Operácia hydronefrózy u 2-mesačnej dcérky.

borina19
10. apr 2020

Ahojte, vedel by mi niekto povedať niečo bližšie o operácii hydronefrózy? Moju dvojmesačnú dcérku idú koncom mesiaca operovať v Bratislave na Kramároch. Ako dlho trvá zotavenie a hospitalizácia?

borina19
autor
1. máj 2020

@lindusss2016 mala mala zuzeninu pri oblicke a tu jej odrezali a prisili niekde ci co.... A ma z tej rany este dve hadicky, jednu jej dali prec hned den po operacii

borina19
autor
1. máj 2020

@ivka185 a v pohode vas pustili domov aj ked ten moč vytekal? Lebo toho sa bojim ci nas tu nebudu chcet nechat este

ivka185
1. máj 2020

nie domov sme isli az bolo vsetko ok, cize nam uz nepretekalo vtedy nic,myslim ze keby to pretekalo tak nas nepustia. a vy ste teraz aktualne v nemocnici?

borina19
autor
2. máj 2020

@ivka185 ano, mame tu byt do utorka. A preto sa pytam ci sa mozeme tesit domov alebo ci je velka pravdepodobnost ze to bude pretekat

ivka185
2. máj 2020

@borina19 nie neboj sa nasej sa stiahlo zá jeden den
Drzim palce aby ste boli cim skor ok.

borina19
autor
3. máj 2020

@ivka185 za jeden den??? Takze ste zostavali v nemocnici este ten cely den ako jej to vytahovali?

ivka185
3. máj 2020

@borina19 no este asi aj druhy den sme boli po vybrati , vybrali jej to myslim ze piaty den po operacii a domov sme isli na 7den.

borina19
autor
3. máj 2020

@ivka185 aha... No nam idu vyberat az 7 den, myslite ze za tie dve hodiny co bude lezat na tom boku by sa to mohlo zavret? 😥

ivka185
3. máj 2020

@borina19 ano stiahlo sa to za jeden den, tiez som sa bala myslela som ze to je nemozne ale tak to bolo.

borina19
autor
3. máj 2020

@ivka185 preco to vam vyberali uz na 5 den a museli ste tam byt do 7 dna? Tie dva dni koli tomu vytekaniu? Ja ju mam udrzat na tom zdravom boku lezat 2 hodiny a to neviem ci sa to za tie dve hodiny moze stiahnut pojdeme domov alebo nie.

ivka185
3. máj 2020

@borina19 no lekar nam hovoril ze kvoli tomu ostavame aby si bol isty, ze je vsetko v poriadku a nie ja som ju nedrzala na tom zdravom boku ani mi to nikto nekazal a preto ti neporadim ci sa to stiahne za 2 hod.nam sa to stahovalo cely den ,najprv tieklo dost a potom stale po menej, alr u vas to nemusi byt tak a stiahne sa to skor.

borina19
autor
4. máj 2020

@ivka185 tak mozno uz teraz maju ine metody, ta co bola somnou ma izbe tak dnes jej malickej vyberali hadicky, hodinu ju drzala na tom zdravom boku a potom ju polozila a cakalo sa ci to bude suche. Uz aj isli domov. Pevne verim ze aj nam sa to zajtra podari.

ivka185
4. máj 2020

@borina19 no to urcite doba je uz pokrocila ,my sme boli skoro pred 25 rokmi dcera mala 9 mesiacov a za chvilu 18. maja ma 25 rokov. musite vydrzat a zajtra bude vsetko ok a pojdete domov, verim tomu a velmi vam drzim prsty aby to tak bolo.😍

borina19
autor
13. máj 2020

@ivka185 už sme doma, pustili nas ešte v ten deň tak som rada. Vy ste mávali ešte aj po tej plastike zápaly? Neviem ci mam očakávať ešte niečo alebo to bude v pohode. Mala ma ešte aj na lavej strane rozšírenie ale nemá 4 stupeň ako mala na pravej, teraz neviem ci sa to vie upraviť alebo nás čaká to isté.

ivka185
13. máj 2020

@borina19 Som rada ze ste doma a v poriadku, nie nemali sme chvalabohu nijake zapaly vsetko bolo ok, no ci na druhej jej to sa upravi samo neviem ti povedat ale sa mi zda ze 4. stupen to je vela, podla mna bude treba operovat ,este tak jak je 1alebo 2 tak este sa moze upravit ale 3,4 to vecsinou riesia operaciou, co vam na to povedali v nemocnici.Prajem vam aby ste sa mali uz len dobre a uzivali si drobceka.🥰

borina19
autor
15. máj 2020

@ivka185 no ja som sa na tu druhu niako nepýtala ale nehovorili na ňu nič, tak dúfam ze to bude dobre. Len dnes som si akurát volala o kontrolu ktorú sme mali mat na druhý týždeň ale povedali mi ze nemusím chodiť len sa pýtali ci som davala malej skontrolovať moč a ze ako sa ma. Mame prísť za 2 mesiace ak bude vsetko ôk. Len jej nechavaju tie antibiotika tie 2 mesiace este, berieme biseptol ale uz jej to dali len na jednu tabletu večer. Zdá sa mi to ale dlho, taka mala ze ma jest. Vy ste ich brali tiež dlhšie?

ivka185
15. máj 2020

@borina19 My sme nebrali vobec nic. Neviem kvoli comu ich mate.

lindusss2016
15. máj 2020

@borina19 moj maly bral atb 4 mesiace po operacii. Je to preventivne proti bakteriam