okolo nas.

lilke
26. jún 2022

@veronikaaa97 ona konkrétne bola veľmi vysypana, horšie ako starší brat. Ale priebeh je u každého iný, nedá sa paušalizovať. Neterka mala 5 kiahní na celom tele...

evina34
26. jún 2022

Moja mala kiahne ako 13 mesačná, mala ich fakt veľa ale neškrabala sa , teploty okolo 38, zvladli sme to ok, kupala som v ovsených vločkách...to najviac pomohlo. Nemá žiadne jazvy...to je najväčsia výhoda