Prepustenie z nemocnice s následnou kontrolou u pediatra.

iveta143
25. dec 2019

Zdravim mamicky, mam otazku...bola som s 19 mes syncekom v nemocnici na laryngitidu,prepustili na vcera na Stedry den...do 3 dni sa mame hlasit u svojho pediatra, ALE nasa pediatricka ma teraz v piatok dovolenku, zastupuje ju ina dr. no s nou nemam prave najlepsie skusenosti, co sa tyka osetrenia mojich deti uz v minulosti...musim ist aj napriek tomu k zastupujucej? alebo mozem pockat do pondelka,kym pride nasa dr? poradte, dakujem

pribinak
25. dec 2019

Ak bude syn OK, tak mizes počkať do pondelka.

iveta143
autor
25. dec 2019

@pribinak to som si myslela aj ja, no hadam to uz horsie nebude,ako to bolo...este berie lieky na doliecenie,tak dufajme ze uz to bude len lepsie 🙂

mogaa
25. dec 2019

@iveta143 kontrola je o tom či dieťa ešte potrebuje ATB lebo z nemocnice ti dali ATB len na 3dni.....takže lekár následne zhodnotí stav dieťaťa, prípadne zoberie krvný obraz a podľa výsledkov zhodnotí či treba ešte brať ATB alebo už nie....Pozri si v prepúšťacej správe ATB ktoré dieťa bralo a na nete si pozri príbalový leták koľko dňové sú....vždy pri odchode z nemocky sa dávajú lieky len na max.3dni ale ak má 10dňové ATB a berie ich len 6-7dní, tak tvoj pediater ti ostatné predpíše....taká je bežná prax....ak nedoberie celé balenie, tak jej síce môže byť lepšie ale choroba sa jej môže vrátiť.....a ak prerušíš užvanie že napr.cez víkend už nebudeš mať a v pondelok pôjdeš na kontrolu, dieťa vyzerá ok, krvnýobraz ok, ale keďže dieťa nevybralo celé balenie môže sa to o pár dní vrátiť(CRP v norme ale baktérie sú ešte v tele a oslabená imunita)

iveta143
autor
25. dec 2019

@mogaa nebral ATB v nemocnici, ani doma ich neberie...

maciatkolulu
25. dec 2019

@mogaa kontrola nie je o potrebe atb len... ATB sa neberú vždy, laryngitida pokiaľ nemá pridružených zápal nie je bakteriálne ochorenie

iveta143
autor
25. dec 2019

lebo rozmyslam, ze lekarsku prepustaciu spravu mi tak ci tak treba odniest k nasej pediatricke, tak myslim ze urcite bude chciet synceka vidiet aj ona...tak ci je rozumne ho tahat do cakarni 2x , aj tu aj tu medzi chore deti, to len taka moja uvaha

dadka555
25. dec 2019
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

Moju dcérku tak prepustili z nemocnice, naša dr. už nerobila zo zdravotných dôvodov, tá čo ju zastupovala mala dovolenku a k ďalšiemu dr. by sme sa museli trepať cez dve dediny, do toho sa mi pokazilo auto, tak som kaslala na to a šla až za týždeň.