Probiotiká pre 3-ročné dieťa

26. dec 2022

Maminky dávate ešte stále probiotiká Vašim 3 ročným drobcom? Ďakujem za odpovede. Dajte tip, ktoré im dávate 🙂 Ďakujem. Doteraz som dávala BioGaia.

pribinak
26. dec 2022

Infant Dophilus prášok bez chuti a vône. Zamiešas do vody a dieťa ani nezbada. Veľmi ľahké na trávenie aj pre citlivejšie deti

deniskap
26. dec 2022

davam Hylak. najlepsie skusenosti. Detom aj sebe. Aj pri atb

nikpa
26. dec 2022

@deniskap Hylak neobsahuje živé baktérie a preto nie je probiotikum. Jeho zložkami sú metabolity probiotických baktérii. Sú to výborne kvapky, ja sama po nich často siahnem, aj deťom ich dávam ale nie pri liečbe ATB.

deniskap
26. dec 2022

@nikpa v lekarni to sama lekarnicka odporucala,ze ako probiotikum

nikpa
26. dec 2022

Väčšina probiotik už sú od 3 rokov. Zvolila by som kľudne aj niektoré z tých pre dospelých, sú silnejšie ako detské. A čím viac kmeňov, tým lepšie.

nikpa
26. dec 2022

@deniskap keď odporúčila tak odporučila 🤷 Nie je jedno na čo aké probiotika používaš. Ja by som k ATB určite zvolila iné.

nevenka
26. dec 2022

@nikpa no veru, pri ATB uz dnes, podla toho, co viem, najlepsie Saccharomyces boulardii - Nekadex, Enterol, ExHelico, lebo to je kvasinka a ATB ju nezabijaju a redukuje zapaly v creve.
Z klasickych uz pre 3 rocne kludne Biopron 9 alebo aj Biopron Premium.

autor
27. dec 2022

Maminky, dávate niektorá probiotiká Hylak Forte? Odporúčajú sa deťom od 2 rokov.

nikha2809
27. dec 2022

Ja striedam Infant Dophilus, Probiofix a Biogaiu

canis_lupus
27. dec 2022

Bio-kult, nemám čo vytknúť ☺️

beky223
27. dec 2022

Hylak je pri ATB v poriadku, jeho výhoda je v tom, že nie je potrebné dodržiavať 2h rozostupy od užívania ATB, môžu sa kľudne spolu.

autor
27. dec 2022

@beky223 Môže sa užívať Hylak aj keď syn neberie ATB ako aj ostatné probiotiká?

beky223
27. dec 2022

Určite, môže sa užívať, nie je to klasické probiotikum, ale tzv. eubiotikum, tak ako tu už niekto spomínal, ale takisto upravuje trávenie. Za akým účelom ho chcete dávať? Lebo zase dlhodobo je to nepraktické, keďže ho treba dávať 3x denne.

autor
28. dec 2022

@beky223 Dlhodobo by som probiotiká chcela dávať, HYLAK 20 kvapiek 1 x denne. Na úpravu trávenia. Doteraz som dávala BioGaia, ale chcela by som čosi silnejšie kde je viac probiotík. Prípadne v tabletkách ktoré sa dajú rozdrviť a zamiešať do jedla. To by bolo asi najlepšie.

beky223
28. dec 2022

Tak to by som zvolila skôr nejaké iné, napríklad od jamiesonu alebo naturevia, majú aj na cmulanie od 3 rokov.

autor
29. dec 2022

@beky223 Oki, ďakujem pekne za tip 😉