Prejavy úzkosti u dcéry

kukuleinka18
10. mar 2024

Ahojte, moja dcera má mierne točenie hlavy, studený pot, tak ako keby strach že sa zvracia ale zatiaľ sa nezvracala. Nema teplotu ani nič. Môže byt že sú to prejavy stresu a úzkosti ? Čo Vám pomohlo pri takýchto stavoch ? Nejaký vitamínový doplnok z lekárne alebo čo ? U doktora mala zvýšené neutrofily, dala jej antibiotiká, viac nič. Má strach a z toho vôbec nema chut do jedla. Prosim pomôžte mi, už som zufala ako jej pomôcť. Každé rano vstane s tym že nič mi nechce jest lebo nema chit do jedla, do toho nízky tlak.

egonsk
10. mar 2024

@kukuleinka18 keby bola okolo teenagerskeho veku, povedal by som, ze moze byt zalubena a bojuje s myslienkou ako ti to povedat ;) Ak je menisa, mozno ma menej zeleza, alebo magnezia... ty vies co papa. A inak cerstvyvzduch tiez pomaha, jarnu unavu zmiernuje... tak hot sa na vylet, aj ked fuka, nevadi...

jumama
10. mar 2024

A pricina strachu? Treba asi riesit pricinu strachu.

kukuleinka18
autor
10. mar 2024

@jumama nevie čo jej je a už si namysla veci

jumama
10. mar 2024

Ako prva pomoc mozno praca s dychom. Pri uzkostiach mozu mat bud plytky alebo rychly dych, viac im zacne byt srdce, co im zhorsuje fyzicke pocity. Preto zvyknu detom dat tieto tvary - a maju "podla nich dychat". Ide si prstom - nadych, vydych , zadzanie dychu ....do 4 pocitat pri kazdom... Ale skuste nejako viac s lekarkou riesit tie uzkosti.

stanulienkat
10. mar 2024

Psycholog, psychiater. Nepises vek, spustac....Atb kvoli neutrofilom???? Cudne.

koniarova
10. mar 2024

Vek?

kacena4
10. mar 2024

my ti nepomozeme, to jedine psycholog ci psychiater. ak su dlhodobo uzkosti ci stres a strach treba to riesit s odbornikom nie na MK

kukuleinka18
autor
10. mar 2024

@stanulienkat z čoho môžu byt zvýšené neutrofily ?

kukuleinka18
autor
10. mar 2024
sinusoida
10. mar 2024

@kukuleinka18 porozprávaj sa s ňou, čo jej robí radosť, čo ju trápi, či jej vyhovuje škola, rodinné pristredie...nech to napíše, ak sa jej ťažko rozpráva o tom...a riešiť to s odborníkom, ak sa inak nedá.

belaaaaaaaaa
10. mar 2024

@kukuleinka18 Zažila som to s dcérou v 9.ročníku. Neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi. Podľa toho čo opisuješ to môže byť depresia. Žiadne vitamíny, ale okamžite návšteva u psychológa alebo psychiatra. Nepodceňujte to. Naša brala antidepresíva asi 3/4 roka. Veľmi jej pomohli, teraz je polroka bez liekov, bez psychiatra a bez psychologičky. Sme takí šťastní. Pozor na to, môžu sa pridružovať čierne myšlienky a to je už zlé.Dufam, že už nikdy. Držím palce.

koniarova
10. mar 2024

@kukuleinka18 do bodky súhlasím s tým, čo napísala
@belaaaaaaaaa . A 16 je v tomto najhorší vek.

prasiatko30
10. mar 2024

Problemy v skole? S kamaratmi? Ktore jej spustaju uzkost a aj moznu depresiu? Psycholog na zaciatok - ak sa to bude dat riesit len u psychologa a ak nie tak potom uz asi len psychiater a liecba aj s liekmi

kukuleinka18
autor
10. mar 2024

@belaaaaaaaaa aké mala prejavy ?