Nafúknuté bruško u 14 dňového novorodenca

antolik7
20. máj 2021

Prosím o radu. Máme 14 dňové bábätko. Cez deň nechce spať, zadrieme na 20 minút a potom sa strhne a začne plakať, nevieme ju utíšiť. Bruško má tvrdé, takže skúšali sme všetko. Masáž bruška, espumisan, feniklový čaj, aj položiť ju na bruško a masírovať chrbát. Neviem či sú to koliky, pretože sa to neopakuje každý deň. Plienku ma pravidelne plnú, je kojená. Viete prosím poradiť ešte niečo čo by jej pomohlo uvoľniť bruško? Ďakujem pekne

katulastraka
20. máj 2021

@antolik7 a naozaj ju trapi brusko? nemoze ju trapit ten detsky ulak? ze jej vyskocia rucicky a ona sa na to zlakne a rozplace sa a nevie zaspinkat? inak ked je babatko uz velmi unavene, tak potom velmi tazko zaspava a je nervozne a place. Skuste jej kupit zavinovacku kde bude mat rucicky zviazane, alebo aspon vopchane v zavinovacke tak, ze ked jej aj v spanku vyskocia tak sa nezobudi, lebo ich zachyti zavinovacka

martiiina69
20. máj 2021

ja keď som akonáhle dala espumisan alebo feniklovy caj tak bolo este horsie, krce aj v noci, potom už clovek ani nevie ze z coho to je .. uz som nic nedala a odvtedy klud

antolik7
autor
20. máj 2021

@katulastraka no to je ďalšia vec, zo spánku nespokojne hádže rukami a nohami, nie však stále. V zavinovačke ju mám kvôli tomu skoro stále, ale akonáhle jej do nej zaviažem aj ruky tak koniec sveta je ešte nervoznejšia, takže má aspoň nohy v kľude.

zuzanka.zuzu
20. máj 2021

@antolik7 naopak - ruky zviazať, nohami nech si kope koľko chce, nohy ju nezobudia (inak kopanie nôh je jediný spôsob ako si rozpúdi črievka a prdne)... jasne že bude nervózna, zviazali ste jej ruky 🙂 ale nechaj ju chvíľku vyzúriť a zvykne si, možno rovno z únavy zaspí.

silvusias
20. máj 2021

A probiotiká si skúšala nasadiť? tie pomáhajú pri boľavom brušku 🙂

zuz0110
20. máj 2021

Ak ma nafuknute brusko, skus rektalnu rurku, alebo este lepsie Fridababy Windi. Pomoze plynom odist. A do perinky jej zaviaz ruky az ked zaspi, ked nevie zaspat so stiahnutymi rukami. My sme namiesto perinky pouzivali velke swaddler plienky.

gbgb
20. máj 2021

@antolik7 u nás Pupik zaberal.

danielahamar
21. máj 2021

No ide o to, či má nafuknute bruško z plynov, alebo mu vadí laktoza, alebo možno aj mlieko celkovo. Treba to vylucovat, ak kojis, mala by si prestať jest mliečne veci a mlieko už vôbec nie, za 3dni zbadas rozdiel u malej, tak isto pečivo, nie čerstvé a ja som za pupika a probiotika a sabsimplex