Môžem 3-ročnej kombinovať Ventolin a Solmucol?

gabulienka623
14. sep 2019

Mamičky, viete mi poradiť či môžem dávať súčasne ventolin a solmucol. Dcéra 3r už 3 týždne pokasliava, nič hrozne prvé 2 týždne kaslala len ráno, cez deň vôbec. Teraz už začína kašľať viac. Od pondelka má solmucol, dnes som počula že už aj chrapci pri dýchaní, tak jej chcem dať ventolin. Ten solmucol má ešte tak na 2 dni. Môže to užívať súčasne?

luliu
14. sep 2019

Najprv ventolin a po 30 min solmucol

luliu
14. sep 2019

Ventolin roztiahne pľúca a solmucol podporí vykaslanie

sta0
14. sep 2019

@gabulienka623 ahoj a ventolin máš sirup alebo sprej? Dcérka má mokrý hlienový kašeľ?

naty1987
14. sep 2019

Aj ja tak davam synovi ten ma 7r najrv ventolin a za 30min.solmucol

gabulienka623
autor
14. sep 2019

@sta0 ventolin sirup a kašeľ už má taký vykasliavaci hlienovy, ale sopel ani nemá. Už 2x sme boli v nemocnici ked jej to prešlo na priedušky a zúžili sa jej, a teda ten ventolin nám raz dali na pohotovosti, aby sme sa zasa vyhli nemocnici a teda vždy sme potom tomu predišli. Len som chcela vedieť či to môžem skombinovať so solmucolom keďže ten užíva už zopár dní a chcem aby ho dobrala cely

sta0
14. sep 2019

@gabulienka623 ako Ti písali žienky vyššie, tak môžeš, len dodržať treba ten odstup 🙂 Skús ešte dcérke na noc spraviť olejový alebo mastný zábal na priedušky, dobre to rozpúšťa hlieny, ak máš domácu bravčovú, kačaciu alebo husaciu masť, tak touto natrieť priedušky, prekryť gázou alebo látkovou plienkou a na to obliecť nejaké staršie pyžamko, skvele to rozpúšťa hlieny. Ak nemáš masť, tak kľudne aj kuchynský olej. Ak nemá teploty, tak môžeš masť/olej trochu zohriať 🙂

sta0
14. sep 2019

ešte sa zvykne robiť aj medový zábal, ten ešte nemáme otestovaný, ale tento mastný nám vždy zabral a ešte čo u nás 100% funguje je pobyt v soľnej jaskyni, aspoň 2-3 dni ísť za sebou, pokiaľ nemá dieťa teplotu, môže tam ísť aj s kašľom 🙂

gabulienka623
autor
14. sep 2019

@sta0 ďakujem, áno, dávam jazveciu masť. Teploty nemá, ani jej inak nič nie je, len sa bojím aby jej to zasa nesadlo na priedušky, lebo už pokasliava dosť dlho. Inak robievam aj domáci skorocelovy sirup a cibuľový s medom, dcéry bývali veľmi často choré, tak už máme všetko možné vyskúšané.

sta0
14. sep 2019

@gabulienka623 môj syn býval tiež často chorý, a väčšinou mu zabrali práve tieto babské recepty ako cibuľový sirup, alebo potom bylinkové veci ;) Viem, že asi 2x mu tak dlho zostal kašeľ po chorobe a nie a nie prestať, aj som s ním chodila k lekárke, aby ho popočúvala, ale vždy to bol len taký "poinfekčný" kašeľ našťastie to prešlo, ale viem, že aj dva týždne to trvalo....

3009
14. sep 2019

@gabulienka623 inhalovať vincentku najlepšie cez inhalátor.

gabulienka623
autor
14. sep 2019

@3009 inhalacie máme zakázané od imunologa