Problém s kakaním a rektálna rúrka

jajusa85
9. mar 2021

Ahojte, opat si idem po radu. Mala bude mat mesiac, je na um, hipp combiotik mame, stolocu ma riedku taku prazenickovu, konzistencia tvaroh. Prdka cely den. Problem je ze sa nam zacala posledne dni pucit, nevie to proste vytlacit, akoby pri tlaceni zatiahla zadocek. Pomaha nam jedine rurka. Vykaka sa sama max raz za dva dni, mimo toho tlaci aj 3 hodiny, bojuje, place velmi, no nevytlaci nic. Ked dame rurku vykaka sa a nema to tuhe, cize zapcha by to byt nemala. Mam ale obavy z tej rurky, pouzili sme ju 1 - 2 x denne ked uz velmi place. Poradte prosim ako jej pomoct. Berieme sabsimolex, skusali sme espumisan, coliprev a berie aj biogaiu. Este doplnim ze ju aj malinko kojim. Skor nie ako ano, viac mi to pride ze sa na prsiach len upokojuje a uspava. Mlieka nemam vela, odsajem max 40 ml.

marcellka32
9. mar 2021

Prestať s rurkou ak sa vie vykakať, lebo to bude kolotoč potom, tráviaci system ešte dozrieva prvé mesiace, má mesiac a už toľko ste poskusali, môžeš slabý fenyklovy čaj dať...a deti sa pucia, mrncia a nemusia mať bolesti...čo sa týka stolice netreba to tak prežívať, čisto dojcene nemusí aj týždeň kakať...dieťa na um by malo každé 2-3 dni, prípadne každý deň, každý má iný biorytmus, aj jedna aj druhá možnosť je v poriadku

queen_mary
9. mar 2021

Ja som mojho rurkovala tak 6 krat denne 3 mesiace. A potom zrazu zacal sam. No stress. Ak jej to ulavi a pomaha tak by som neriesila.

tehotna40
9. mar 2021

Ahoj tiež sme si tým prešli , dr mi povedala ze to, ze si dieta zvykne na rurku je somarina. Ja by som dieta trápiť nenechala keď bolo treba pomáhala som aj 2x denne rurkou. Odporúčam zmeniť mliecko na hipp comfort je na nadúvanie,koliky a tráviace ťažkosti, môžte sa tým vyhnúť mesiacom koliky. A s tými kvapkami tiež opatrne , je to maličký organizmus a pri dcérke som sa naučila ze menej je niekedy viac. Ja viem ze im chceme pomôcť ale potom aj keď niečo pomôže tak nevieš ze co keď jej dávaš všetko. Davaj coliprev alebo sabsimplex a probiotika, ak by ju moc naduvalo tak sem tam espumisan. Držím palce nech to mate co najskôr za sebou a veľa zdravia.

tehotna40
9. mar 2021

@jajusa85 ešte som zabudla napísať ze keď sme zmenili mliecko za to hipp comfort postupne asi po týždni som vysadila okrem probiotik všetky kvapky a "klop klop" sme bez problémov.

eririka
9. mar 2021

Kľudne stiahni po rurku keď je to potrebné, aj 6 krát denne, rúrka je veľká pomoc pre ich dobro, ja som tiež striedala rurku, cipok, teplomer do pol roka, keď treba tak treba, potom sa to upraví 😉

petinka55
9. mar 2021

Prežili sme horor do 8 mesiacov viem o com píšeš 🥴 rurkovali sme.. Menili mliečka.. Skúšali kvapky... Ach až mi je zle keď si spomeniem.. Co sa týka kvapiek atd...najjemnejsi pre nás bol balonix med a aj najlepšie zaberal... Všetko ostatné bolo ešte horšie... Držím palce nech to čím skôr prejde ❤️

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
9. mar 2021

za rúrku by som nohy-ruky bozkávala 😘 kaká raz za 3 dni - raz sme nechali 5 a už to bolo zlé ☹

okrem mliečka nedávam nič (žiadne probiotiká ani iné kvapky), máme nutrilon lebo po hipp combiotik celú noc prdkal sám od seba, netlačil, išlo to samé a malého to budilo, takže bol nervózny, nič nespal a samozrejme ani my nie

takže z tejto kombinácie zapečenie z nutrilonu vs prdkanie z hippu som si vybrala nutrilon s rúrkou

jajusa85
autor
9. mar 2021

Dakujem baby za rady.
@tehotna40 to mliecko comfort som.vcera kupila, od rana ho chcem nasadit. Dufam ze nam pomoze.

jajusa85
autor
10. mar 2021

@petinka55 dakujem, ten sme este neskusali. Dnes som.vymenila.mliecko za protikolikove. Uvidime, snad uz nieco zaberie.

tehotna40
10. mar 2021

@jajusa85 držím palce nám to pomohlo veľmi

jajusa85
autor
12. mar 2021

@tehotna40 no vyzera.ze.sa.to.malinko lepsi ale.zase mame zelenu stolicu. Mliecko mame hipp comfort . Je ti nromalne?

tehotna40
12. mar 2021

@jajusa85 ahoj ano je to normálne ja som s nou bola u lekárky a povedala ze to mliecko je hypoalergenne a ze to z toho je ta zelena stolica. Chcela som ti ešte napísať dnes práve ze od 1.4. vam moze lekárka hipp comfort predpísať bude preplácať poisťovňa a my budeme doplácať len 6e. Zistovala som. Tak som rada ze je lepšie a veľa zdravíčka.

tehotna40
12. mar 2021

Toto iste mi v podstate povedala aj dr

jajusa85
autor
12. mar 2021

@tehotna40 super dakujem moc 🙏🙏 dneska sa mala aj sama vykakala a.aj stolica uz.meni farbu zase na zltu tak snad to bolo len tym prechodom . A dnes si zaklopem, tuk tuk tuk ale plakala len 15 minut po kupkani inak klud dobrucka

gabu_lienka
12. mar 2021

@jajusa85 nenechavaj ju trapit, my sme rurku pouzivali cez den aj v noci az jednejo dna zacal prdiet a kakat sam a bolo po bolestiach bruska.Ziadne zvyknutie na rurku sa nekonalo

jajusa85
autor
13. mar 2021

@tehotna40 dneska sme bez placu prvy den 🙏 nemam ruzove okuliare ale velmi sa tesim vcera aj dnes kakala sama, uz aj hnede nie len zelene a je kludna , neplace ani ked prdi co plakala doteraz. 🙏🙏

tehotna40
14. mar 2021

@jajusa85 veľmi sa teším naozaj

tehotna40
14. mar 2021

@jajusa85 dávate aj nejaké kvapky?

jajusa85
autor
16. mar 2021

@tehotna40 no davala som babycalm a ptedtym sme skusaki hadam uz vsetko. Biogaia, coliprev, espumisan, sabsimplex.. . Dva dni neplakala vobec a vcera dnes zase rev. Stolica zelena riedka a pri ordoch sa kruti jak paragraf. Ja uz fakt neviem :(

tehotna40
16. mar 2021

@jajusa85 skus pomaličky vysadzovat kvapky všetky,dávaj len probiotika. Lebo to mliecko je samo o sebe na koliky a keď sa dávajú ešte kvapky vsetkeho vela škodí. Aj naša má takú zelenú riedku stolicu ale mne dr povedala ze to je pri tomto mliecku v poriadku.

jajusa85
autor
19. mar 2021

@tehotna40 vysadila som vsetko a uvidime. Aspon nereve 3 hodiny v kuse, len je nekludna a nevie zaspat.. plakala tak hodku dokopy