Operácia nosnej mandle

17. feb 2023

Ahojte, len pre tie, ktore vahate a deti chrapu a/alebo maju nocne apnoe. Za nas skusenost - som rada, ze sme mandle dali vybrat - ta zmena je velka. Pozitivne - od operacie, cez pooperacne hojenie az po teraz. Btw. odporucam planovat na obdobie, ked maju decka prazdniny. Lebo udrzat dieta zdrave (ak uz chodi do skolky) cca- 1-2 tyzdne pred operaciou a potom 10 dni po nej je celkom fuska.

biibiana
17. feb 2023

My sme 4 dni po vybrati nosnej mandle, a tiez som zatial spokojna, dcerka lepsie pocuje a aj hlas ma konecne normalny nie nosovy.. 👍

autor
17. feb 2023

@biibiana a kde ste boli? Operácia prebehla ok?

biibiana
17. feb 2023

Boli sme v PO normalne v budove ORL pri nemocnici. Vsetko bolo bez problemov, isla som s dcerou na salu a ked ju uspali isla som cakat na chodbu, ked ju isli budit tak prisli po mna. Poobede sme isli domov. Personal nemocnice bol super, vsetci boli priatelsky 👍

sandra19860
17. feb 2023

10.ročnú dcéru operácia čaká v marci...majú vyberať nosnú mandlu a stenčenie krčných mandlí...

autor
17. feb 2023

@biibiana super a vdaka za info,

autor
17. feb 2023

@sandra19860 drzim palce a bezproblemovu operaciu!

sandra19860
18. feb 2023

Ďakujem .

sandra19860
19. feb 2023

@biibiana : Dýcha už nosom ?

biibiana
19. feb 2023

@sandra19860 ona aj predtym dychala nosom, ani nechrapala nejako extremne. Toto je podla mna velmi individualne. Neda sa posudit ci vybrat alebo nevybrat nosnu mandlu len podla toho ako dieta dycha. Dcera mala napr.zhorsenie sluchu a neustale zahlienenie a nocny kasel aj niekolko mesiacov. Hned na druhy den po operacii povedala, ze pocuje lepsie. Zrazu sme TV mohli mat na slabsie volume 😀 Ale aj dr.po operaci povedal, ze pocula horsie kvoli zlym tlakom v uskach a teda kvoli tej
vacsej mandli..pozerali to ked spala na sale. Malo by sa to casom napravit. Aj na hlase jej pocut, ze rozprava krajsie, nema taky nosovy hlas..