Prolaps konečníka

aninar
17. feb 2013

Ahojte, nájde sa tu niekto kto má dieťa s týmto problémom? Syn má 3,5 roka objavilo sa to u neho zhruba pred mesiacom. Pri kakaní mu vylezie von celé črievko, samé sa mu stiahne, nekrváca, nebolí ho to. Doktorka ma poslala na vyšetrenie k detskému chirurgovi, avšak malý má veľký problém s vyšetreniami - len keď ho chce doktorka popočúvať musíme ho držať nasilu traja ☹ Logicky sa obávam aby sa malý úplne nezablokoval čo sa týka doktorov a vyšetrení. Predsa len je to vyšetrenie nepríjemné pre dospelého nieto pre dieťa. Už vôbec si neviem predstaviť nasilu ho vyzliekať a ďalej asi ani nemusím písať . . . Na nete som toho moc nenašla a tak by som sa chcela poradiť s niekým kto má rovnaký problém. Doktorka mu chce zobrať aj krv, vraj by to mohlo súvisieť aj s celiakiou . . ???

rastislavtokar
24. nov 2019

Ahojte, nájde sa tu niekto kto má dieťa s týmto problémom? Syn má 7 roka objavilo sa to u neho zhruba pred mesiacom. Pri kakaní mu vylezie von celé črievko, samé sa mu stiahne, nekrváca, nebolí ho to.

77moni77
24. nov 2019

@rastislavtokar my máme už skoro 3rok sa s tým trápime..Kľudne píšte

katkami15
23. aug 2020

@77moni77 ahoj , synovi 3 r po roku zas vybehlo crievko, mal tvrdu stolicu - nekakal 3 dni, zmenila som stravu zacal kakat denne. Ale dnes som crievko zas videla , ale okamzite sa stiahlo.Ako postupovali dr u Vas ?

77moni77
24. aug 2020

@katkami15 tak my chodíme pravidelne na kontroly do Martina na detskú chirurgiu. Štatistiky hovoria,že do 6 roku sa to upraví ( teda konečník dorastie).. neviem,či hovoríme o Tom istom, lebo nám vychádza konečník- teda črevo nie je spojené s konecnikom, nakoľko je krátke, preto vychádza.

katkami15
25. aug 2020

@77moni77 ahoj, ano hovorime. U nas po Roku sa to 2 krat objavilo , branim sa ist na chiru aby nedostal blok a nebude kakat

77moni77
25. aug 2020

@katkami15 .. ťažko radiť, ale,ak 2x za rok,tak by som neriešila ( naša má panický strach z lekárov),len nám vychádzal pri každom kakani, niekedy aj 3x za deň a stávalo sa,že vypadaval len tak... My sme to mali ozaj dosť ťažké a strava to bol boj, keďže v hlavičke bola nastavená,že ak bude papať,tak musí aj kakať,ale zase konzistencia stolice vôbec nehrala rolu,nám proste vyskakoval konečník stále. Teraz má malá o chvíľku 5 rokov a môžem povedať,že 1x do týždňa to výjde, ale stane sa aj aj tak,že jej sám pomaly vojde alebo musíme reponovat.. držím palce

waldosinka
3. okt 2021

Ahojte
Bol toto niekto riešiť na Kramároch? Aký doktor vas prijal ?

misickast
30. aug 2022

@77moni77 dobrý deň, môžem sa spýtať, ako ste to potom vyriešili? Máme žiaľ tiež tento problém u dvojročnej dcérky :(

77moni77
31. aug 2022

@misickast u nás to bolo na veľmi dlho a v podstate teraz ma skoro 7 rokov a bolesti a dupka boli stále . Ak by ste chceli viac info, kľudne píšte ✉️

waldosinka
1. sep 2022

@misickast žiadny stres. A žiadne sladke

evicka530
12. sep 2023

@pammy ahoj. Nasla som túto diskusiu a ubehlo veeela času ale ak sa zadari, mozno ešte odpíšeš 🙂 ako ste dopadli? Boli to hemoroidy ci prolaps sliznice?
Podľa fotky to vyzerá, ze mame presne to isté, doktor videl fotku a povedal, ze prolaps sliznice. Zaujímalo by ma, ci sa to ozaj napravilo aj samo

77moni77
12. sep 2023

@evicka530 my sme mali prolaps konečníka