Za aký čas vám zabral Gastrotuss baby?

denuska28
31. okt 2021

Ahojte maminky. Tie čo ste dávali gastrotuss baby na tichý reflux, mali ste aj napriek tomu horšie a lepšie dní? Za ako dlho vám gastrotuss zabral?

honey666
31. okt 2021

@denuska28 nam gastrotuss zabera mam pocit ze iba kvoli tomu ze to je sladke tak prestane plakat a zaspi mi.. inak kazdy den rovnako, ale davam mu leboo sa mi ukludni

jazula
31. okt 2021

Ja som dávala asi týždeň po každom kŕmení, potom sa to zlepšilo natoľko, že som začala dávať len pri poslednom pred spaním a 1-2 krát cez deň, ak mala zlý deň. Najviac nám ale pomohlo výrazné vyvýšenie všetkých povrchov - postieľka, kočiarik, prebaľovací pult…ešte aj na poradňu k doktorke som si nosila malý klinový vankúšik…aj keď tie majú veľmi nízky ten sklon, my sme mali oveľa väčší. Teraz (po 3,5 mesiaci) máme naklonenú už len postielku, aj to len mierne. Po znížení sklonu začala pokašliavať od pálenia záhy, tak pár krát Gastrotuss dostala, ale už asi dva týždne vyzerá byť ok, tak snáď sme už za vodou 🤞

jazula
31. okt 2021

@honey666 Im to zaberá preto, lebo im to “oblepí” hrdielko a menej ich páli záha…a v brušku zasa zahustí mliečko, tak sa im menej vracia a menej leptá tie dutiny…ale sladké je to fakt poriadne 😂. Moja keď ma videla so sirupom, až sa na mňa vrhala 🙈

denuska28
autor
31. okt 2021

No my máme zasa iný problém. Mne sa malý ani nanapapa keď ho držím šikmo a nie ešte aby tak spal. V kočíku mu je naklonenemu najlepšie, to musím uznať. Ale spáva na rovnom a papa tiež lezmo, inak nechce. Mali sme obdobie, kedy mi zjedol 300ml za deň, mimochodom, má 4,5 mesiaca. Nasadila som mu gastrotuss, asi po 4 dňoch bolo super, lenže nakoľko bývame v zahraničí, nie je ho tu dostať a 2 dní bol bez neho, kým nám priviezli ďalší. Teraz ho užíva 3.den, ale mam pocit, že sa to len zhoršuje, dnes mi zasa len tak tak vypil necelých 500ml a to už sme posledné dni boli pekne na 800 + prikrmy. Maminky, prosím vás, kedy to už skončí? Trvá to už 4 mesiace a ja mam pocit, že je to nekonečné. Som sama, v noci sme stále hore, cez deň spí len na mne a uspavam v nosiči, no z jeho zdravotných dôvodov by som na nosič mala počkať ešte 15 dní. Skončí to vôbec?

jazula
31. okt 2021

Tak to asi bude dosť ťažké, keď má Gastrotuss ako jedinú liečbu, my sme ho mali len ako podporu pri naklonení… a v kočíku ti zaspí aj pri vyvýšení? Gastrotuss dávaš po každom kŕmení?

denuska28
autor
1. nov 2021

@jazula niekedy mi v kočíku tak zaspí a niekedy nie, ale to bude tým, že si vonku obzerá okolie a to ho asi unaví. Väčšinou ho dávam na bruško, tak mu je najlepšie. Gastrotuss dávam po každom kŕmení. A máličko aj pred kŕmením, aby mu to splachlo tu zahu. Ešte máme problém, že nadmerne grga, no mlieko bez bielkoviny a laktózy mi odmieta, asi to bude alergia. A keď mu potom tie grgy vadia, tak mi nechce papať

jazula
1. nov 2021

@denuska28 U nás zvýšené grganie, čkanie a pokašliavanie bolo príznakom, že sa reflux zhoršil. Akonáhle sa reflux trochu ukľudnil, všetky tri prestali… Pediater čo hovorí? Nám vyslovene povedala, že nesmie byť na rovnom, aby dutiny mali šancu sa ukľudniť a nedošlo k poškodeniu slizníc… Našťastie naša vtedy 2mesačná si pomerne rýchlo zvykla na sklon aj to, že je poobkladaná vankúšmi, aby sa nešmýkala. Nemala na výber 🤷🏼‍♀️. V každom prípade držím palce, nech sa to čo najskôr zlepší 🙏

tinusa16
11. okt 2023

@jazula dobry den, zlepsilo sa vam to grganie a ckanie? lebo mojej dcere sa to zacalo ale to take strasne to ma, ju napina na to ckanie a niekolko krat po sebe az ju hrdlo boli, je to reflux?