Probiotiká pre dvojročného chlapca

martusik2305
28. apr 2019

Ahojte no nemôžem to tu nikde nájsť 🤔tak sa pýtam takto aké probiotika ste dávali vašim drobcom od 2r biogaia nám nepasuje tak hľadám niečo iné. Mate skúsenosti s probiotickou vlakninou valosun? Ďakujem

nika3136
28. apr 2019

Len opravím, Valosun má prebiotickú vlákninu, nie probiotickú. Z práce je na ňu veľa pozitívnych ohlasov. S probiotík odporúčam Dophilus.

sta0
28. apr 2019

@martusik2305 môj syn užíval valosun ale bolo to skôr na zmäkčenie stolice, treba pri ňom veľa piť tekutín.

sta0
28. apr 2019

@martusik2305 ja dávam synovi biopron forte - to môžu deti už od 6 mesiacov 🙂

simcatko17
28. apr 2019

@martusik2305 hylak forte 🙂

martusik2305
autor
28. apr 2019

@nika3136
@nika3136
@sta0
@sta0
Ide o to ze ma dosť tvrdú stolicu aj oslabenú imunitu... Chvíľu sme používali aj kapsule Linex ale ta stolica stále nieje normálna

ivanka9
28. apr 2019

@martusik2305 ja môžem odporučiť Infants dophilus plus 🙂

sta0
28. apr 2019

@martusik2305 valosun zmäkčí tú stolicu, len naozaj treba dať pozor, aby dieťaťko dosť vypilo tekutín, inak nebude účinkovať + nám pomohlo ešte ľanové semienko, ale musí byť čerstvo namleté (nesmie sa skladovať), toto buď pridať do obľúbeného jedla, alebo môj syn to zjedol aj len tak na lyžičke a zapil vodou ;)

ivanka9
28. apr 2019

@sta0 áno, na tvrdú stolicu je veľmi dobre ľanové semienko, čerstvo pomleté ako píšete..ja som v druhom tehotenstve posledný trimester bez toho nevedela ani fungovať ..ráno nalačno, zapiť dostatočným množstvom vody a dbať na pitný režim aj cez deň 🙂

lenadka
28. apr 2019

@martusik2305 biogaia je skôr vhodná pre novorodencov a malé bábätká čo ešte nepapajú prikrm. Zloženie črevnej mikroflóry je u bábätka iné ako u starších detí. Kým nejedia aj pevnú stravu v ktorej sa dostáva do čreva kyslík prevažujú anaerobne kmene. Toto zloženie sa mení si zavedením prikrmov. Vtedy v hornej tretine tr. traktu pribúdajú aerobne kmene. Takže skús už iné pribiotiká. Je ich na trhu plno. Čím pestrejšie tým lepšie. Spomínaný linex dávam aj ja, striedam s essymbio probiotikami a nutrolin B pribiotikami s vitamínmi B. Dôležité je aby obsahovali aj prebiotiká (zjednodušene potravu pre probiotické baktérie), vtedy prežijú v kapsuliach aj lepšie osídlia črevo. Ak kúpiš bez prebiotík dvaja na stravu s obsahom vlákniny. Essynbio má až 16 kmeňov baktérií, prebiotiká a patent na priľnavosť k črevu. Patria medzi drahšie, ale stojí to za to.

silesias
28. apr 2019

Ja dávam prebiotikum inulin - je to vlaknina z cakanky

martusik2305
autor
28. apr 2019

@lenadka ďakujem áno je ich plno a preto sa neviem vobec rozhodnúť, najlepšie pre mňa by bolo mat vsetko po kope aj probiotika na imunitu aj prebiotika na stolicu nakoľko malý nieje priateľ s liekmi 🙄pol dna ho naháňam z jednou striekačkou a keď ho konečne chytím tak zas zatvorí pusu že mu to tam ani nemôžem dať 😂

fiafia
28. apr 2019

@sta0 ahoj môžeš dať bližšie.info o Tom Valosune? Mala má tiež teraz problém so stolicou dakujem

sta0
28. apr 2019

@fiafia ahoj, tu je link kde je o nej popísané + aj dávkovanie.
https://www.pilulka24.sk/valosun-prebioticka-vl...

nám to odporučila detská lekárka, keď som malému zaviedla prvé príkrmy, tak odvtedy mal problém s veľmi tvrdou stolicou, ktorú až nevládal zo seba vytlačiť, vtedy nám detská odporučila toto, že to zmäkčí stolicu a časom by sa mu to malo upraviť - nám sa neupravilo, tak sme riešili ďalej. Len treba dať pozor aby Ti dcérka za deň vypila pri tej vláknine aj dosť tekutín, lebo inak nemusí účinkovať.

martusik2305
autor
29. apr 2019

Ahojte tak dosť som toho počítala a vybrala infants dophilus plus len ma zaujíma ci stačí len toto probiotikum a nemusím už dávať vlákninu ani prebiotika?

lenadka
29. apr 2019

@martusik2305 ktoré konkrétne? Lebo ak neobsahuje prebiotiká tak logicky mala by si ich pridať.

mkado
29. apr 2019

@martusik2305 dobry den, ja by som Vam z vlastnej skusenosti rada odporucila produkty na baze aloe vera od firmy forever. Velmi sa nam osvedcili a uz vo viacerych pripadoch. Tiez sme si toho preskakali so synovou imunitou pri nastupe do skolky. Forever ma velmi kvalitne probiotika /su velmi dobre aj na imunitu/ a k tomu by som Vam odporucala pit broskynovu aloe vera gel /velmi dobry pri problemoch s kakanim a zaroven aloe je prebiotikum/. Probio si viete rozmiesat v geli a syncek to vie uzit naraz. Gel ma prijemnu sladkastu dzusikovu chut. Ak chcete, rada Vam poskytnem viac info 🙂