Pol roka trvajúce kútiky u 7 ročnej dcéry

veselazuzanka
6. apr 2019

Ahojte zienky. idem si po radu, lebo uz som zúfalá. Dcera ma uz cca pol roka kutiky. Mne to ani nepride ako klasicje kutiky, skor take cervene flaky na kutikoch ako jednicentovka. Boli sme s tym u dr. Brali sme na to masticky fungicidin, framykoin, kedze najskor vysiel zo steriv stafylokok a potom kandida, predpisali nam aj klotrimazol, lidky flukonazol, potom kortikoidnu mast belogent, po tej to trosku ustupilo, ale nie celkom. Ta
Mast sa nemoze davat dlhofobo, tak nam zas predpisali fucidin mast. No uz vidim, ze sa to zhorsuje, akobahle sme vysadili ten belogent. Uz chodim a prosim dr.ci betreba ist na nejaku imunialergologiu, alebo cibto nie je prejav inej choroby. No vobec ma nepocuvajy, furt yo uzavru ako kutiky a predpisu nieco ine. Krvny obraz mala ok, vyslo jrj trochu nenej d vitaminu, yo uz uzivame vigantol a malo zeleza. Dr.nam predpisala na mesiac maltofer. Ze sice to zelezo bolo znizene, ale krv jej brala ked bola chora, vraj to sjace aj podla stravy a choroby. Ale kedze ine veci duvisiace so zelezom mala ok, tak vraj len nejake multivitaminy ma uzivat. Ja uz som fakt zufsla, bola som u styrich koznych dr., Ale kazdy to uzavre ako kutiky a viac neriesi. Nestretli ste sa s tym niektora?









mast sa nemoze v

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

Sorry za preklepy. Pisem z mobilu...

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

A uziva tera uz dlhsiu dobu bkomplex a kupila som melasu, ktora obsahuje zelezo.

hivanik
6. apr 2019

@veselazuzanka ...treba ist na alergologiu aj ked na vlastnu ziadost....moze to byt niejaka potravinova alergia....syn mal vkuse afty a bola mu zisrena alergia na Bkm....co mozes urobit je nasadit jej vitaminy skupiny B....na potieranie sa nam osvedcili svedske kvapky

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

A nema to take kutiky, ze he to prasknute alebo co.je to tajy sychsi cerveny flak.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@hivanik boli sme minule na gastre, lebo ju bolievalo bruski, vzali jej krv na alergiu bkm a celiakiu. Ale po vyskedky mame orist az 27-teho maja!!! A ba alergo potrebujem vymenny listok, nie? Ja uz som yo spominala dr., Ale listok mi nechcela dat, ze na akergo nie, ze jrj to mam potierat...ale kolko? Uz lol roka t sa kmer to ruesim.uz som x toho na nervy fakt

eliska13
6. apr 2019

a berie b vitaminy?syn to mava to mu pomaha
boli ste znova na steroch?treba aj dodrziavat hygienu nechytat si usta, dobre si zuby umyt....
@veselazuzanka vyzrra,ze Vam dali dobre masti my sme mali tiez na candidu
ved sa pytaj k imuno doktorke mozno ma slabsiu imunitu a vzdy to vyskoci, ak stery su teraz dobre

eliska13
6. apr 2019

@veselazuzanka kortikoid vylieci vsetko a vysadis je to spat ....tou cestou nechod

hivanik
6. apr 2019

@veselazuzanka ....mne to pride, ze to bude nieco ohladom travania ....skus jej nasadit probiotika....zboznujem jesitnych ludi ako vasa lekarka....treba liecit prvotnu pricinu nie dosledky....masticky nic nevyliecia ked problem je napr.s travenim....

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@eliska13 ja uz som sa tak jemne pytala dr.ci by sme nemali ist na imuno. Ze nie, ze to mame potierat najprv jej vysiel stafylokok. Z kontrolných sterov candida. Dali jej na to zas mast a potom lieky flukonazol. Potom stery nebrali. Vraj to uz musi byt preliecene tymi liekmi. Zakazdym je tam iny dr.a ziadny to neriesi len predpisuju dookola masti. Doteraz ak mala nirkedy kutiky, co gadam 1-2x v zivote, tak xmizli bez nejakrj liecby. Hovorim dr.ci to nie je prejav nievoho iného a prejavujr sa to na kizi. Uz som yo pivedsla 4tom dr.a kazdy len pokrútil hlavou.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

Becko berie a hygiena furt po jedle jej umyjem usta, no v skole jasne ze na to zabudne. Ale to aj ked bola v skolje a nikdy to nemala.

zabina27
6. apr 2019

Ja som také niečo nedávno mala, červené suché fľaky okolo kútikov, kožná mi poradila balzam takýto, neviem, či vidno na foto, je to la roche posay cicaplast, nemáš tým čo pokaziť, je to balzam, nie liek. Mne to vtedy pomohlo a celkom rýchlo, len je to trochu drahšie

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

Myslim si, ze keby to boli obycajne kutiky, ze to po tolkych mastickach prejde.no podla mna povod je niekde inde. Asi budem musieť byt drza a povedat dr.ze na vlastnu žiadosť chcem ist na imuno.aj ked uz som to x krat vravela. Moze mavtsm podlat sj kozny? Lebo kazdy ma problem mi dať jeden blby listok...

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@zabina27 a nic ine ti nedavala ani nezistovala?

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@zabina27 a nic ine ti nadala ani nezistovala? Dceru to ináč sni nesvrbi sni nepáli

hivanik
6. apr 2019

@veselazuzanka ......tak sa objednaj na alergo, lekarke povedz, ze mas termin a aby ti dala vymenny listok....mne tak dala a vobec nerobila problem

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@hivanik skusim tak.

eliska13
6. apr 2019

@veselazuzanka stoj si za svojim a povedz, že tam chces ísť, že sa lieči x mesiacov a výsledok žiadny, alebo nech spravia kontrolný ster...a také reči, že to by jej malo urcite prejst po tých mastickach poznám riešili sme podobne bola som za hysterku, že chcem ísť na imuno...

eliska13
6. apr 2019

@veselazuzanka pozerám, že si z Ba najlepšia imunialergo je Kuková na Kramaroch len ťažko sa dovolať, ale kapacita v obore

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@eliska13 nie som z ba to som si dsla lenbtak anonymne😉

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@eliska13 ale ano clovek si pripadá ako blbec ze riesi kutiky ako by to nolo beviem co. Naposlefy mi povedsla kozna, ze mam na chvilu vysadit tu kortikoidnu a ak sa to vrati tsk znovu.ved sle hadzm nemozme roky riedit kutikyja uz som tolko penazi dala.sj ba volny predaj hocijaje masticky a nic nrpomih

darkdarka
6. apr 2019

Keby ma nechcela poslať na imunológiu tak vymením lekára za takého čo bude riešiť problém a nie jeho prejavy. Nechápem s čím má problém vás tam poslat

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@darkdarka ja som to vravela aj u detskrj aj na koznom a kazdy pokrutil hlavou ze to isto nie.

hivanik
6. apr 2019

@veselazuzanka ....najlepsie je pre nich predpisat dietatu kortikoidy nie? Nasa kozna aj detska velmi opatrne predpisuju tieto sajrajty....a ked nevedia zistit pricinu tak vylucovacou metodou a tou je v prvom rade alergo, histaminova intolerancia......

jankakvetka
6. apr 2019

@veselazuzanka ahoj napadlo ma nemá dcéra vytrcajuce zúbky tkzv. Predkus? Ja som tým trpela kým. Mi nedali strojček.

benit
6. apr 2019

@veselazuzanka ja som mala okrem ineho aj problem s kutikmi a bola to celiakia.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@jankakvetka nie nema.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@benit akurat minule jej na gastre brali krv na celiakiu. Ale mame prist az 17tehi maja tam.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@benit a to moze dostat celiakiu v priebehu zivota? Ci len sa to moze neskor prejavit

benit
6. apr 2019

@veselazuzanka ja som ju dostala v 35. Mavala som od mala problemy, ale po operacii som len chudla a vsetko mozne ine k tomu. Nekonciace kutiky a nedostatok zeleza, vitaminov, nevstrebavalo sa z creva.

veselazuzanka
autor
6. apr 2019

@benit ju tiez bolieva brusko. Nechuti jej jest. Tiez mala malo zeleza ale ani na kontrolu vraj nemusime chodit lebo ine s tym suvisiace vysledky boli v