Opakované zelené soplíky u škôlkára

evina313
26. nov 2011

pred tyzdnom mal maly zelene sopliky, bral pamycon. tyzden v skolke a dnes to tu mame zas 😠 v priebehu 2 mesiacov bol preliecovany na bacila moraxella / ci tak nejak sa vola. do skolky mi ho so zelenym soplom nevezmu. viem, ze ten bacil je v skolke bezny, ale on ma z toho stale zelene sople. nemozem dat preliecit celu skolku 🙂 nosnu mandlu mu vybrali teraz v septembri. nemate s niecim inym skusenost okrem atb?

jonas17
26. nov 2011

vieš, to je začarovaný kruh...čím viac atb, tým oslabenejší organizmus, zase choroba a zase atb...skúsila by som prírodné lieky, zvýšiť príjem vitamínu C a D, otužovať dieťa, pamycon vyhodiť, pozitívne myslieť a dieťa bude zdravé 🙂

simsalabim
27. nov 2011

@evina313 napisem ti, co robim ja s mladsou dcerou, ktora po nastupe do skoly pred 3 rokmi tiez mala stale moraxellu v nose. Sice nikdy nie s horuckou, ale s prisernym drazdivym, suchym kaslom, z ktoreho aj vracala. Tiez sme liecili ATB, nieekdy iba Pamycon, neikedy celkove ATB, niekedy oboje naraz a stale to slo do kola....vela koli tomu vymeskavala v skolke.
Takze to robim takto (v chladne rocne obdobie, inak nie): denne preplachujem nostek morskou vodu (sterimar) - rano a vecer. V pripade, ze vidim, ze "cosi zacina" (posmrkava, kycha), davam sterimar s medou a castejsie ako iba 2x denne - ta ma vraj protibakterialne ucinky. Rano nalacno pravidelne davam dcere kolostrum s probiotikami (v jesenno zimnej sezone), davku opakujem vecer, ak vidim, ze na nu nieco lezie. Denne davam vitamin C, opat ked vidim, ze na nu nieco lezie, zvysim davku. Ak uz zacina soplit a kaslat, do nosteka davam sprej s koloidnym striebrom (objednany z Ameriky, prirodne ATB). Musim povedat, ze uz vyse roka nebola naozaj chora, ak aj nieco chytila, nemusela vymeskat zo skolky, neteplotovala - mozno aj vdaka tomu, ze vacsinou sa jej to zacne prejavovat v piatok, takze cez vikend "vykurirujem". Okrem toho sa snazim s nou chodit von za kazdeho pocasia a chodime plavat - to urcite pozitivne vplyva na imunitu. Podarilo sa mi ju naucit pit odstavene ovocie s cviklou a snazim sa jej to casto davat (vypije tak 1,5 dcl - huraaaa). Bohuzial dcerka je velmi slaby jedak, chuducka, tenucka, takze vela prirodnych vitaminov mi nezje a teda je aj velmi zimomriva, takze ju musim poriadne obliekat, snad viac, ako ine deti - ale kedze viem, ze chlad jej nerobi dobre, preco by som ju riadne neobliekla? Sople a kasle inych deti v skolke neriesim, stale tam niekto kasli a sopli...snazim sa teda nejako posilnovat imunitu mojej dcery. Podla niektorych sice "umelo", ale co s chorlavym dietatom, ktore zje 1/4 jablcka denne? 😢

existujem
27. nov 2011

@evina313 my sme boli tiež dosť doma, ked bol syn prvý rok v škôlke, a to bolo naozaj zlé - len bol chorý buď on, alebo mladšia dcéra (alebo ja 🙂 - pred rokom som si ale kúpila odparovač propolisu - propolair, v čase "sezóny" im odparujem každú noc propolis v izbe. Dosť to pomáha, samozrejme občas sa stane, že niečo chytíme, ale je to ovela, ovela lepšie ako predtým, no a je to taká prírodná cesta celkom.
No a dávam im aj dosť medu (do čaju každý deň)

xlucia
27. nov 2011

@existujem napis prosim viac o tom propolise aj cenu. zaujima ma to

evina313
autor
27. nov 2011

dakujem vam za reakcie.vacsinu z toho davam aj ja, / med, morsku vodu, vitamin C, pripravky na imunitu.../ o tom propolise som pocula aj citala na MK, zatial som nevyskusala.
nastastie, posledny mesiac nemal aspon teploty, ostalo to len pri zelenych soplikoch, a prechladnuti, ale aj tak - tyzden v skolke, tyzden doma...ale pravda je, ze so starsim synom to bolo tiez tak, nakoniec som s nim mala predlzenu matersku do 5 rokov. teraz ma uz pomaly 16 rokov a okrem nadchy nanho nelezie nic 😀 samozrejme, je z toho nestastny ako kazdy pubertiak ktoremu sa nechce drat lavice 😀 unho choroby presli nastupom do skoly. Takze dufam, ze aj s malym to nejak prejdeme. ale tie zelene sople ma aj tak stvu... 😠 😉

existujem
28. nov 2011

@xlucia je to taký prístroj na odparovanie propolisu, neviem či poznáš propolis - je to jeden z produktov včiel, včely ho používajú na dezinfekciu úľov. Ja som propolis používala stále, ale len ako extrakt v liehu, používala som ho na kloktanie, keď ma bolelo hrdloa keď ma chytala chrípka. Liehový extrakt ale detom nemôžem dávať, samozrejme 😀 . Cca minulý rok som našla na nete propolair - čo je ten odparovač propolisu - dáš doň propolisovú kapsulu a on ju zahrieva na tepolotu pri ktorej sa propolis odparuje - takže ho týmto spôsobom môžu užívať aj deti. Účinok je taký, že ak je jeden chorý, tak druhý neochorie, ak majú soplíky, tak sa im utlmia, celkovo sme na tom lepšie ak predtým. pozri sa na: www.propolair.sk

simsalabim
28. nov 2011

Ten propolis vyzera velmi zaujimavo....akurat propolis byva dost silnym alergenom, asi by bolo vhodne poriadne overit, ako nanho reaguje cela rodina, kym sa taky pristroj kupi, kedze to nie je lacna investicia. Ja sama som v detstve mala s propolisom problem (kedysi bolo dostat take drobunke propolisove cukriky v krabicke ako od tic tac) a vzdy som sa po nich vyhadzala v ustach aj na tele. Mozno som z tej alergie uz vyrastla...neviem, neskusala som.
No ale ak v rodine nie su nijake alergie, zda sa mi to genialny napad...fakt jednoduche riesenie (lahsie ako napr. presvedcit dieta na preplach nosteka morskou vodou).

existujem
5. dec 2011

@simsalabim to sa celkom lahko otestuje - stačí si zohnať propolisovú tinktúru - ak si ju natrieš na kožu a ščervená, tak máš pravdepodobne alergiu na propolis - to by som potom neriskovala 😖

rainee
11. okt 2014

My mame ten isty problem, zelene sopliky so zvysenou teplotou kazdy mesiac 😒 davam imunoglukan, vitaminy, morsku vodu, ale nic dlhodobo nepomaha. Dcera ma znizenu imunitu, brali sme aj ribomunyl, isoprinosine, bronchovaxom od alergologicky, ale stale je to take iste. Kvapky pamycon uz tiez nezaberaju, teraz mi sopli pomaly 3 tyzdne. Vytery ok a mandla nezvacsena, cize vybrat nedavame,. Uz sme mali aj dlhodobe prerusenie skolky ale po navrate spat je to take iste, v kolektive je bacilov na mraky a usoplenych deti tiez, takze je to zacarovany kruh. Uz neviem co by pomohlo : 😢

maca283
12. okt 2014

@rainee Ahoj skusala si aj nieco s Justu Napriklad echinacinu je to na imunitu Je to sirup Alebo pelovy sirup Su to všetko prirodne produkty a mam s nimi velmi dobre skusenosti A aka je stara tvoja dcera???

rainee
13. okt 2014

@maca283 bude mat 5. Ano aj echinaceu, rakytnik.... idem teraz skusit sterimar s medou do nosteka, vraj ma dobre antibakt.ucinky.

maca283
13. okt 2014

@rainee Treba poskusat prirodne pokial sa da Dufam ze pomoze A pytala som sa preto ze su tam aj tablety kt.sa mozu od 4 rokou Vy by ste do vysipali aby nebol problem s tabletkou keby niekedy nahodou Ved keby nieco tak sa mi hoci kedy ozvite ale hlavne nech nieco zaberie cim skor

filipka3
30. okt 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

my sme kvoli kaslu a soplikom skoncili s dcerkou po niekolkych ATB v kupeloch Lucivna..a teda super...neviem si vynachvalit.. pristup.. personal.. malej to velmi pomaha...🙂