Ren duplex - zdvojená oblička

zaba168
22. apr 2016

Ahojte, stretla sa prosím Vas niektorá z Vás u bábätka s diagnózou ren duplex (zdvojena oblicka)? Ako sa to riešilo?

zita19
22. apr 2016

@zaba168 moj brat ma. Na jednej strane dve, na druhej jednu. Zije s tym uz 50 rokov absolutne bez problemov. Diagnostikovali mu ich ked mal asi 3 roky nahodou (vtedy USG nebolo ani v planoch)

santafe
22. apr 2016

@zaba168 ja mam. zdedila som ju po otcovi. nikdy mi to ziadne problemy nespossobovaloa zistili mi to vlastne az niekedy okolo 25. roku pri uzv zlcnika tusim. moj otec o tom netusil cca 50 rokov, tiez az ked zacal chodit po lekaroch po roznych vysetreniach.

ale, ty sa pytas na babatko - moj syn to teda zdedil po mne a bohuzial hned ako novorodenec mal silny zapal obliciek, mal sepsu. potom to mal druhykrat v 5,5 mesiaci. potom bral dlho profylakticky Biseptol a odvtedy sa mu to nastastie nevratilo. teraz ma 11 rokov. robili mu aj DMSA ked mal cca rok, aby videli, ako ten silny zapal poskodil oblicky.

kikus48
26. apr 2016

@zaba168
@zaba168 je to anomalia tvaru oblicky ktora zvycajne nic nesposobuje. Dietatko bude sledovane u detskeho urologa a nefrologa. Netreba mat obavy.

zaba168
autor
26. apr 2016

@kikus48 bola som u MUDr. Holana a ten to vylucil..taky balvanisko mi padol zo srdca...

santafe
26. apr 2016

@zaba168 no ja som tiez velmi zvedava na morfo utz, ci aj toto moje druhe dietatko, ktore cakam, to po mne zdedi ako prvy syn 😒

zaba168
autor
26. apr 2016

@santafe no strach som mala velky aj ja..prve co sa ma pytsl ze ci je niekto v rodine co to ma ale ci som prvych 60 dni tehotenstva neprekonala nejaku virozu, teplotu alebo chorobu..ze to je najdolezitejsie obdobie

krpecek24
3. máj 2016

Aj nas maly ma zdvojenu oblicku sme sledovany na nefrologii Dr povedala ak nebude casto chry nemusi sa nic riesit no od decembra sme uz 4x chory najprv teplota a cca za 3-4 dni soplik a nadcha tuto noc dostal opat teploty dnes budem volat na nefrologiu....a tiez nam to zistili nahodne pri utz ked maly spadol zo sedacky robili kontrolu vsetkych organov

lypka
3. máj 2016

Naša má tiež, paradoxne, napriek dvom pobytom v nemocnici kvôli močovým cestám a 3 sonám si to všimla až nefrologička v 2,5 roku a doktori pomohli len pramálo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre