Plač ako prejav frustrácie zo seba

27. mar 2024

Ahojte chcel by som radu. Syn 5,5r., ked sa mu dlhšie nedarí v nejakých prácach napr nieco písať - vlnky, čiarky tak začne byt na seba nahnevaný, frustrovaný a veľakrát sa rozplače ťažko ho utíšiť (chce byt sám vtedy) ked sa ukľudní tak vie prist a opat pokračovať. Ale uz ke to veľakrát so slovami ze on to nejde robiť on to nevie nechce vediet a podobne. Viem ze je sikovny ale častokrát sa zábava okolo toho a tak nedáva pozor. Ako ho však naučiť ze nikto nie je dokonalý, ze iba snahou a trénovaním vie nieco dosiahnuť? Aby to nedoslovo do toho štádia plaču z frustrácie zo seba samého. Nekricim a netlačím na neho snažím sa mu pomáhať ale zároveň sa snažím aby pracoval sám aby som bola len opora. Snažím sa vysvetľovať ze sa netreba vzdávať. V skolke je sikovny chvália ho na kurze kde chodí chvália ho. Takze niekedy robím chybu ja a chcem to zmeniť

dadis
27. mar 2024

Preco mu davas taketo ulohy? Ucenie na byt v tomto veku formou hry. Moje deti si robili pracovne zosity, ale len preto, ze ich to bavilo

autor
27. mar 2024

@dadis ked sa ho spýtam ci ideme skúsiť nieco porobiť tak chce čiže nie je to nútenie podľa mna mýlim sa?

dskjhfdlkdjhl
27. mar 2024

Ja by som povedala, ze pisat vlnky, ciarky a podobne blbosti nebavi nikoho, takze skolkarovi by som vymyslela lepsie cinnosti. Bude stacit, ked to bude robit od septembra. je vela inych moznosti, ako cvicit jemnu motoriku.

dadis
27. mar 2024

Neviem to posudit, moji si tie zosity brali sami, napriklad na cestu autom, syn si to vyplnal, pocas poobedneho spanku dcery. Rovnako ako omalovanky, nalepkove knizky, Fifika ci ine zabavky, Nikdy ich to nefrustrovalo. Pisat sa naucili az v skole. Pisane tlacenych pismen a citanie sami, ale iniciativne som ich neucila. Chcela som sa vyvarovat tomu, aby sa v skole nudili.

jennky13
27. mar 2024

mozno potrebujes ty zvolnit a nechciet , aby vyplnal pracovne zosity. Pozeraj, co chce on. Moj syn by urcite v 5,5 rokoch nesiel dobrovolne kreslit ciarky alebo vlnovky. Ale vymyslal si v zosite rozne hry a kreslil postavicky.......robil to co ho bavi a ja som ho ocenovala v tom co robil. Pozoruj k comu inklinuje, co ho bavi , v tom bude urcite dobry.

autor
27. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl ano dá sa ved sa i snažím len ked nieco mu nejde aj z iných činnosti tak nevie toto spracovať nejak lepšie co mu ide ľahko rychlo to je v pohode ale ked aj pri iných činnostiach ze uz je tam nejaký problém nedarí sa mu na 2,3 x tak uz je nervózny a toto neviem ako ho motivovať naučiť ze je to normálne ked sa mu nedarí

dadis
27. mar 2024

Nenut ho to robit..ani mi nie je jasne, ako vie, ze sa mu nedari.. kup mu jednoduchsie pracovne zosity - omalovanky, nalepky, casopis - kde nie je tak vela tazkych a nezazivnych uloh..nemozes chciet v 5,5r aby boli tie tvary dokonale..a skontroluj, ci spravne drzi ceruzku..

dskjhfdlkdjhl
27. mar 2024

Takymto sposobom mu skolu znechutis skor, ako tam prvy-krat vkroci. Je to skolkar, tak nech sa venuje veku primeranym cinnostiam a ak si sam nieco "skolske" vyberie, tak ho v tom podpor. Samozrejme, treba ho naucit zvladat neuspech a na to su dobre hry typu clovece, dostihy atd.

nika11103
27. mar 2024

@dskjhfdlkdjhl úplne sa stotožňujem s tvojmi názormi . Ja si v podstate z tej prvej triedy na zS nepamätám nič okrem vlnoviek a elíps a že bolo hodné placu z mojej a nervov z otcovej strany keď sme doma kreslili 🤣 brrrrr