Neúspešný boj s mrlami

vierka382
7. sep 2018

Dobrý den, prosim o pomoc, moja dcéra prekonala mrle a hned po tom som ich dostala ja, nenájde sa tu maminka ktorá podobný problém vyriešila? Ja som uz zufala, nechapem odkial to chytame. Hygienu dodrziavam velmi uzkostlivo a aj napriek tomu toto ??! a velmi pekne prosim ak by mal niekto na predaj Vermox, kupim, lebo balenie ktore mi dal dr. som uz dobrala a stale problem neustupuje. Prosím pekne, pomoc

didileo
7. sep 2018

tiež so mala takýto problém. Skončilo to až po užití troch dávok (balení, v každej je 6 tabliet) s jeden a pol týždňovým odstupom po každej dávke. Dúfam, že už nastálo. Po každej stolici som si sprchovala a doposiaľ sprchujem konečník s tekutým mydlom Betadine. Žinka a uterák osobitný na konečník. Každý týždeň som to prala na 90 stupňov v práčke. Hygienické vložky som menila veľmi často, aby som nemusela nohavičky prať na 90 stupňov. Lekári nechcú predpísať Vermox viac ako dve dávky kvôli vedľajším účinkom. Ja som vedľajšie účinky nemala žiadne. Pokús sa presvedčiť primárneho lekára nech Ti predpíše, hoci aj na vlastnú zodpovednosť, resp. za úhradu. Mne moja lekárka nepredpísala, tak som presvedčila lekárnika, aby mi predal. Zobrala som škatuľku, aby videl, že mám skúsenosti. Držím Ti prsty.

didileo
7. sep 2018

a ešte doplním, že som mala robené testy na parazity, v ktorých sa parazity nepotvrdili. Ten nepríjemný pocit z prítomností mrlí som poznala z detstva, takže testy negatívne a prítomnosť mrlí bola. Ahoj

vierka382
autor
7. sep 2018

@didileo ďakujem pekne za reakciu, presne vsetko dodrziavam ... ach ja sa asi zblaznim, testy stolicu aj zlepy som mala negativne tiez ☹

simsalabim
7. sep 2018

@vierka382
@didileo ako ste teda vedeli, ze mate mrle, ked testy boli negativne? Nevrtam, fakt ma to zaujima.

vierka382
autor
7. sep 2018

@simsalabim svrbenim v konecniku, 😖

simsalabim
7. sep 2018

@vierka382 a su to istotne mrle? Lebo ciste svrbenie moze sposobit aj vselico ine....

vierka382
autor
7. sep 2018

@simsalabim može a modlila som sa nech to nie su mele, ale ja som ich objavila aj v stolici..

simsalabim
7. sep 2018

@vierka382 tak by som ich odtial vybrala, zaniesla k dr, ze tie mrle tam stale su... nech to riesi! Drzim palce nech tento neprijemny problem vyriesis.

mogaa
7. sep 2018

Cesnek, fakt to zaberá🙂 na raňajky alebo olovrant chleba s maslom a nastrúhaným čerstvým cesnekom ak je to akútne že tie mrle tam sú tak dávať aj každý deń, malej 1-2x do týždna a potom aspom 1x týždenne ako výborná prevencia....maša malá ich tak mala a aj po liečbe tak toto jej detská odporučila a zabralo, odvtedy mala pokoj🙂

didileo
7. sep 2018

@simsalabim ako dieťa som ich mala. Mamka mi vyberala tyčinkou z konečníka. Ten nepríjemný pocit sa nedá zabudnúť.

aleka
8. sep 2018

Šťava z kyslej kapusty zo suda, cesnak, žiadne sladké. Konečník natrieť medom tie potvory vijdu von... Nechodí mala do škôlky, do jaslí? Tam je to najbežnejšia choroba...

lericenkam
9. sep 2018

@vierka382 ahoj, ja som malemu davala cesky slivkovy lekvar"povidla" a jednoznacne pomohlo, kazdy den polievkovu lyzicu alebo aj viac ak mu chutilo. Cesnak je tiez dobry ale skor pre velke dieta alebo dospeleho, lebo znizuje tlak a zatazuje zlcnik, pankreas. Vermox som pouzila iba raz. Tuto radu mi dala moja mama a jej ju dala jej mama. Ine slDkosti
nedavaj. Vsetko dobre

lubik87
10. sep 2018

@vierka382 ak má dieťa mrle má sa odcervit celá rodina ináč si to budete prehadzovať..ako vieš že máš mrle ? Našla si ich ? Po vermoxe si dala.pauzu a začala brat znova ? Je to na dve etapy...my sme dostali taký sirup jednorazová záležitosť

vierka382
autor
11. sep 2018

@lubik87 ja som ich nasla sebe. Dcera je po liecbe. Aky sirup to proaim bol? ZEntel?

lubik87
11. sep 2018

@vierka382 nespomínam si vôbec na názov ale bol v takej malej flasticke bolo toho 20 ml a je to jednorazová dávka

vierka382
autor
11. sep 2018

@lubik87 tak to bolo pravdepodobne to. Mam ho slubeny v lekarni. Dakujem pekne

lubik87
11. sep 2018

@vierka382 u nás zabralo aspoň dúfam ale nevidela som už nič nikde

ekobio
21. sep 2018

a skúšali ste aj detoxikáciu Joalis proti parazitom a plesniam?

vierka382
autor
23. sep 2018

@ekobio nie, mam skusit?

lakinko1
2. sep 2019

@vierka382 dobrý deň, kde ste nakoniec ten vermox kúpili?