Neustále začervenanie v intímnej oblasti u škôlkarky

mojgoral
11. feb 2019

Ako dcerka nastupila do skolky tak neustale zapasime so zacervenanim genitalii a konecnika. Skusali sme repikove kupele, canesten, framykoin. Po niakych 10 dnoch sa to preliecilo a mame to tu po 2 tyzdnoch naspat a to nieje jeden krat.Dcera mi uz aj klame ze ju to neboli uz ma toho liecenia a mastenia dost. Neviem co s tym aby sa to neopakovalo. Hygienu sledujem aby dodrziavala spravne. Dajte niake rady.

denisa098
11. feb 2019

@mojgoral daj jej na to vždy večer a ráno malinkú vrstvu bephanten care, cez noc ukludní začervenanie a stípanie a cez deň trocha ochráni, je to isto zo zlého utierania, a skúste kvalitnejšie nohavičky, najlepšie biele,repík pomôže ale ten bephanten je na to super, len pozor aby sa jej nedostalo do vnútra do cikule. A dodnes používa malá len toaletný alebo vlhké obrúsky pampers sensitive, tie biele, inak bola vždy červená.

draze
11. feb 2019

Ahoj, nech jej urobia vytery a behnite kvôli tomu aj na detskú gyndu. Moja 1,5 ročná to tiež má. Môže to spôsobiť všeličo - napr. Ecoli baktéria prenesená z konečníka, tiež môže mať mikróba v pošve a pod.
Nám odporučili probiotiká a predpísali masť, antibiotiká nechceli dávať tak malému dievčatku. Tiež sú dobré špeciálne emulzie a gély na intímnu hygienu z lekárne. Určite neumývajte mydlom, to dráždi....

gabika0825
11. feb 2019

Treba ísť k obvodnej s tým, nie dávať na to hocičo, ono to môže vyvolať rôzne reakcie... musí sa na to pozrieť lekár...

mojgoral
autor
11. feb 2019

@gabika0825 boli sme. To co som davala nam odporucila pediatricka

gabika0825
11. feb 2019

@mojgoral Tak v tom prípade to je nejaká infekcia, zrejme to chytila v škôlke... Môže mať aj imunitu slabú, treba posilniť aj to... a aj oblečenie dávať nie tesné, veľa vrstiev, bavlnené spodné prádlo a volnejšie nohavice, keď tak volné vzdušné tepláky... preto sa jej to možno zhoršuje lebo to má zaparené...

nikleotka
18. feb 2019

@mojgoral ahoj,
my máme so 4-ročnou dcerkou rovnaké trápenie.... Mali sme.
Nakoniec Dr. zistila, že po antibiotikach sa jej premnožili kvasinky v tele a teda aj " tam dole " . Predpisala nám Diflucan a ako zázrakom- doslova do rána, bolo všetko vyhojené.
Ale musím súhlasiť aj stým, že výtery by boli viac,ako na mieste. Môže to byť aj nejaký parazit od konečníka zavlečený, ale aj bakteriálna infekcia.
Veľa zdaru !!!! 🙂

mojgoral
autor
18. feb 2019

@nikleotka mi sme antibiotika nebrali ani nepametam. A skor ai myslim ze to bude tou zlou hygienou v skolke ju nemozem strazit a utierat jej zadok a horsie je ze to mi to nechce ani ukazat a uz ma zacala aj klamat ze ju to neboli a podobne ale ked ju utieram po kupeli a nejak zazrakom sa mi to podari skontrolovat tak totalne cervene aj zadok aj genitalie. Ale vyter robi pediater ci gynda?

draze
18. feb 2019

@mojgoral vyter z vnutra robia na detskej gynekologii, maju na to speci nastroje, kedze aj otvor v blanke je v pripade malych deti malicky

eririka
26. feb 2019

@mojgoral dajte na malú velký pozor, lebo keď bude mať predpísané čípky ako moja neterka tak to potom bude iná kapitola, nie a nie zatlačiť čípok a je z toho 10ks. držím vám palce

janulik242
11. mar 2019

@mojgoral. Aj moja slecna chodila zo skolky kadejaka, problem bol, ze casto papier ani nepouzili, p.ucitelky im jednoducho nedali. Skvely je na to Imazol krem, zahoji naozaj z vecera do rana. Po naneseni urobi na kozi taky film ako keby tekuty puder, ze sa hned nezotrie do pradla. Posobi aj na pripadne kvasinky. Nam ho dr. predpisala ale da sa v lekarni kupit. Drzim palce

mojgoral
autor
12. mar 2019

@janulik242 tak ten sme pouzili hned ako nas to trapilo ale nam nezabral. Dokonca doktorka nam ho zakazala davat co som bola prekvapena

janulik242
12. mar 2019

@mojgoral Jaj to ma mrzí, nám stále zabral. Ešte ma napadá klasická gafrová masť. Možno ma niekto ukrižuje, ale mojej najmenšej 3.mesačnej sa tak vyštípala dupka, že ani ten imazol nepomáhal, a nič iné už doma nebolo 😅 tak som s malou dušičkou dala tú a neštípala, krásne vyhojila, len potvora veľmi špiní.

kathhii
12. mar 2019

Asi by som s tým iśla na detskú gynekológiu.
Keď sa o troška ukľudní, tak si robte sedacie kúpele v slanej vode....
Doma chodiť bez nohavičiek, v niečom voľnom, nech sa to tam riadne vyvetrá...