Poradíte ohľadom liečenia zlatého stafylokoka na očku?

lienocka1110
19. máj 2015

maminky zistili nam zlateho stafylokoka na ocku mojej 5mesacnej dcerky.od narodenia nam hnisali ocka chodili sme na preplachy lave ocko sa vyliecilo a to prave stale hnisa brali nam ster a zistili nam toto....ideme na ocne do BB viete mi poradit ako sa to lieci?dakujem

seahorse27
19. máj 2015

Dcérka mala, ked sme prišli z pôrodnice, ale jej celkom rýchlo zabrali kvapky Uniflox. Testovali Vám aj citlivosť na ATB?

escadatt
19. máj 2015

Môjmu synovi (teraz 4r.) zistili zlatého stafylokoka na perách (12/2014), od 05/2014 ma pediatrička presviedčala, že sú to afty - že je to normálne u detí v predškolskom veku - že oni stále niečo oblizujú, stále si pchajú prsty do úst... Bludy!!! 😠 😠 Napriek tomu, že SA (stafylokok aureus) je zistený (ale iba lokálne - teda nie v krvi) - nedostali sme žiadne ATB - iba lokálne Framykoin a Bactroban. V 02/2015 - napriek ideálnym výsledkom krvných testov aj na imunológii (žiadna porucha imunity) nám dali liečbu IMUNORom na 3mesiace... - zabrala po 2týždňoch! ALE! pred poslednou dávkou sa pery začali opäť praskať a hnisať...Trápime sa ďalej. Poisťovňa vraj neschváli ďalšiu liečbu napr. IMUNORom - lebo výsledky krvi nepotvrdili poruchu imunity 😒 Iba v prípade, že sa stav veľmi zhorší 😎

julli
19. máj 2015

SA v oku sme mali aj my pri jednom synovi,zistil to až po 4rokoch na krčnom a vyliečilo sa to biseptolom /je na predpis/.Tak po 2 rokoch sa to opakovalo.Nedávno mal syn opäť niekde v tele,zase biseptol,ale bol nasadený neskoro a my sme používali oregánový olej,je práve aj na liečbu SA.Nedám naňho dopustiť.Stojí síce okolo 23€,ale u nás je základ. Druhý syn mal po očkovaní po narodení z nemocnice na rúčke stafylokoka,mali sme nejaké atb mastičky a na kožnom nám povedala,že čo v tej nemocnici robia,že to dostane takmer každé dieťa.Dnes má takmer 4 roky a zvykol si na oregánový olej.Verím,že aj vďaka tomu máme momentálne slabý priebeh kiahní.