Môže Gastrotuss zapekať?

sonnnka
3. okt 2011

moj maly ma reflux, chcem skusit gastrotuss ale bojim sa ze ho bude zapekat, lebo uz aj tak ma problemy s kakanim... mate s tym skusenosti?

cabesita
3. okt 2011

My sme ho používali dlho a nerobil nám problem a to ma maly citlivé bruško skúste na začiatok mu len cumlik namocit do gasttrotusu ja som to robila tak sirup je sladky malému veľmi chuti občas s me ho dávali aj len tak ked maly veľmi plakal utisilo ho to

sonnnka
autor
6. okt 2011

diky, tak to vyskusam .. tiez pouzivam tu fintu..teraz mu cumlik omacam do sab simplexu ked je zly a po novom uz aj do mediku

cabesita
6. okt 2011

ten med radsej nedavaj do roka s vobec neodporuca tipujem ze mate koliky ked mas aj sb simplex mi sme ich mali 4 mesiace nam nezaberalo takmer nic este najlepsi bol espumizan a cvicenie s nozkami

sonnnka
autor
11. okt 2011

@cabesita na ten med som sa chcela opytat lebo som si nebola ista ci mozem... preco az od roka? no koliky mava strasne..nepomaha nic a najnovsie sa nevie ani vykakat.. iba cez rektalnu rurku tak mu davam kamilkovy cajik.. dufala som ze ked sa budeme blizit k trom mesiacom bude sa to zlepsovat.. ale zatial nie...

cabesita
11. okt 2011

to prejde odrazu , teda my sme ich mavali kazdy den , potom obden , potom uz len raz do tyzdna a potom to zmizne ale az koncom 4 mesiaca to odchadzalo nam pomahalo vlastne len nosit na rukach a spievat aj to sa utisili az po hodine . a k medu V mede sa môžu nachádzať baktérie Clostridium botulinum a ich spóry, ktoré môžu zapríčiniť životu nebezpečný botulizmus kojencov. Z tohoto dôvodu sa nemá dieťatku do konca prvého roku života podávať včelí med. Najnebezpečnejšie obdobie je v rozmedzí prvých 6 mesiacov.
skuste espumizan kvapky alebo zmenit mlieko nam zmenili na nutrilon digestive care a to pomohlo

cabesita
11. okt 2011

@sonnnka to prejde odrazu , teda my sme ich mavali kazdy den , potom obden , potom uz len raz do tyzdna a potom to zmizne ale az koncom 4 mesiaca to odchadzalo nam pomahalo vlastne len nosit na rukach a spievat aj to sa utisili az po hodine . a k medu V mede sa môžu nachádzať baktérie Clostridium botulinum a ich spóry, ktoré môžu zapríčiniť životu nebezpečný botulizmus kojencov. Z tohoto dôvodu sa nemá dieťatku do konca prvého roku života podávať včelí med. Najnebezpečnejšie obdobie je v rozmedzí prvých 6 mesiacov.
skuste espumizan kvapky alebo zmenit mlieko nam zmenili na nutrilon digestive care a to pomohlo

alecka
11. okt 2011

mala bola spociatku v pohode, ale asi po 2 tyzdnoch zacala trochu tazsie kakat, ale nemala zapchu, len trochu tvrdsiu stolicu.ale kedze pri tlaceni dostavala take dychavicne zachvaty, radsej som ho prestala davat. lenze je to velmi individualne, ona tu tvrdsiu stolicu nemusela mat z gastrotussu, to fakt neviem. ved vyskusaj, uvidis, ak by ho zapieklo, prestanes davat. nam celkom pomahal na grckanie.

sonnnka
autor
12. okt 2011

@cabesita ok takze s medom som skoncila... a co hovoris na podavanie cajika? ja maleho kojim aj by som nadalej chcela takze ta zmena mliecka sa nas netyka..

sonnnka
autor
12. okt 2011

@alecka a kolko mala grckala? lebo moj maly az tak velmi negrca..mozno tak 2-3x za den ale to len tak trochu..a pribera krasne.. ale stale vyplazuje jazyk, slinta a vidim ze sa mu mliecko vracia hore az do pusy a je strasne nekludny.. tak neviem ci je to sposobene tym bruskom alebo ma skryty reflux a pali ho zaha...

alecka
12. okt 2011

@sonnnka negrckala vela,na sone nam reflux nepotvrdili, ale gastroenterologicka to nakoniec ako reflux uzavrela. pribera tiez dobre. u nas bol najvacsi problem to, ze sa jej mliecko vracalo aj po 3-4 hodkach a parkrat sme mali stresy a kriesenia, lebo mala bud grcla nostekom a nasledne to vdychla, alebo to len vdychla pri grcnuti ☹ 😢 ☹ . a strasne casto cka. malo spinkavala, lebo10minut po tom ako zaspinkala sa prebrala s placom a musela som ju dvihat aby odgrgla a odgrcla 😖 . tie priznaky co opisujes sedia na reflux. dievcata tu pisali, ze ich baby grckaju male mnozstva a reflux maju.ja by som na tvojom mieste urcite vyskusala gastrotuss a zahustit nutritonom. ten nas zapekal velmi, ale my sme na um, a v materskom mlieku sa moze spravat uplne inak. dievcata s nim maju dobre skusenosti. uvidis ako bude na vas posobit. hlavne je pomoct malemu a zmiernit priznaky, aby sa babo netrapilo. a chce to cas, oni z toho vyrastu. my uz cakame pol roka 😅 .tak sa drzkajte 😉