Ochrnutie tvárového nervu

suzane91622
9. jan 2015

Ahojte chcem sa spýtať či ste sa už stretli s touto chorobou,Mojmu 10 ročnému synovi ochrnula jedna strana tváre.Všetky výsledky ma dobré,doktorka mu brala krv asi to je z prechladnutia,prievanu,zimi...Normálne to neni ani vidno,iba ked rozpráva,nezavre dobre oko...Chcem sa spýtať kolko trvá liečba,,,,,bojím sa aby mu to neostalo

lerinka
9. jan 2015

stretla som sa, manžel to mal ako mladý, tiež pol tváre ochrnutej...ale vylieči sa to, len si nie som istá koľko to trvalo, myslím, že to bolo na týždne....

suzane91622
autor
10. jan 2015

A neostali mu nejaké následky po tom??čo mu najviac pomáhalo?dakujem

apvn
10. jan 2015

aj môj manžel to mal, bral vitamin Millgama a do cca 2 týždňov to prešlo. Následky žiadne. Mal to vraj z prechladnutia. Ale od vtedy máva dosť často upchaté dutiny. Neviem síce či to súvisí s tým, ale dovtedy to nemával.

adimoja
10. jan 2015

aj môj manžel sa zobudil ako 20r. a pol tvare ochrnutej, viem že jeho liečba trvala do pol roka /tvárova gymnastika a rôzne iné procedury/ .. tiež mal výsledky ok a lekari to uzavreli ako napadnutie kliestom - kliestova encefalitida myslim že sa to tak vola, avsak nenasli ho, len bol v blizkom obdobi na chate .. a syncekovi z coho? neviete? následky nemá žiadne avsak pri prechladnutí ma tu cast citlivejsiu ..

suzane91622
autor
10. jan 2015

Doktorka povedala že výsledky ma dobré,ale ešte sa čaká na výsledky či to nemal od kliešťara,ale nevidela som že by ho mal...tak myslím či to ma z prechladnutia...má veľa vitamínov,pojdeme na neurologiu pondelok a uvidíme čo dalej,zatial mu to nahrievam,masírujem a ma aj vnútri omotanú šatku,Má to mať v teple....Ach je to strašne nič ho nebolelo a na druhý deň sa stane takéto niečo ☹

briketa
10. jan 2015

@suzane91622 virusove ochorenie, sesternica v Kanade to mala minuly rok. Po ATB kompletnej liecbe jej to uplne preslo. Ziadne nasledky. ( u nas v usa sa to po anglicky vola Bell`s palsy a je to sposobene pravdepodobne herpesovym virusom. Nema to vobec nic spolocne s mozgovou prihodou. Polovica tvare znehybnie koli zapalu nervov, tieto sa musia preliecit aby znova boli funkcne)

matka1974
10. jan 2015

Dobry vecer, poznam dobre co je to obrna tvaroveho nervu. Aj ja som to dostala par dni pred porodom. Velmi som sa zlakla, predtym som o niecom takom nepocula. Horsie na tom bolo to, ze som bola tehotna, a tak ten strach bol o obidvoch. Bola som hospitalizovana na FRO, a kazdy den som chodila na tvarovu masaz. Lekari sa nevedeli zhodnut, co mi moze pomoct. Jedni hovorili, ze milgama, ini, ze nie. A tak jedna zlata pani doktorka mi povedala, aby som jedla drozdie, ze je to cisto prirodne, tak mi nemoze ublizit. Ja vam urcite odporucam beckove vitaminy, bud B komplex, alebo milgammu. Prajem vsetko dobre.

anti13
10. jan 2015

Jedna známa mala niečo podobné a povedali jej že s prechladnutia a že je to zápal trojklanného nervu, ale už je v poriadku. Mala pol tváre ochrnutej, keď sa išla napiť voda jej vytiekla a aj oko tuším nemohla poriadne zatvoriť. Neviem kolko trvala liečba, ale podla mňa je to aj tak individuálne.

mamazem
24. jan 2015

Vyhľadajte skúseného terapeuta, ktorý vie robiť nervovú reflexnú terapiu. Reflexná terapia vie výrazne pomôcť s takýmito problémami. Špičkou v obore sú manželia Patakyovi, ale tí fungujú predovšetkým v Prahe. Skúste pohľadať niektorého z ich žiakov vo svojom okolí...