Mesačné bábätko stále plače

bambulka104
10. apr 2024

Ahojte. Viete mi prosím niekto poradiť, lebo už som zúfalá.
Mám 5 týždňové bábätko a posledné 2 týždne neustále plače. V noci je úplne dobručký, prespí 8 hodín, ale akonáhle sa zobudí tak plače a plače.
Posledný týždeň má veľké hnačky, doktorka nám kázala dávať espumisan, masáže bruška a bruško masírovať pupikom. To všetko robíme, ale hnačky neprestavaju. Je plne kojeny. Celé dni sa chce nosiť len na rukách, stále na neho niekto musí hovoriť, to jediné ho uklidni. Aj keď na mne zaspí a preložím ho do postieľky tak začne plakať. Čiže spánok inde ako na rukách nehrozí.
Je to len také obdobie, ktoré musím vydržať, alebo čo mu môže byť? Doktorka stále tvrdí že je úplne zdravý..

gabriela2952
10. apr 2024

@bambulka104 na hnačky skus ryžový odvar q do toho zarobiť mliečko ak nekojis .. nieje mu cez deň horúco? Alebo zima ? Možno sa chce len nosiť a chce byť pri tebe 🙂 ale tie hnačky tak dlho sa mi veru nezdaju

gabriela2952
10. apr 2024

@bambulka104 možno ak je na um tak mu možno aj nesedí keď hnačkuje

tanicka907
10. apr 2024

no nepotesim Ta, toto bude este chvilku trvat - teda to nosenie na rukach, vsak je len mesiac na svete a potrebuje citit bezpecnost maminky. No bud rada za hnacky, zachvilu pridu koliky, cize sa nebude moct vykakat a este len budes spominat na plne plienky 🙂 Ale ak sa Ti to nezda, zajdi za doktorkou, ale ak je plne kojeny tak to prestane.

Inak, to Ti vydrzi 8hod prespat bez papania? To je celkom dost na mesacne babatko

gabriela2952
10. apr 2024

@tanicka907 aj moja spala celú noc od narodenia, sem tam na mlieko ale to bolo výnimočne

bambulka104
autor
10. apr 2024

@gabriela2952 kŕmim len materským mliečkom práveže

bambulka104
autor
10. apr 2024

@tanicka907 on od narodia takto dlho spinká v noci, aj keď som sa ho snažila v noci zobudiť na kŕmenie tak som ho nedokázala zobudiť, tak ho nechám spinkať, ale potom cez deň dobieha.. Aj nad tým som premýšľala či to nemôže byť tým, že potom sa veľa napapa a bolí ho bruško..

bambulka104
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka104
autor
10. apr 2024

@gabriela2952 ďakujem ryžový odvar skúsim ešte. Aj mne sa tie hnačky vôbec nezdajú ale doktorka vraví že to nič nieje, ale z neho ide len vodnata stolica aj 6x denne a do toho veľmi veľa prdká

luccija
10. apr 2024

@bambulka104 kvôli hnačke by som tam išla znova

nyphadora
10. apr 2024

@bambulka104 ako vieš, že to je hnačka, veď male deti maju vodnatu stolicu. Skus dat skor probiotika.

bambulka104
autor
10. apr 2024

@nyphadora pretože doteraz mal takú praženicovu stolicu, a potom mu začala čisto vodnata.. Možno sa len mýlim, ale doteraz som si myslela že by tam mali byť nejaké hrudky. Tak možno len zbytočne panikarim kvôli tým hnačkam 😁

gabriela2952
10. apr 2024

@bambulka104 tak keď kojis rob si aj rascovu polievku , to je aj od bolesti bruska ak náhodou🙂 ale isto by som zašla ku dr koli tej hnačke, dieťatko sa môže aj dehydrovat, nemá prepadnutu fontanelu?

evkamotka
10. apr 2024

Cez bdelu fazu s nim stale cvic. Skrcaj nožičky naraz, na striedacku. Daj na jeden bok, na druhy, na brusko. Atd co ti napadne. Nech ma pohyb, kvoli brusku

nyphadora
10. apr 2024

@bambulka104 tak hridky môžu a nemusia byť, asi začal lepsie traviť mlieko, skus nasadit probiotika. Teplotu nema ? A cika dostatočne ?

simona92101
10. apr 2024

@bambulka104 na hnacky espumisan?pani doktorka na takuto liecbu ako prisla?ako dlho trvaju hnacky a kolko x za den?alergia na kr.bielkovinu?podla mna place preto lebo boli brusko-nieco vadi v strave

mary174
10. apr 2024

Ahpj moj maly bol uplne taky isty, boli to koliky, zlepsilo sa to cez den ked mal 4 mesiace potom moc uz neplakal. Ale veru sucitim 4 mesiace spanku na rukach boli narocne, potom vzal na milost kocik

mary174
10. apr 2024

Aaa male deticky maju riedku stolicu

bela30
10. apr 2024

@bambulka104
Nemoze mat laktozovu intoleranciu?
Pokial su to teda len koliky, davaj dvakrat denne probiotika Jamieson baby alebo Probiofix baby maju kulturu BB12, velmi potrebna a prospesna pri tychto problemoch plus pred kazdym krmenim na lyzicke rozpustit Gastrocynesine je to homeopatikum tiez vhodne na tieto problemy. U nas kombinacia tychto dvoch veci bol zazrak,nic ine nezaberalo. Plus ak davas Vigantol tak zmenit za iny vit.D.

janka0702
10. apr 2024

@bambulka104 moje dieťa bolo tak.uplakane do 5 mesiacou a to revalo aj celé noci

natuliatko777
10. apr 2024

@bambulka104 moja ma zajtra pol roka a od malicka mala kakanicu zltej farby a taku riedku ako zemiakova kasa 🤷🏼‍♀️ to nic nieje neboj sa a ziadne hrudky . Tie bude mat az pri prikrmoch alebo ked sa par dni nevykaka .. a ze ma plakajuce obdobie je normalne to prejde neboj nic