Pretrvávajúci kašeľ u 3,5 ročného chlapca

magnetika
27. júl 2013

Viete mi poradit prosim. Moj 3,5 rocny syn mal pred 2.tyzdnami teploty, ktore trvali 4.dni. Sopliky nemal, ale pridruzil sa kasel, ktory trva doteraz. Dostali sme ATB, ktore bral minuly tyzden spolu s Mucoplant sirupom a na kontrole dostal Sinupret, ktory sme vcera po 7. dnoch dobrali. Ale s kaslom sa mi vobec nezda, ze by sa mu polepsilo. Najhorsie je to, ked si lahneme do postele, vecer a potom po prebudeni rano. Cista katastrofa, dusivy kaslisko. Nemalo by to byt po dvoch sirupoch o.k. ???? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Mam pocit, ze to budu hlieny, ktore mu zatekaju, lebo soplik nema,ale pocujem, ze vzadu v nose mu "frfoce" v lahu. Ale ako sa toho zbavit, ved je po ATB ?!?!?!?! To mam zasa ist k doktorke a dostane zas antibiotika a stale dokola ?! Ved to dieta nebude mat ziadnu imunitu. Co mam s tymi hlienmi robit, poradnte..... 😖 😖 😖 😖

sissy27
27. júl 2013

@magnetika vylúčiť mlieko a mliečne výrobky, tie zahlieňujú... a u nás pomáha trifed alebo mucosolvan, tých mukolytík je veľmi veľa a ťažko povedať, ktoré by zabrali práve vám... ale na atb to nevyzerá...

janinah
27. júl 2013

výtery brali? tiež hlasujem za Mucosolvan alebo Trifed...a môj syn tak prestrašne kašľal,keď mu začala alergia,ale u vás to vyzerá ešte nedoliečenie choroby

pumpkin77
27. júl 2013

Skusila by som zazvorovy caj s medom a citronom, da sa robit so suseneho, ten je miernejsi, samozrejme z cerstveho je "vyraznejsi". Receptov je aj tu na MK vela. Rychle uzdravenie prajem. ;)

gaby21
27. júl 2013

@magnetika A robila mu dr vytery? Mozno neboli nasadene spravne antibiotia, starši mal tiez dlhodoby kasel, na ktory som mu nasadila sirupy z lekarne, ziadny vysledok, nakoniec som ho vzala ku dr, urobila vytery a nalez bol, pneumokok v hrdle aj v nose, preliečila ho prislušnymi antibiotikami a odvtedy mame od soplov aj kasla pokoj 😝

miska143
27. júl 2013

No moja mala mala taky kasel,cele noci sme boli hore,uz si myslela doktorka,ze ma cierny kasel,robila jej vyter,brala krv,boli sme na krcnom,vsetko ok,kasel jej trval mesiace!!!teraz jej po niekolkych mesiacoch presiel sam od seba.nehovorim o tom,kolko sirupov a domacich receptov vyskusali a nic.takze snad sa vyliecite skor ako my!

latvia
27. júl 2013

@magnetika skus najprv poriadne cistit nos, aj zadny, tak aby mu tam nic nebublalo. daj ho lahnut, kup si sterimar sprej s meďou, ten ma antiinfekcne ucinky. v lahu mu nstriekaj sterimar do nosa, stacie mu to vsetko do krku, poriadne preplachne dutiny a dezinfikuje. potom poriadne povyfukovat nostek. takto by si mala eliminovat hlieny vzadu v nose, ktore mozu robit sarapatu.
sinupret na 7 dni je malo, ja by som ho uzivala aspon mesiac, kup mu kvapky sinupretove.su na prirodnej baze, moze ich uzivat dlhodobo. a samozrejme kazdy den antihistaminika, aerius alebo zodac alebo nieco z toho co mate od detskej doktorky, pripadne fenistil kvapky.
takisto vetrat v izbe, otvorene okno, chladny vlhky vzduch

magnetika
autor
27. júl 2013

@sissy27 @gaby21 @latvia @miska143 Vyter mu teraz nerobila, zobrala mu moc a robila mu len CRP to mal 87 ! /to este pri tych teplotach/ a po tyzdni komtrolne a to uz bolo 8. Lenze on mršina nechce ani za svet vysmrkat nos. Ked ma nastve, dovleciem vysavac a povysavam ho, ale nic mu z nosa nejde !!!! 😨 No som zvedava, snad to je len nedoliecene. sKusim este jeden sirup a ked sa to do tyzdna nepolepsi, budem musiet znovu ist, aby sme nieco nezanedbali, Dakujem dievcata za nazor.....

magnetika
autor
27. júl 2013

Ten prasok proti kaslu mame Solmucol nie Sinuúret, som sa pomylila 😵 😵

latvia
27. júl 2013

@magnetika tak ten sterimar si kup, jeden vstrek mu prebije cely nos a moze to kludne vtiahnut do seba, hlavne nech sa mu celym nosom prezenie ta slana voda.
solmucol je dobry, ale na vlhky kasel. kludne mozes sinupret kvapky, dlhodobo

janinah
27. júl 2013

@magnetika vysavača by som s abál aaj ja 😉 skús hravou formou,urob guličku z mäkkej vatz a nech jz fúkaním guľa po stole,jednu dierku upchať palčekom a druhou fukať do gulky a potom vymeniť dierky..a pozri si anatomiu nosa,mnohe mamičky odsavačku dávajú smerom hore k čelu,treba ju davať kolmo akoby dozadu na temeno hlavy

briketa
27. júl 2013

@magnetika Kasel ako taky nie je nic strasne, lebo on je len nasledkom niecoho.
Ked podavas sirup, potlacas kasel ale neliecis jeho podstatnu pricinu. To znamena, ze ak ste dobrali "ix" sirupov, nic to neznamena, ak ste nevyliecili pricinu, v tomto pripade hlieny.

Davaj mu pred spankom na celu noc ku hlave nakrajanu cibulu na kolieska, alebo kocky, smrdi to , ale pomaha.
Naparovat, pit cas z materinej dusky.
A hlavne zistit pricinu koli comu kasle.

magnetika
autor
28. júl 2013

@latvia Tak ten Trifed mi nepredali, vraj je len na predpis, ponukla mi Paxeladine. Do nosa som mu dala ten Sterimar s meďou /10,- Eur/ skoro ma tam preskobrtlo. Oni uz nevedia, co by si za tie pripravky vypytali. Je na nom písane, ze sa moze pouzivat maximalne 2.tyzdne, ale potom si urcite planujem kupit aj ten klasicky, na koazdodennu hygienu nosa, lebo ma velmi dobry rozprasovac. Dobre sa aplikuje aj v lahu. Tak snad pomoze, potom dam vediet, ako sme dopadli...... 😉 😉 😉 😉