Operácia obličiek

lucy2111
6. feb 2013

ahojte mamicky, chcem sa opytat ci ste sa uz niektora stretli s operaciou obliciek, aka je dlzka liecby v nemocnici, ako to vlastne operuju, teda ostavaju jazvycky ci vobec?my mame problem v refluxom oboch obliciek a zdvojenymi uretermi (vsetky styri prepustaju moc) a na tomto zaklade mame mensiu jednu oblicku o vela a druhu o troska, jedna nam pracuje len na 19 %, mate niektora informacie o takomto probleme a jeho rieseni?

hruska82
6. feb 2013

@lucy2111 Ja ti mozem zistit....moja sestra je zdravotna sestricka na urologickom oddeleni ;)

mykeila
6. feb 2013

ahoj Po operacii samozrejme jazva ostave ale neboj sa nebude to hrozna jazva a bude na boku. Pobudnete tak 7-10 dni v nemocnici a ak maš male dietatko je to super lebo deti musia po operacii 7 dni len ležat. Neboj sa reflux sa zoperuje a bude dobre, mysli pozitivne. 😉 ja viem o čom pišem

tortelinka
6. feb 2013

@lucy2111 my to mame za sebou, uz je snad dobre, napis co by ta zaujimalo

lucy2111
autor
7. feb 2013

obvodna mi hovorila, ze ziadne jazvy, ze to sa robi cez cikulku, znama mi zase povedala, ze to take malilinke jazvicky ostanu...a co sa tyka toho lezania, tak s tym to bude horsie, mame totiz pomaly osem mesiacov a mame problem posediet, kde to este polezat...mam z toho vsetkeho velky strach

althejka
7. feb 2013

zavisi od druhu operacie.inak sa operuje mocovod,inak oblicka,. velakrat sa priamo pri operacii rozhoduje ake vyvody dieta bude mat,ci dren,ci permanentny kateter, pripadne ureteralnu cievku,atd...
byt vami komunikujem priamo s urologom,pretoze ani dve deti s rovnakou diagnozou nemusia mat zhodnu techniku operacneho zakroku,ci pooperacnej starstlivosti a uz vobec nie dlzku hospitalizacie 🙂